Skocz do zawartości

TV pod cyfrową telewizje naziemną DVB-T


Recommended Posts

Rodzice chcą kupić nowy TV za ok. 2000zł pod DVB-T, który będzie umieszczony w nasłonecznionym salonie 25m^2 i będzie oglądany z odległości 2-3m. Od razu dodam że nie potrzeba im żadnego 3d ani internetu, a najbardziej zależy na jakości obrazu.

Z poradników dowiedziałem się że wystarczyłby 42" hd ready i myślę nad takim polecanym Panasonic TX-P42X50 dobry wybór?

 

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć, czy do odbioru telewizji DVB-T wystarczy dotychczasowa antena przez którą był odbierany sygnał analogowy. Nadajnik cyfrowy jest oddalony w lini prostej o 10-15 km, ale zasłaniają go góry

Link to post
Share on other sites

Witam.

Ja w plazmach "nie latam" także ktoś inny Ci doradzi. Co do DVB-T to wystarczy stara antena ale pod warunkiem, że jest sprawna a góry nie powinny sprawiać żadnego problemu. Moi rodzice od nadajnika mieszkają jakieś 80 kilometrów i drodze pomiędzy nadajnikiem a anteną stoi wyżyna oraz las i żadnego problemu z odbiorem nie ma.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli może być LED to zaproponuję takie dwa, które leciutko przekraczają Twój budżet:

http://www.agito.pl/telewizor-samsung-40-led-ue40es5500-405-567912.html?attr=1-614,1433-183600

http://www.mediaexpert.pl/katalog/telewizory-led/tv-led-philips-40pfl5007k12-8670-000-86238,15336.html

oczywiście z FHD.

Co do matowej plazmy i ogólnie do matowych TV, to żaden nie posiada w pełni matowej matrycy, jeżeli już to jest to jest ona zmatowiona czy jak kto woli półmatowa.

Znalazłem jeszcze taka plazmę:

http://www.mixelectronics.pl/panasonic-tx-p42s30e-38053

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@bioly1987 - jeśli to ma być tylko TV to taka rozdziałka 1024x768 w zupełności wystarczy, mam P42X20E więc wiem co mówię :)

nawet często oglądam z lapka filmy w większej rozdziałce niż natywna tv i wyglądają naprawdę super.

natomiast może przeszkadzać nasłoneczniony pokój, ale niekoniecznie. to zależy od ustawienia telewizora.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc tak:

- błyszcząca matryca = w zasadzie "szybka osłaniająca" ;) mnie akurat nie przeszkadza, oglądam tv raczej wieczorem lub żaluzja w dół.

a przy okazji nie zbiera się na niej absolutnie żaden kurz :)

- pobór prądu = nie zauważyłem jakiegoś specjalnego wzrostu rachunku, poza tym im więcej czerni tym mniejszy pobór a LCD nawet jak jest czarny to pobiera prąd.

- ja mam Panasa od listopada 2010 i nic mu nie dolega i jestem baaardzo zadowolony z jakości obrazu (tv z kabla + parę kanałów HD)

Link to post
Share on other sites

Plazma to przede wszystkim jakość obrazu, a LED'a Ci nie polecę bo nie miałem styczności z nimi.

Jeśli chcesz do grania, to może ktoś się jeszcze wypowie kto miał takie doświadczenia. ;)

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie wybiorę plazmę panasa, tylko teraz mam dylemat nad rozdzielczością. Na dzień dzisiejszy kupowanie TV z rozdzielczością HD Ready wydaje się być niezbyt trafnym wyborem. Poza tym Plazmy mają tę zaletę że dobrze skalują obraz

W sumie z drugiej strony do odbioru telewizji naziemnej oraz odtwarzania filmów z PC w jakości DVD oraz HD wystarczy TV HD Ready, ale poza tym będę na nim przeglądał internet i w tym przypadku lepiej spisało by się Full HD.

Jak myślicie którą rozdzielczość wybrać?

Link to post
Share on other sites

Full HD bez namysłu :D HD ready=tylko telewizja i nic więcej.Full HD to dużo lepsza,a właściwie perfekcyjna jakość obrazu we wszystkim [w filmach,grach itp.] i to jeszcze od panasa-bomba!Na HD ready można często zauważyć lagi podczas oglądania.Full HD radzi sobie z tym bez problemu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na HD ready można często zauważyć lagi podczas oglądania

podczas oglądania czego ? telewizji ? w życiu nic takiego nie zauważyłem, nawet przy oglądaniu filmów z lapka o wyższej niż tv rozdzielczości.

Poza tym DVD ma rozdzielczość 720x576 max, ja mam 1024x768 i powiem że rewelacji nie ma (więc fullhd to chyba pomyłka), dopiero w lepszej jakości filmy nabierają smaku.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Stary, ja Ci dobrze radzę. Do nasłonecznionego salonu plazmy sobie nie bierz. Odbija. Są filtry itd, pomaga to trochę, ale odbija. Gdybyś widział w jakich ja warunkach oglądam TV to byś był w szoku (jak blade runner) a i tak mi odbija i zasłaniam rolety.

Weź sobie jakiegoś leda od samsunga, nawet ten UE40ES5500 będzie IDEALNY. Jest bardzo multimedialny, ładnie gra, kosztuje niewiele, energooszczędny - czego Ci więcej trzeba.

Edytowane przez effendi360
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...