Skocz do zawartości

[Poradnik] Polacy nie gęsi... [Mini poradnik j. polskiego]


Gość nasciturus

Recommended Posts

Nie popadając w paranoję - każdy się myli! Ale za zwrócenie uwagi, czy wyprowadzenie z błędu powinien podziękować.

Oczywiście, powinien, ale w rzeczywistości tak niestety nie jest.. Nie raz już zwróciłem uwagę takiej osobie, to ta osoba mnie wyzwała.. No ale co zrobić.. Temat porusza bardzo ważną kwestię i można gdzieś go przykleić. Sam staram się poprawnie pisać, zrozumiale i boli mnie to, jak ktoś takie błędy popełnia.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ten temat, i "Moja i Twoja ortografia" powinni być podpięte, aby Każdy miał szybki poradnik jak poprawnie się wysłowić.

 

niby tak, ale jest jedno ale... najwięcej błędów walą osoby, które założyły tu konta dla jednego tematu i nigdy tu nawet nie zajrzą ;P
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Wątpię, żeby ktoś to przeczytał w całości, a do tego jeszcze zastosował w praktyce :wariat:. Jakby nie patrzeć 3 strony formatu a4, to już poprzeczka dla wybitnych zapaleńców.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem realistą. Wątpię, że te gamonie szarpną się na taki wysiłek... ale teraz, po 30 stronach tematu z "moją ortografią", poradniku jacka dot. dysmózgii oraz tym temacie, można będzie sprawiedliwie łamać kołem i palić na stosie tych którzy nadal nie potrafią się poprawnie wysłowić.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio nie spędzam zbyt dużo czasu na forum (nowy 47 calowy LED sprawił, że wchłaniam więcej filmów, a nowa kobita skutecznie odciąga mnie od kompa :P ), ale wydaje mi się, że jest spora poprawa jeśli chodzi o pisownię. Zdarzają się oczywiście analfabeci, ale jakby ich mniej było. W tym miesiącu najbardziej rozwalił mnie "rędering" i fakt, że post z tym słowem został edytowany przez "marszałka", który wywalił bluzgi, ale taki kwiatek jakoś umknął jego uwadze...

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Jestem trochę w szoku... Spodziewałem się fali "hejtu" typu:

-to foróm kompóterowe!

-ić na forum ortograficzne

-karzdy pisze jak hce

-pisze z bódki telefonicznej dlatego robie błendy

 

Dziękuje, za docenienie pracy jakiej włożyłem w napisanie tego poradnika. Chciałem go nawet jeszcze trochę rozbudować, ale raz, że (prawie) nikt nie będzie tego czytał, a dwa, że za każdym razie trzeba prosić "zielonego" o korektę :/.

Link to post
Share on other sites

Bardzo ładnie! Ten post powinien się wyświetlać każdemu przy rejestracji konta z obowiązkiem przeczytania i akceptacji.

Dobry pomysł, admin planuje wprowadzić wtyczkę umożliwiającą wyświetlanie takiego okienka. A co do samego tematu to kawał dobrej roboty :)
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...