Skocz do zawartości

Zbyt wysokie napiecie Vcore a wyłączajacy się komputer


Recommended Posts

Witam mam następujący problem przy,udało mi się wykręcić mojego amd phenom 1045t 2.7 na 3.8

na napieciu na sztywno 1.312 a przy obciążeniu OCCT skacze do 1.344 ale to normalne bo potrzebuje wiecej ,,papu,, i generalnie test 3 godzinny przechodzi OK.

 

Teraz do rzeczy gdy podwyższam napięcie na 1.4 to wtedy dzieje się coś dziwnego i komputer jak go testuje i jest obciążony to albo po 10 sekundach albo po 2 minutach wyłącza się :/

 

Obniżyłem taktowanie do 3.6 i nawet prz mniejszych taktowaniach jak ustawiam napięcie na sztywno i oscyluje koło 1.4-1.5 to komputer po obciązeniem się wyłącza.

 

Myśle że sekcje zasilania można wykluczyć bo ma 8+2 i jest naprawde solidna plus radiatory,temperatury procka też sa naprawdę dobre 50-51 stopni w stresie (dobre chłodzenie plus wentylacja budy),grafika też ma dobre temperatury,płyta to GA 990XA-UD3.

 

Jedyny i chyba ona jest winowajcą jest zasilacz to feel 600w wiem wiem syfny,i wydaje mi się że przy wysokim już napieciu 1.4 mogą być zbyt duże skoki napięcia i dlatego się wyłącza i zwyczajnie może nie wyrabiać bo do tego dochodzi karta GA HD7770,która też troche mocy potrzebuje.

 

Czy może ,,load line calibration,, ? której funkcji tej płyty nie posiadają podobno :/ a ta funkcja odpowiada za skoki napięcia i włącza się jakaś ochrona termiczna ? tylko po co miała by się włączać jak temperatury są dobre hmm..

 

Macie może jakieś pomysły ? Bo na 95 procent wydaje mi się że to zasilacz,prosze o porady.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez mystery1989
Link to post
Share on other sites

Śmierdzi zasilaczem. Z tych 600W faktycznie może być 300. Warto by jeszcze miernikiem sprawdzić linię 12V przy obciążeniu.

 

LLC no jak nie masz to nie dołożysz tej funkcji :D - stabilizuje napięcie ale też je podbija .

 

IMO biegiem po zasilacz do sklepu (tudzież czaić na allegro) - szkoda sprzętu :(.

Link to post
Share on other sites

Procesor wykręcilem na 4 ghz, na napieciu 1.376 zostawilem go na 3 h testu :)

 

Zobaczylem coś dziwnego,procek przechodzi każdy test na każdym dopuszczalnym napięciu każdym programem,tylko nie ,,maly test,, w OCCT a średni i duzy już tak.

 

Myślę że ten maly test obciąża mocno zasilacz,a on jest kiepski i brakuje ,,papu,, a co zasilacza to fakt kupie bo szkoda sprzętu.Dalej nie będe krecić bo już na 4.2 włącza się ale zwiesza na poziomie bios.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...