Skocz do zawartości

Czy grę aktywowaną przez Steam można zainstalować z DVD ?


Recommended Posts

Cześć,

 

Chodzi o to czy mając kod do gry aktywowanej przez Steam (chodzi konkretnie o Dirt 2) trzeba ją ściągać przez sam Steam (a ma zdaje się 10GB :) i w dodatku ściąga się strasznie wolno - na 1/4 prędkości mojego łącza) ? Czy mając do dyspozycji np. pożyczone DVD od kolegi z normalnej wersji pudełkowej można ją zainstalować z DVD a potem uruchomić/aktywować używając własny posiadany kod do Steam ?

Szybciej załatwię sobie DVD niż się te 10GB ściągnie w tempie 40KB/s...

 

Pozdr,

Zbyszek

Link to post
Share on other sites

Po głębszym zastanowieniu wydaje mi się samemu, że nie da się tego zrobić. DVD jest zabezpieczone SecuROM'em 7 a więc gra zainstalowana z DVD będzie sprawdzać obecność płyty w napędzie. Widocznie ta ściągana przez Steam'a jest inaczej zabezpieczona i nie potrzebuje płyty.

Link to post
Share on other sites

Po głębszym zastanowieniu wydaje mi się samemu, że nie da się tego zrobić. DVD jest zabezpieczone SecuROM'em 7 a więc gra zainstalowana z DVD będzie sprawdzać obecność płyty w napędzie. Widocznie ta ściągana przez Steam'a jest inaczej zabezpieczona i nie potrzebuje płyty.

I sam rozwiązałeś problem :)

Link to post
Share on other sites

Spróbuj tak:

1. Instalujesz Dirt'a z płyty,

2. rozpoczynasz ściąganie przez Steam,

3. znajdujesz folder Steam i kopiujesz piliki danych z wersji pudełkowej do folderu Steam.

 

Nie jestem pewien czy coś takiego zadziała. Wszystko zależy od tego czy Steam sprawdza katalog docelowy pod kątem obecności plików.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...