Skocz do zawartości

Podkrecanie procesora programem


Recommended Posts

Gość rezerwuar

no dobra to daj 280 +0,05v i dram 560 f10. Sprawdz czy w zakladce memory cpu-z jest 280mhz

 

Janek błagam Cie idź już spać. 280 już miał wcześniej ustawione i to bez ruszania napięć(stabilne).
Link to post
Share on other sites

To może ja napisze co pewien użytkownik napisał mi o moim problemie z oc :

 

 

Najpierw to Ty zablokuj taktowanie PCI-E na 100MHz. Dzielnik FSB:MEM tak by pamięci były niżej taktowane (co by nie przeszkadzały) i jedziesz z FSB do góry, powoli. Co zmiana to 20 - 30 minut w Prime95 z monitorowaniem temperatur.

 

Temperatury masz już marne, więc daleko nie zajedziesz pewnie. Do tych 75 stopni w pełnym stresie możesz jeszcze dobić, ale to już raczej max.

 

Na początek radziłbym jednak zmianę pasty termoprzewodzącej na jakąś dobrą (MX2, STG-2 itd).

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Chłopie ty nie masz całościowej wiedzy o oc. Bez ruszania napięć powiadasz miałeś....jak vcore było na auto i płyta podbiła pewnie więcej jak 1,45v.

 

Zobacz na post #55 i milcz jak do mnie mówisz.
Link to post
Share on other sites

Zobacz na post #55 i milcz jak do mnie mówisz.

Ty milcz...

Po pierwsz uno nawet się nie zajaknełeś o vcore a tylko autor w tym poście pokazal tylko screen z ustawień

Po drugie uno autor zostawił na default czytaj auto" znaffco " nie dokońca tematu :)

Edytowane przez janek969
Link to post
Share on other sites

Nie. Miałem 280 ale potem się nie odzywałeś i Janek zapodał ten pomysł z napięciami i z 333 więc spróbowałem tego. Teraz zresetowały mi sie wszystkie ustawienia, DRAM tylko się zapisał

 

Procesor podkręciłem o 285 i cpu v zmienione oczko. Po 20 minutach testów nie było żadnych errorów a temperatura wahała sie od 62-66 stopni. Test trwał 20 minut

http://screenshooter.net/data/uploads/tf/bw/vdzw.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...