Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze karty graficznej do 370zł


Recommended Posts

Witam, chcę zmodernizować mój komputer, a dokładniej wymienić kartę graficzną i płytę główną. Szukając płyty głównej natknąłem się na taki model: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M ... SLI-eSATA2 lecz nie wiem czy płyta obsłuży mój procesor AMD 3600+.

Mam zamiar kupić kartę pokroju Radeona 3850: http://www.ceneo.pl/2011546s :P

Mam zamiar kupić jedną kartę a później dokupić drugą i je połączyć

Link to post
Share on other sites

Mam 2 - rdzeniowy procesor :P Zasilacz: I - Box 400W (wiem że słaby ale u wójka się sprawdza, a nie mam kasy na zasilacz jeszcze)

:RAM: 3GB 533MHz

Mogę przeznaczyć kasy jak w temacie czyli ok.370zł :P

Najbardziej moją uwagę przykuł 9600GSO zotac link powyrzej.

Link to post
Share on other sites

9600GT > 9600GSO > HD3850.

Czyli bierz 9600GT, bo najlepsza. Tylko broń boże nie bierz wersji z DDR2 - tylko i wyłącznie DDR3.

 

A co do zasilacza: istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia sprzętu jak podłączysz pod niego nowy sprzęt (to że "działa u wujka" nie ma żadnego znaczenia), ten zasilacz jest niskiej jakości, ze słabych komponentów, podawana moc jest sporo zawyżona, nie ma żadnych zabezpieczeń więc w razie awarii prawdopodobnie stracisz nie tylko zasilacz. Ale jak chcesz, to ryzykuj - najciekawsze jest to, że może ci np przez rok podziałać dobrze, a potem nagle zonk.

A te 100-150 zł na MC-350, MC-400 czy jakiegoś Pentagrama to naprawdę chyba nie majątek, a zapewnia spokój i pewność, że nic się nie stanie (nawet jakby, to poleci sam zasilacz, a nie cały sprzęt).

Link to post
Share on other sites

Zasilacz postaram się zmienić ale dalej nie jestem przekonany na temat wydajności 9600 GT i 9600 GSO :http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_wydajnosci_MAX_i_srednie_w_1920x1200%2C_1680x1050%2C_1280x1024-1553/strona/4382.html tu widać że 9600 GSO jest minimalnie wydajniejsza niż 9600 GT którą wybrać (jaki producent, jaka wersja) :P

Link to post
Share on other sites

Tego ci nikt nie powie. Na asrocku raczej małe szanse, ale nigdy nie wiadomo.

 

9600gso jest wydajniejsza tylko tam, gdzie jest potrzeban większa moc obliczeniowa, bardziej od przepustowości pamięci. I jeśli znajdziesz werjsę 768MB to 9600gso będzie lepsza też tam gdzie ilość pamięci ma znaczenie.

 

 

I drogi kolego przez 10 minut masz opcję ZMIEŃ.

 

 

EDIT: linki wstawiasz między tagami URL.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...