Skocz do zawartości

Procesor pod GA-M57SLI-S4 rev 2


Recommended Posts

Ta płyta obsłuży procesory pod socket AM3, ponieważ jest wyposażona w socket AM2+, a procesory AMD AM3 są kompatybilne wstecz.

Do 250zł poleciłbym AMD Athlon X2 240 - na stronie producenta nie znalazłem go w spisie obsługiwanych procesorów, jednakże w sieci znalazłem informację o działaniu Athlona X2 240 na GA-M57SLI-S4.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Oczywiście lepszy byłby X3 425 :P Poza tym nie opłaca się kupować X2 250, gdyż jest droższy od 240, a 240 można bezproblemowo podkręcić do 3 GHz i uzyskać tą samą moc w niższej cenie :)

Pamiętaj aby do ceny procesora doliczyć ~120zł na dobry cooler CPU, który umożliwi duże OC :)

Link to post
Share on other sites

Chyba wezmę tego x3, jakos bardzej przyszłościowo chyba i bardziej mnie przekonuje. A jak jest OC na jakim poziomie?

 

Są dwa modele: 425 i 435 ale różnią się chyba tylko taktowaniem?

 

A tak btw.

 

Mam teraz AMD 5000+@3.2Ghz 65nm, czy ogranicza mi on moją nową grafike HD4730(z OC) ? Bo właśnie to jest powód wymiany.

Link to post
Share on other sites

425 i 435 różnią się taktowaniem, jednakże bardziej opłaca się kupić 425 i go podkręcić :)

 

Jeśli chodzi o kartę graficzną to HD 4730 nie jest kartą najwyższych lotów i myślę, że procesor podkręcony do 3.2 GHz nie ogranicza zbytnio tego GPU. IMHO bardziej opłacalna byłaby wymiana karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

raczej te goodramy cieniutkie, w takim razie ramu nie musisz podkecać, tylko sam proc poprzez FSB ustawiając odpowiednie dzielniki CPU:RAM

Te zwykłe Goodramy dobrze się kręcą :) Latają na dość niskich napięciach, więc można co nieco podbić :P
Link to post
Share on other sites

No mają niskie napięcie i dlatego nie posiadają dodatkowych radiatorów na nich, dodatkowo timingi cl 5... no nie łudźmy się, nie wiele można z nich wykrzesać - miałem z nimi akurat kiedyś u kumpla okazje obcować...

 

Jeśli chodzi o grafikę, to do gier zalecałbym wymienić ;-)

Link to post
Share on other sites

Bo żeby go podkręcić musiałem obniżyć taktowanie ramu na 667mhz, nie mogłem wyciągnąć go za te 800Mhz jego... I teraz prz taktowaniu 3.15Gz ram chodzi na 789Mhz dalej nie da rady bo bluescreeny i błędy. Może da się z tym coś zrobić oprócz wymiany ramu?

Link to post
Share on other sites

1.9 - 2.0 powinny iść spokojnie, dalej już nie obiecuje...

 

Co do podkręcania, najpierw podnieś napięcie pamięciom, procesorowi zostaw w spokoju, jeśli nie będzie wywalać BS'a wtedy jedziesz z procem wyżej, jeśli dalej wywala BS to znaczy że na procesorze były problemy ze stabilnością i ramom możesz cofnąć, a pojechac CPU i tak próbuj aż do osiągnięcia zakładanego celu/granicy OC

 

Temperaturke możesz zmierzyć nawet termometrem najlepiej elektronicznym, przykładając poprostu do kostki pamięci :-)

 

O ile pamiętam to gdy przyłożysz dłoń od wewnętrznej strony do gorącego narzędzia to powyżej temp. 55 stopni powinien parzyć. Nie jestem pewien tej granicy, dlatego niech wypowie się ktoś kto wie na 100%...

 

Jeśli za wysoka mógłbyś pokusić się o przymocowanie jakiegoś wiatraczka, tutaj 80mm byłby az nadto wystarczający :-)

Link to post
Share on other sites

Myslę że tutaj procek zaniemógł już na tym napięciu, jednak mógłbyś dla pewności na tych ustawieniach odpalić memtesta i wtedy byłbyś pewny na 100% ;-)

 

Jesli memtesta przejdzie, podbijaj napięcie na procku, ale nie za wysoko, średnio co 0.25V powinno wystarczyć by osiągnoć tzw. "consensus" pomiędzy ramem a CPU

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...