Skocz do zawartości

profli XMP nie wstaje


Recommended Posts

Witam . sprawiłem sobie nowy komputer i mam problem z ramem ponieważ żeden z dwóch profili xmp nie wstaję. ciągły reset i powrót do ustawień deflaut ram : khx24c11t2k2/8x płyta: msi z77 g45

 

proszę o pomoc :)

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

napięcia i tamingi ustawia(płyta) zgodnie z tym co podaje producent tylko że nie wstaje . jeszcze spróbuję zaktualizować bios

 

aktualizacja biosu nic nie dała poza tym że teraz dłużej się komputer włącza ...

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

ok.komputer juz nie włącza sie dlużej, wróciło do normy. Prawie udało mi się włączyć niższy profil xmp 2133 tzn. przed samym pokazaniem się pulpitu blue screen wywalił . to i tak lepiej niż wcześniej na 2400 gdy płyta woglę podnieśc się nie mogła. Mam wrażenie że płyta mimo iż wie bo podaje na szaro napięcie prowidłowe, to wcele tego napięcia nie podnośi a ja nie wiem jak manualnie na tej płycie to zrobić , wie ktoś?

 

manualnie moge zmienić tylko taktowanie, ale napięcie jest ciagle na auto klikam i nic nie moge zmienić... :(

 

dobra dałem sobie rade z ustawieniem napięcia na sztywno jednak nic to nie pomogło... nie wiem co można jeszcze zmienić...

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

ten plik jest stary i według niego pamięci mają tylko 2133? to dlaczego podaja że obsłuży 2667Mhz?

 

po za tym z tego nie wynika bezpośrednio że ramy nie są kompatybilne bo ich tam po prostu nie ma. a płyta obsługuję większe szybkości niż te 2400 które mam

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

póki co ustwiłem ręcznie na 1866 i dałem 1.55v i wygląda na to że działa a opóźnienia same się dostosowały 11-12-11-30 dobrze ? Będę próbował wyżej je ustawic.

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Jaki masz procesor? Kontroler pamięci jest w cpu a nie na płycie i to on odpowiada za to czy dana pamięć będzie działać z tak wysokim taktowaniem czy nie. Przypominam, że Sandy Bridge oficjalnie obsługuje max. 1333 a Ivy Bridge 1600 wszystko wyżej może działać ale nie musi :P.

Link to post
Share on other sites

wiem zdaję sobie z tego sprawe, mam ivy . na razie nie wchodziłem jeszcze do biosu, ale potem sprawdzę jeszcze czy system ogarnie jak ręcznie (nie przez profil xmp) ustawie coś wyżej niż 1866

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...