Skocz do zawartości

Wybór kart 7850CF vs GTX 670 vs 7950


  

74 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą propozycję wybrać?

    • 2x 7850 MSI 2GB (CrossFire)
      29
    • Gigabyte GTX 670 OC 2GB
      28
    • Radeon 7950
      17


Recommended Posts

Takiego dylematu to już od dawna nie miałem bo każda z tych opcji jest "dobra", w niektórych grach Crossfire 7850 pokonuje GTX 670 i 7970 o kilkanaście procent, zaś czasami są z taką konfiguracją małe problemy. Naprawdę ciężki wybór, ale mam na niego jeszcze około 2 tygodnie :0

Link to post
Share on other sites

Bierz cf 7850 bez dwoch zdan...

 

 

wczoraj jednak poszedlem do Proline i dokupilem drugiego 7870 (taki mikolajkowy prezencik za premie swiateczna)

Powiem tak - 7870 nie generuja w duecie mikroprzyciec. na 2x 5850 tak mialem ze rwalo np w 3dmark 11 choc bylo duzo klatek. Tak samo w Heaven 3.0

Tutaj tego nie ma

Wydajnosc po prostu wgniata w fotel i po lekkim oc kart uzyskujemy grubo ponad 14500 graphics point Performance w 3dmark11

 

w grach jest generowana taka liczba klatek ze w wiekszoci na ultra nie spada ponizej wartosci 3 cyfrowej

 

Mysle ze taki konfig pozwoli na komfortowa gre w Crysis 3 na Max a koszt to tyle samo co pojedynczy gtx680 a nawet mniej a wydajnosc...Bez komenarza

Jeyny minus cf jaki narazie mam to to ze karty sa tak blizko siebie ze ta gorna dostaje 85stopni ale juz dzis bee mial plyte z wiekszym rozstawem pciex16

http://zapodaj.net/images/25581c5da0369.jpg

Edytowane przez tommyt1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co komu z Cross Fire jak nawet pojedyńcza karta generuje mikroprzycięcia :/

 

http://pclab.pl/news51952.html

 

test od techreport i wszystko jasne , na zgarnicznych forach mają z tego niezły polew , ale dla fanbojów kolejny argument do wojenki

 

od siebie polecam za 860pln Radeona HD7870 XT http://www.esc.pl/pr...oducts_id=50767 + W komplecie gratis gry: Far Cry 3 , DIRT Showdown

 

wydajność stockowego HD7870 XT w okolicach stock HD7950

 

http://img534.imageshack.us/img534/5290/7870h.jpg

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A więc sprawa obecnie wygląda następująco. MSI odesłali mojego radka 7850 w ten piątek czyli jutro dotrze, powystawiałem kilka sprzętów na sprzedaż i zbliża się czas wyboru ;d. Bo mam do wyboru 7970, GTX 670 lub 2x 7850 . Ta ostatnia opcja wychodzi mnie obecnie najtaniej, bo: 7970 kosztuje ok. 1600zł, GTX 670 ok. 1500zł, a 7850 mogę już kupić za 700zł. Mam duży dylemat, bo wątpie bym uzbierał 1600zł

Link to post
Share on other sites

Bierz cf 7850 bez dwoch zdan...

 

 

wczoraj jednak poszedlem do Proline i dokupilem drugiego 7870 (taki mikolajkowy prezencik za premie swiateczna)

Powiem tak - 7870 nie generuja w duecie mikroprzyciec. na 2x 5850 tak mialem ze rwalo np w 3dmark 11 choc bylo duzo klatek. Tak samo w Heaven 3.0

Tutaj tego nie ma

Wydajnosc po prostu wgniata w fotel i po lekkim oc kart uzyskujemy grubo ponad 14500 graphics point Performance w 3dmark11

 

w grach jest generowana taka liczba klatek ze w wiekszoci na ultra nie spada ponizej wartosci 3 cyfrowej

 

Mysle ze taki konfig pozwoli na komfortowa gre w Crysis 3 na Max a koszt to tyle samo co pojedynczy gtx680 a nawet mniej a wydajnosc...Bez komenarza

Jeyny minus cf jaki narazie mam to to ze karty sa tak blizko siebie ze ta gorna dostaje 85stopni ale juz dzis bee mial plyte z wiekszym rozstawem pciex16

 

10k w 3Dmark11 to ja robię na swoim 7970 i to wcale nie podkręconym mocno :)

 

http://www.3dmark.com/3dm11/5405395

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

14,5K robie graphic score na lekkim oc ;) mysle ze do 16 dojedzie z palcem wiadomo gdzie ;)

 

Ale na 2x7850 tyle kolega AssassiN chyba raczej nie wyciśnie i będzie miał też większe lagi niż na twoim konfigu, bo Ty masz poprostu mocniejsze karty
Link to post
Share on other sites

powiem tak...i7 na 3,7 mi troche ogranicza co widac bo jak krece na wiecej proca to podskakuje o wiele fps i tak samo pkt w markach...trzeba chyba pomyslec o jakims 2500K, 2600K na wiosne...

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

powiem tak...i7 na 3,7 mi troche ogranicza co widac bo jak krece na wiecej proca to podskakuje o wiele fps i tak samo pkt w markach...trzeba chyba pomyslec o jakims 2500K, 2600K na wiosne...

 

Na twoim miejscu darował bym sobie zmiane procesora i wykrecil tego do granic mozliwosci. Spokojnie podzialasz na nim przez kolejny rok. ;)

Link to post
Share on other sites

powiem tak...i7 na 3,7 mi troche ogranicza co widac bo jak krece na wiecej proca to podskakuje o wiele fps i tak samo pkt w markach...trzeba chyba pomyslec o jakims 2500K, 2600K na wiosne...

 

To wina obslugi CF przez sterowniki. Zmien karty na nvidie i zobaczysz jak to powinno dzialac.

Link to post
Share on other sites

To wina obslugi CF przez sterowniki. Zmien karty na nvidie i zobaczysz jak to powinno dzialac.

 

Co Ty mi tu z farmazonami wyskakujesz.... Zastanow sie najpier 3 razy zanim nastepna bzdure walniesz...Skalowanie to ja mam rzedu 80-100 % .tak samo oszczedzania energi na drugiej karcie (zero core co nawet wiatraki wylacza czego nie uswiadczysz n NV)

Tematami SLI tez sie bawilem i niestety ale nie chodzilo to lepiej...

Po drugie karty nie tylku sluza mi do grania tylko obliczen GPGPU roznego rodzaju czego nawet w polowie bym nie uzyskal nawet na 2x GTX 690 QUAD SLI co na moich radkach bo u NV to kuleje strasznie...

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

czytaj ze zrozumieniem chlopie...Gdzie ja wogole napisalem o spadkach bo powiem Ci ze ponizej 60FPS nawet wCrysis2 DX11 ultra + HiresTexture nie uswiadczam...

Wole juz miec nawet raz ten "spadek" (ktorego i tak nie uswiaczam i jak narazie jest dla mnie tylko "bełkotem" osoby nie majacej nawet z tym stycznosci a podpis pod avatarem kaze mi myslec o Tobie jako fanboy-u NV) a o wiele wiele lepiej w innych aspektach bo nie samymi grami czlowik zyje ;) zobacz na czym sie sklada koparki bitcoin czy obczaj tabele ktora ostatnio pedaslal nam nasz kolega Sony i zobacz czasy obliczen sl3 w dobach na kartach NV i porownaj teraz o nowych radkow to zrozumiesz http://www.golubev.com/gpuest.htm

Wczorajsze zabawy w BackTrack5 w wszelakich obliczeniach na GPU mnie wgniotly w fotel :D

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Co do narzutu sterowników na CPU to strzelasz sobie po stopach, bo wiadomo jaka firma przoduje w tym rankingu :P

 

Problem dotyczy tylko 2 watkowych cpu i starych platform. Na 4 rdzeniowym cpu sterowniki nv spisuja sie lepiej. W 7000 series narzut sterownikow wzrosl, dodatkowo sterownik nie jest w stanie rozbic go na watki dlatego sumaryczna wydajnosc w miejscach cpu zaleznych jest jeszcze gorsza na AMD niz na geforcach.

Link to post
Share on other sites

Problem dotyczy tylko 2 watkowych cpu i starych platform. Na 4 rdzeniowym cpu sterowniki nv spisuja sie lepiej. W 7000 series narzut sterownikow wzrosl, dodatkowo sterownik nie jest w stanie rozbic go na watki dlatego sumaryczna wydajnosc w miejscach cpu zaleznych jest jeszcze gorsza na AMD niz na geforcach.

 

Udowodnij to, jak narazie to tylko puste gadanie!

Link to post
Share on other sites

wiesz powiem Ci tak. Chyba nikt na forum tak czesto nie zmienia GPU jak ja i potrafie to robic srednio co 2-3 tyg. Mialem juz 670ke mialem roznorakie konfigi CF i Sli a to co Ty wypisujesz w wiekszoci tematow jest jedna wielka BZDURA

Ot tyle powiem i nie tylo ja ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

wiesz powiem Ci tak. Chyba nikt na forum tak czesto nie zmienia GPU jak ja i potrafie to robic srednio co 2-3 tyg. Mialem juz 670ke mialem roznorakie konfigi CF i Sli a to co Ty wypisujesz w wiekszoci tematow jest jedna wielka BZDURAOt tyle powiem i nie tylo ja ;)

Ja opieram sie na faktach. Jesli chcesz rozmawiac to wroc do faktow. Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...