Skocz do zawartości

Zestaw do CS:GO i Starcrafta II za.. no właśnie, ile?


Recommended Posts

Witam,

 

Jestem w trakcie budowania listy podzespołów niezbędnych do uzyskania stałej wartości 100FPS w grach Starcraft II oraz CS:GO. Budżet to max 5000PLN(wraz z monitorem) ale chętnie wydał bym mniej.

Poniżej zamieszczam zestaw który złożyłem na bazie swojej wiedzy(lub jej braku). Pytanie tylko czy nie strzelam z armaty do wróbla. Czy można złożyć coś tańszego co zapewniło by mi te 100FPS?

 

Proc: I5 3570K

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis HE1225

Płyta główna: MSI Z77A-GD55

Dysk: Western Digital Caviar Green, 3.5'', 500GB, SATA/600, 64MB cache (WD5000AZRX)

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD7950

Pamięć: Patriot G2 Series 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 XMP Ready, 1.65V

Karta Dźwiękowa: Asus Xonar DX

Obudowa: I-BOX OL709LB

Napęd dvd: Asus DRW-24B5ST SATA

Monitor: Benq XL2420T

Link to post
Share on other sites

Dysk weź Caviar Black bo będzie znacznie szybszy, ponieważ seria Green bardziej nadaje się na magazyn i są ponoć bardziej awaryjne ze względu na swoje bajery oszczędzające energię. Link: http://www.saturion.pl/product/163134/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/WD_Black_500GB_WD5003AZEX_64MB_cache_SATA-600.html

Edytowane przez Veeon
Link to post
Share on other sites

Ja w CSGO mam stałe 120fps'ów, (120hz rulez! :D) na sprzęcie z sygnatury, ograniczyłem sam "fps_max 121" bo na co mi więcej :P

Fakt faktem gram na minimalnych ustawieniach bez AA i AF (taki mój fetysz w cs'ach), ale na wymaksowanych też daje radę z tymi 120fps'ami.

Wydaje mi się, że szykujesz maszynę nie do grania na ffa, więc też raczej będziesz grał na minimalnych.

i3 2120 + HD7770 jest wystarczające

Co dopiero i5 oraz 7950... także zastanów się nad swoim zakupem :) Do CS'a bardziej liczą się peryferia (mysz, podkładka i słuchawki), jakbyś miał pytania odnośnie peryferii to wal.

Link to post
Share on other sites

Ja w CSGO mam stałe 120fps'ów, (120hz rulez! :D) na sprzęcie z sygnatury, ograniczyłem sam "fps_max 121" bo na co mi więcej :P

Fakt faktem gram na minimalnych ustawieniach bez AA i AF (taki mój fetysz w cs'ach), ale na wymaksowanych też daje radę z tymi 120fps'ami.

Wydaje mi się, że szykujesz maszynę nie do grania na ffa, więc też raczej będziesz grał na minimalnych.

i3 2120 + HD7770 jest wystarczające

Co dopiero i5 oraz 7950... także zastanów się nad swoim zakupem :) Do CS'a bardziej liczą się peryferia (mysz, podkładka i słuchawki), jakbyś miał pytania odnośnie peryferii to wal.

 

Jeżeli chodzi o peryferia to też mój fetysz i myślę że mam wystarczający sprzęt(się pochwalę):

 

IE 3.0 Legend Edition + Mouse Bungee

Razer Goliathus Alfa Speed

Sennheiser hd555

Thermaltake MEKA

;D

 

Niemniej może faktycznie z kartą graficzną przesadzam. Zwykły GTX660 lub HD7870 powinien załatwić sprawę. To zawsze jakieś 250-300zł w kieszeni.

Edytowane przez kargull
Link to post
Share on other sites

Najlepiej by było wziąć i5 jakąś. Chociaż mój kumpel na i5 2500k ma tyle samo fps co ja, nie mam pojęcia czemu.

Może ma odhaczone "renderowanie wielordzeniowe" :?:

@kargull

szacun, widać że masz niezły oldschool'owy (to znaczy fajny :D) sprzęt, dbaj o szczura bo drugiego nie dostaniesz ;)

Na twoim miejscu brałbym HD7850, potencjału droższej kart raczej nie wykorzystasz, drogie karty mają tendencję do większej utraty na wartości, po prostu do tych gier się to nie opłaca.

Link to post
Share on other sites

Może ma odhaczone "renderowanie wielordzeniowe" :?:

@kargull

szacun, widać że masz niezły oldschool'owy (to znaczy fajny :D) sprzęt, dbaj o szczura bo drugiego nie dostaniesz ;)

Na twoim miejscu brałbym HD7850, potencjału droższej kart raczej nie wykorzystasz, drogie karty mają tendencję do większej utraty na wartości, po prostu do tych gier się to nie opłaca.

 

Ok dzięki. Listę już updatowałem o tańszą kartę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...