Skocz do zawartości

Raid 0 i start windows 7 - blue screen


Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam bardzo poważny problem. Wczoraj w nocy uruchomiłem PC (AMD Phenom x4 965, AMD Radeon 6850, 6GB DDR3, asrock 970 extreme3, zasilacz chiftec 80+ 650w i 2 HDD WD po 500gb w raid 0) i po chwili pracy komputer złapał zwieche po czym się zrestartował. Po restarcie system ładuje się do pewnego momentu i pojawia się niebieski ekran po czym cała sytuacja się ponawia. Próbowałem przywrócić z płyty windowsa poprzedni punkt systemu ale w okienku wyboru systemu nie widzi żadnego niestety. Może to przez raid 0... Przed wyłączeniem się komputera kaspersky skanował krytyczne obszary systemu w poszukiwaniu wirusów. Dzięki Bogu zdążyłem wykonać punkt przywracania systemu, kilka sekund później windows padł. Moje pytanie...co zrobić? zależy mi na odzyskaniu danych, system widzi raid 0, windows się uruchamia ale w połowie pojawia się niebieski ekran i tyle z ładowania. Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Punkt przywracania systemu przy raid 0 to takie mało skuteczne zabezpieczenie przed utrata danych. Trzeba robić obraz/y partycji i składować je na innym dysku oczywiście.

Może na początek sprawdź same dyski czy nie mają przypadkiem uszkodzonych sektorów.

Link to post
Share on other sites

instalator nie widzi dyskow w raid, nawet jak zaladuje sterowniki. co do danych to teraz już wiem ze trzeba je bardziej chronić. całe szczęście ze większość nagralem na płytę...co do dyskow to są sprawne bo na pojedynczy dysk normalnie chce instalowac. jednak z oczywistych wzgledow nie instaluje

Link to post
Share on other sites

Jak w biosie masz wszystko poprawnie ustawione i dodajesz poprawne sterowniki to win 7 bezproblemowo powinien widzieć dyski w raid 0. Sprawdź jeszcze raz ustawienie biosu i czy dałeś poprawne sterowniki.

To że windows chce się instalowac na pojedyńczym dysku nie oznacza że nie ma uszkodzonych sektorów a jedynie, że instalator poprawnie go rozpoznaje.

Sprawdzenie dysków zajmnie tylko trochę czasu, mój system na raid 0 też kiedyś zaczoł się zawieszać i okazło się że jeden z dysków miał uszkodzone sektory. Może masz pecha że plik ładowany podczas uruchamiania windowsa jest na takim jednym uszkodzonym sektorze i z tego powodu pojawia się niebieski ekran.

Edytowane przez tad111
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...