Skocz do zawartości

Accelero twin turbo II Sam montuje chlodzenie do GPU


Recommended Posts

Karta radeon 4890 (HIS)

 

1. Czy pasta termoprzewodzaca do procesora ZALMAN ZM-STG2 bedzie dobra zeby posmarowac to chlodzenie?

2. Mam i5 750, lacznie 4 sloty, 2 zajete przez pamiec g.skill 2x2gb. Chcialbym na swieta dokupic ale chlodzenie na CPU blokuje 4 slot na pamiec. Czy moge na 3 slot wsadzic 1 kosc 4gb i na tym zakonczyc? Czy tez musze sprzedac 2x2gb i kupic nowe pamieci 2x4gb bo tylko 8gb docelowo potrzebuje....? Jakie sa przeciwskazania?

3. Ocz 500W MXSP, na naklejce od tego twin turbo jest napisane 250W. Co to oznacza ze samo chlodzenie bedzie tyle pobieralo mocy? Czy moj zasilacz pociagnie to?

 

 

 

dzieki, pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

3. Ocz 500W MXSP, na naklejce od tego twin turbo jest napisane 250W. Co to oznacza ze samo chlodzenie bedzie tyle pobieralo mocy? Czy moj zasilacz pociagnie to?

 

Oznacza to że chłodzenie jest w stanie odprowadzić 250W ciepła wydzielanego przez daną kartę graficzną...

 

A jeśli chodzi o pobór tego schładzacza to będzie na poziomie od 2,5W do 6W w zależności z jaką prędkością będą się obracały wentylatory

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam ze gdy bedziesz montowal chlodzenie i radiatory na pamieci jesli beda na kleju a nie na tasmie samoprzylepnej to :

1. oczyscic klejona powierzchnie

2. kleju nie trzeba dawac za duzo (wystarczy nie duza kropka na radiatorze)

3. przymocowane radiatory za pomoca kleju, wraz z karta odstawic na noc, tak aby radiatory nie zwisaly w dol.

4. po wyschnieciu kleju delikatnie sprawdzic radiatory czy pewnie "siedza"

5. obserwowac temperature gpu przez jakis czas upewniajac sie ze wszystko jest ok

Edytowane przez trybcio86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam juz nie wiem co mam o tym wszystkim myslec. Reasumujac uzylem tego kleju do radiatorow z zestawu z chlodzenia, natomiast pasty uzyje tej zalmana...Jezeli te kleje itd sa wadliwe, nie dzialaja jak trzeba to po co producent tych chlodzen umieszcza je w zestawach? Ponadto moje dawne referencyjne chlodzenie HIS to bylo tylko jeden wentylatorek bez zadnych dodatkowych radiatorkow itp i normalnie gralem w kazda giere przez pare lat...?

 

Juz wszysstko zlozone, mam problem z podlaczeniem tych kabli do zasilania od grafiki do radeona 4890 jak to zrobic, pomocy. Pilne.

Link to post
Share on other sites

wojewodzkiidol0 przeczytaj uważnie test.

 

Źródło - http://chlodzenie.net/reviews/wielki-test-past-termoprzewodzacych-odslona-druga/

 

Prolimatech PK-1

 

Ta młoda firma zasłynęła bardzo mocnym wejściem na rynek. Ich pierwszy produkt okazał się topową konstrukcją, oszałamiającą starych wyjadaczy. Tym razem chcą wejść na rynek past termoprzewodzących z dużym hukiem. Ich pasta jest stworzona na bazie cząsteczek aluminium, tlenku cynku, oleju silikonowego i przeciwutleniacza. Producent twierdzi, że pasta nie wymaga wygrzewania, więc osiąga swoją optymalną wydajność praktycznie po samym nałożeniu. Jest to dosyć ciekawe, bo dosyć podobny skład ma pasta AS Matrix, a tam producent zaleca 300 g. wygrzewania. Samo nakładanie należy do typowych, ale dzięki dołączonej szpatułce sprawa jest ułatwiona. Producent dostarcza pastę naprawdę sporej tubce, z dużą ilością pasty w niej. Niestety w czasie testowania odkryliśmy jedną niemiłą sprawę z tą pastą. Według producenta nie przewodzi prądu. Niestety po kapnięciu pasty na płytę główną, ta nie włączała się. Na szczęście po wyczyszczeniu wszystko ładnie ruszyło. Najwyraźniej jednak pasta przewodzi prąd, może w małym stopniu, ale jednak.

Dane techniczne Prolimatech PK-1

  • Ilość pasty w opakowaniu: 5 g.
  • Przewodni prąd: Tak ale w małym stopniu (producent twierdzi, że nie przewodzi)
  • Przewodność cieplna: 10.2 W/mK
  • Cena: 49 zł
  • Nakładanie: Łatwe
  • Średnia ilość nałożeń: 15-20 razy.

PK- 3 jest świetna, używam również na gpu, polecam :D

Link to post
Share on other sites

Zadnego zwarcia ona nie zrobi...wszyscy ja polecaja.

 

nie wazne co sobie wmówisz aluminium i inne przewodniki zawsze będą przewodzić prąd, niezależnie co producent twierdzi, fizyki nie oszukasz Edytowane przez MaxWayne
Link to post
Share on other sites

No ale o co wam chodzi koledzy z ta pasta, przeciez na plyte glowna jej nie nakladam tylko na miejsce dla niej przeznaczone ? Jaki jest problem z niby tym przewodzeniem pradu?

 

 

pozdro

 

Gelid Solutions GC-Extreme - http://infobit.pl/kategoria/hardware/test-past-termoprzewodzacych/6

 

Bije wszystkie na glowe, latwo sie rozprowadza i jest najtansza. Moge brac smialo ?

 

 

EDIT: znalazlem chyba jeszcze cos lepszego, ale ciezko cokolwiek w sieci o tym znalezc Antec formula 7- http://www.tweaktown.com/reviews/4134/antec_formula_7_nano_diamond_thermal_compound_review/index.html najwydajniejsza pasta na swiecie? (o oplacalnosci nie mowie) ?

 

 

Edytowane przez wojewodzkiidol0
Link to post
Share on other sites

No ale o co wam chodzi koledzy z ta pasta, przeciez na plyte glowna jej nie nakladam tylko na miejsce dla niej przeznaczone ?

Chodzi o bezpieczeństwo Twojego sprzętu. Procesory GPU nie posiadają IHS / większość /, więc wiele bardzo drobnych elementów jest odkrytych co naraża je na "ufajdanie" pastą, nawet przypadkowe. Sam kilka razy upaprałem, chociaż uważałem na to co robię.

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/ce/n1/ae/qkarkl.jpg

 

Jaki jest problem z niby tym przewodzeniem pradu?

Czytałeś post #22 ?

 

Bije wszystkie na głowe

Jakoś nie miałem styczności z tą pastą , więc się wypowiadał nie będę.

Aczkolwiek jeden test o niczym nie świadczy, znajdź kilka do porównania lub kogoś kto testował tą pastę.

 

Ja na Twoim miejscu / jak już tak na siłę chcesz testować / brałbym PK-3, pewna, wydajna, nie wymaga wygrzewania.

 

No ale... Twój wybór :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...