Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema. Dzisiaj rano komputer zostawiłem na stan uśpienia i wyszedłem. Gdy mnie nie było, prąd został odcięty na około godzinę, w celu konserwacji z tym że teraz komputer nie chce wystartować. Wszystko sprawdziłem, nic nie jest popalone, kable są na miejscu ( nie otwierałem obudowy od czasu montażu nowej płyty głównej ) Nie mam pojęcia co się stało, po włączeniu komputera, pojawia nam się ekran powitalny biosu następnie przechodzi w czarny ekran z migającą kreseczką w lewym górnym rogu po czym komputer się resetuje. Ustawienia biosu zmieniłem na fabryczne i nic to nie dało. Opcja wirusów odpada ponieważ w najbliższym czasie nikt z komputera nie korzystał jak już to tylko strona banku oraz poczta. Nic nie było pobierane. Jak znajdę jeszcze kabel od telefonu, dorzucę wideo.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze sprawdź w biosie czy masz ustawiony w rozruchu dysk z windows'em. Po drugie strzelam, że masz windows'a, więc podczas, gdy wyłączyli ci prąd mogło ci się coś popsuć w plikach systemowych. jeśli masz inny dysk z windowsem na tej samej platformie (czytaj twój komputer ma procesor amd, twój drugi komputer też ma procesor amd, nie można wkładać dysku z windowsem instalowanym na procesorze intel do kompa z prockiem amd, gdyż wyskoczy blue screen) podłącz go i spróbuj odpalić komputer z tego dysku, ewentualnie spróbuj odpalić komputer w trybie awaryjnym (o ile się da)

Link to post
Share on other sites

Bootowanie jest na dysku z windowsem. Drugi dysk służy jako magazyn plików i nie mam możliwości zainstalować tam windowsa. Sądząc po kolejności bootowania problem może siedzieć w floppy diskach lecz nie mam żadnej stacji dyskietek podłączonej, w ogóle nie miałem.

Link to post
Share on other sites

Nagraj sobie hiren's boota i tam odpal windows mini xp i zgraj ważne dane. Wtedy będziesz mógł sformatować dysk i postawić na nowo system. Też spotkałem się z podobnym problemem, odłącz dysk jak radzi DrVanHelsing i odpal kompa. Gdy pojawi się brak dysku, wyłącz go i podłącz ponownie dysk, jak nie pomoże pozostaje format.

Link to post
Share on other sites

Pozostaje format. Aktualnie nie mam czasu aby to zrobić ale około 20 się wezmę i zdam relację czy coś pomogło.

 

Niestety napotkałem problem, mianowicie poprzedni problem zniknął ponieważ przykrył go inny. Po uruchomieniu komputera wiatraki, ledy wszystko działa jak należy lecz monitor nie reaguje, po chwili od uruchomienia następuje kompletne wyłączenie. Próbowałem bez kości ram i dysków lecz nic to nie dało. Zasilanie procesora kiedy odłączyłem, komputer się włączył lecz działał na stanie na takim jakim się wyłączał. Wszystko się świeciło, kręciło lecz na monitorze żadnej reakcji. Jest sens szukać jakiegoś najtańszego "shitu" na podstawkę AM2 aby upewnić się czy pocesor nie padł? Dodam że zaszalałem trochę, i na słabym coolerze podkręciłem mój procesor do 3,2GHz z 2,8GHz ale temperatury trzymały się na 40-60 stopni. Na procesorze żadnego wizualnego uszczerbku nie ma. Macie jakiś pomysł aby znaleźć przyczynę? ( od dwóch godzin ślęczę na kolanach przed komputerem szukając problemu lecz na próżno) Proszę o szybką odpowiedź ponieważ na moim komputerze stoi pewien serwer i nie chciałbym aby nie działał przez dłużej niż 24h (laptop się nie nadaje).

Link to post
Share on other sites

Sprawdź w ogóle czy masz dostęp do danych na dysku (standardowy problem po zaniku zasilania błędy dyskowe). Użyj konsoli odzyskiwania systemu z płyty windows XP. Jak konsola wyświetli ścieżkę windows, to użyj prostego polecenia w konsoli poleceń chkdsk C: /r i poczekaj aż skończy naprawiać dysk potem w konsole wpisz exit i poczekaj na restart. Jak po tym zabiegu system nie zaskoczy. Czeka Cię format i instalacja nowego system. Chyba, że nie ma dostępu do danych. Wtedy trzeba odzyskać z dysku interesujące nas dane i usunąć partycje i założyć na nowo. Zainstalować system od początku.

Link to post
Share on other sites

Gepardmak- chyba nie przeczytałeś mojego ostatniego postu, nie mam nawet możliwości wejścia do biosu.

DrVanHelsing- moja płyta główna nie ma zintegrowanej karty graficznej lecz bez karty graficznej dalej jest to samo. Spalona karta graficzna wychodzi z gry ponieważ nie widać żadnej spalenizny, jak na szynie PCI, kondensatorach oraz procesorze.

Aczkolwiek pod ostatnim gniazdem PCI, pojawił się miedziany kolor. Naturalny kolor płyty głównej to ciemny brąz. Właśnie z tamtej okolicy wydobywała się woń fajerwerków. Jak będę miał więcej czasu dorzucę wideo z aktualnym problemem oraz zdjęcie tej deformacji.

Link to post
Share on other sites

Na jednym filmiku pokazane jest problem utrzymujący się z podłączonym zasilaniem płyty głównej (20+4pin, 4pin) oraz procesorem. Na drugim znajduje się wszystko co było podłączone przed awarią. Zdjęcie tego odkształcenia dorzucę jutro ponieważ zdjęcie jest złej jakości i nic nie widać. Wygląda to tak że jest to grubości igły, i tak z centymetr długości koloru miedzianego.

 

Filmy:

 

- bez komponentów - http://w321.wrzuta.pl/film/8FnA6E4zhBB/problem_z_sprzetem2

- całe wyposażenie - http://w321.wrzuta.pl/film/5NYl10nlt4j/problem_z_sprzetem1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...