Skocz do zawartości

Drobna zmiana czy jednak wielka przebudowa


Recommended Posts

Mam aktualnie:

Intel C2D E4500.

Asus p5k.

GEIL Ultra 4 GB (4 x 1 GB) 800 MHz, 4-4-4-12.

Radeon 5770

Zasilacz 420W

 

Do tej pory wszystko nieźle chodziło mi na średnich detalach przy rozdzielczości 1280X1024.

Ale w Far Cry 3 laguje czasem poważnie.

Zastanawiam się czy to wina procesora i nie przesiąść sie niskim kosztem na E8400.

Przeczytałem w innych tematach,że bardziej opłaca się wymiana mobo i cpu na Phenoma a pozostałości opchnąć. Patrze,że Phenom II X4 965/3.4 GHz/140W ...przy takiej mocy zmusi mnie do wymiany także zasilacza.

 

Opłaca sie taka roszada czy może narazie kupić coś drobnego a później wymienic całość.

Edytowane przez Glock
Link to post
Share on other sites

Faktycznie jeżeli masz jakiś No-Name zasilacz to nie ma co wymieniać. Jak chcesz poczuć jakąś większą różnice zakup jakiegoś Quada, bo przy rozdzielczości jaką podałeś wspomniana karta powinna sobie jeszcze jakoś radzić:)

Link to post
Share on other sites

Żeby pograć w FC3 z przyzwoitym poziomem płynności potrzebujesz i5 i HD7870. I ta gra nie jest tego warta.

 

To prawda. Ale można pograć na starszym sprzęcie przy niższej rozdzielczości. Ja nawet ponarzekam na 7870 - wcale nie zapewnia pełni przyjemności :P
Link to post
Share on other sites

Nie no no-name to to nie jest.

Tacens Radix 420W.

 

Komputer ma już swoje lata i w zasadzie wszystko co go broniło to niska rozdzielczość monitora.

Większość gier chodzi bez problemu na medium. Hitman absolution na przykład działa zacnie.

 

Tak patrze i quady biorą już 95W

Link to post
Share on other sites

Ale nie masz co się przejmować - spokojnie Ci to uciągnie Quada. 5770 nie jest aż tak prądożerną kartą. Natomiast nowy Phenom w rev. C3 ma 125W, z tym że jest to TDP a nie faktyczna moc jaką pobiera procesor. Phenom jest dosyć gorący - do niego musiałbyś dobre chłodzenie zakupić i jeszcze jakąś przyzwoitą płytę. Tak, że taki zakup to już trochę większa kwota by była.

Link to post
Share on other sites

Żeby pograć w FC3 z przyzwoitym poziomem płynności potrzebujesz i5 i HD7870. I ta gra nie jest tego warta.

 

Ta, zdecydowanie...

http://cdn2.benchmark3d.com/benchmarks/far-cry-3/dx11/FC3_CPU_Cores_DX11.jpg

 

Jak widać i3 też powinno utrzymać podobne wyniki, może nawet Pentium.

Link to post
Share on other sites

Żeby pograć w FC3 z przyzwoitym poziomem płynności potrzebujesz i5 i HD7870.

przy rozdzielczości 1280X1024.

Przy tej rozdziałce, na średnich detalach nie trzeba i5 i 7870. Najtańszą opcją w tym momencie jest kupno quada. Musisz tylko polować na dobrą sztukę na alledrogo i na forach. Do tej rozdziałki jeszcze chwilę pociągnie. Ale ja bym już zaczął odkładać na większy upgrade.

Link to post
Share on other sites

Przy większym upgradzie to napewno wymienił bym monitor co wiązało by sie i tak czy siak z kompletną wymianą podzespołów.

Ale na dzień dziesiejszy zostaje przy takiej rozdzielczości.

Na allegro jest aukcja q8300 za 300zł, bez coolera,który pewnie też musiał bym wymienić bo mam boxowy z e4500 aktualnie.

Link to post
Share on other sites

Przy większym upgradzie to napewno wymienił bym monitor co wiązało by sie i tak czy siak z kompletną wymianą podzespołów.

Ale na dzień dziesiejszy zostaje przy takiej rozdzielczości.

Na allegro jest aukcja q8300 za 300zł, bez coolera,który pewnie też musiał bym wymienić bo mam boxowy z e4500 aktualnie.

 

Kurde drogawo bym powiedział. A nie sprzedaje ktoś tutaj na forum?
Link to post
Share on other sites

dawajcie dalej się naciągać i kupujcie i7 specjalnie pod fc3 a różnice między ultra a średnimi ustawieniami widzą tylko Ci którzy mają najlepszy sprzęt . chociaż procek musi być w miarę dobry do fc3 ale grafika ......9600gt

 

Od rzeczy chłopie gadasz. Jakie 9600? Jak ja mam problem przy 7870.
Link to post
Share on other sites

ja rozumiem że przy konfiguracji core2duo e4200 i niech będzie 9600gt to gra laguje mocno.

ale wystarczy q9400 i gtx 460 i nie ma rożnicy miiedzy srednimi przy tej konfiguracji a i7 gtx 660ti ultra !

to może chcesz powiedzieć że nie naciągają nas ?

 

tak samo jak z chłodzeniem . miałem boxowe i q8200 temp byly okolo 58 stopni , teraz mam spartan 912 i takie same

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem twoich żali. To że w tej konkretnej grze nie widać powalającej różnicy między ultra a średnimi ustawieniami jakoś niewiele moim zdaniem znaczy. Kupujesz sprzęt tylko po to żeby zagrać w tą grę a potem go wyrzucasz? Czy jak? Gdzie tu naciąganie? Tylko się cieszyć że szersze grono odbiorców może się cieszyć przyzwoitą grafiką w tej grze przy zadowalającej płynności. W innych grach różnicę widać znacznie lepiej i 9600, choć to wspaniała karta była, jest już dawno za krótki.

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu iść dalej w LGA775. Lepiej zrobisz jak sprzedasz to co masz, zanim wartość twojego pc spadnie do "0". Możesz kupić używane i5-650 i mobo za 600zł + tani ram, a resztę zostawić. Ze sprzedaży tego co masz zwróci ci się z 250zl

 

A po co płyta aż za 600zł?

Różnica cenowa między 650 a 3330 jest około 20zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...