Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Sam posiadam tę płytę i też zauważyłem brak tej dość istotnej opcji. Pytałem na zagranicznym forum czemu to wycięli ale nie otrzymałem konkretnych odpowiedzi. Widziałem też, że prawdopodobnie Ty (ten sam nick) pytałeś o to na polskim oficjalnym forum MSI.

Link to post
Share on other sites

tak się zraziłem do radeonów(coś z kartą, a gwarancja szła jak krew z nosa), dopiero w tym roku znów nabyłem ich grafikę i jak na razie pracuje fajnie.

 

Radeonów czy konkretnego producenta raczej?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Moja i-piątka trzyma się całkiem nieźle. Przy 4,2 GHz temperatura najcieplejszego rdzenia nie dobiła nawet do 50 stopni przy niskich obrotach. Przy 4,7 GHz i 1,35 V mam 62 stopnie przy max obrotach (1700), 64 stopnie przy średnich (1350) i 65 stopni raz na sekundę przy niskich (1000 obr). W czasie testu bawiłem się wentylatorami stąd skoki:

 

http://s2.ifotos.pl/img/2015-05-1_wwswrnr.png

IHS polerowany, choć myślałem że problemem będzie glut pod nim.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam problem z podkręcaniem 3570K a dokładniej wywala mi błąd w OCCT... Założyłem dziś nowe chłodzenie Noctua NH-D14 i temperatury poszły o niebo w dół, więc postanowiłem podkręcić procesor i zrobić test OCCT. Poczytałem poradniki i ustawiłem mnożnik na 44x100 (4400MHz) i offset początkowo na +0,040V i komputer się normalnie uruchomił i było wszystko ok więc zrobiłem test OCCT i oczywiście wyskoczył błąd. Pomyślałem, że podniosę napięcie, i podniosłem do +,060V i także wyskoczył błąd... Potem obniżyłem na 4200MHz i offset +0,075V i też wyskoczył błąd (tym razem na rdzeniu 3cim). Postanowiłem zrobić test na stockowych zegarach i ustawieniach, pierwszy trwał 4minuty i wyskoczył błąd (błąd na drugim rdzeniu), następny trwał około 18minut (nie pamiętam komunikatu ale także błąd). Każdy test jaki zrobię w OCCT kończy się błędem. Co do temperatur przy OC maksymalnie co zobaczyłem chyba 62stopnie...

Poniżej wstawiam screeny. Proszę o pomoc :(

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3ad921253c53fe4d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2c8c6b35ddd4df32.html

 

 

Edit:

1.Zresetowałem ustawienia biosu i na stockowych zegarach przez około 15minut było bez błędów. Przy 4.0GHz i offset +0.005 po niecałych dwóch minutach błąd na drugim rdzeniu... temperatury max 53stopnie na rdzeniu... podnosić offset czy co bo już nie wiem... czytałem poradniki itd i nic mi z tego...

 

2. Zegar 4.0ghz i podniosłem offset na +0.010v i po 20sekundach błąd na rdzeniu #0 (pierwszym)

 

3. Zresetowałem ustawienia w biosie ponownie i podkręcam przez asrock extreme tuning ulity i testuje occt bez ruszania offsetu... puki co o dziwo 4.0ghz złapał i po 10minutach bez błędu ustawiłem 4.2ghz także bez ruszania offsetu i test już leci ponad 20minut bez błędu... już nie wiem czy to przez ustawienia biosu z poradnika do oc czy przez sam offset...

 

Edytowane przez cycu7172
Link to post
Share on other sites

Bo widzisz, jak się tak czyta tandetne poradniki które w większości gó**o ci powiedzą, potem na ślepo próbujesz ustawiać inne wartości, to ja się nie dziwię że błędy wyskakują. 

Jaką masz płytę główną? Muszę wiedzieć na czym próbujesz kręcić.

@Edit

Widzę że masz Asrocka, to ja w tym wypadku nie mogę tobie pomóc. Sorry

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Asrock Z77 extreme4, i5 3570k, noctua nh-d14

 

PS:

ciąg dalszy wcześniejszego mojego postu:

4.4ghz też było ok przez ponad 20minut bez ruszania offsetu i na podkręcaniu przez asrock extreme tuning ulity. Dopiero ponad 4.4ghz wyskakiwal bluescreen.

 

4. Gdy już usatliłem sobie, że 4.4 stabilnie działało przez dwie próby po około 20minut to postanowiłem ustawić to w biosie. Zmieniłem tylko CPU Ratio na All Core i ustawiłem mnożnik na 44. Komputer normalnie się włączył lecz OCCT po chwili wyrzuca błąd...

już nie wiem... ma ktoś może DOBRY poradnik co powinienem ustawić w biosie i jak zmieniać wartości?

 

5. PROBLEM TKWIŁ W TAKTOWANIU PAMIĘCI RAM. Moja pamięć teoretycznie powinna pracować na 1866mhz, ale niestety w praktyce dziala na 1333mhz...

Edytowane przez cycu7172
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Są w normie,napięcie z tego co pamiętam na stock w moim dawało 1.214V?Temperatura również,w OCCT na NH-d14 miałem o 6-7 stopni wyższą.Napięciem nie musisz się martwić pewnie różnica błędu pomiarowego.

Tu jest napięcie:

occt48ghz.jpg


Tutaj natomiast masz OC do 4.5GHz oraz z większym napięciem.Będziesz miał jakieś porównanie bo był chłodzony H100i.Nie skalpowany.Ten wyżej to po skalpie.

occt45ghzh100i.png

Link to post
Share on other sites

Witam, mam kilka pytań co do OC i5-3570k.

1. Dlaczeko temp CPu 0 jest tak niska w porównaniu do innych?

2. Dlaczego w wydajności menadżera zadań jest 5.9 Ghz ( wyłączone turbo w biosie )

3. Czy ma ktoś poprawne ustawianie biosu na płycie MSI Z77A-G43 do OC około 4.5Ghz?

 

http://i.imgur.com/fmmTQCK.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Z góry przepraszam za odkopywanie starego wątku ale mam problem ... albo inaczej ja jestem pierdoła  :jupi: 

Wczoraj wymieniałem komplet chłodzenia w PC Wentylatory i Chłodzenie CPU na BeQuiet !
Rozebrałem komputer do osobnej śrubki później złożyłem do kupy no i ...

Pierwsze uruchomienie PC oczywiście reset biosu i jedna kość ramu odpalił na ustawieniach domyślnych  :jupi: 
Wyłączyłem włożyłem pozostałe kości RAM uruchomił ponownie na domyślnych działa pięknie !
No to teraz wczytujemy ustawienia OC ! :D 

BIOS > Profile overclockingu > Profil 2 !!! i .... nadpisałem ustawienia domyślne na profil OC   :wariat: 
Przeszukałem telefon czy nie mam zdjęć BIOSU, komputer jakiś zrzutów ekranu no nie mam nic !!!

Miałem pięknie wszystko ustawione i wszystko pięknie prawidłowo pokazywało 

W skrócie było zmienne taktowanie i napięcie w zależności od pracy komputera wyczytałem, że jest to "
LLC(Load Line Calibration)"
Większość poradników na forach jest zamknięta albo jest tak dużo postów, że ciężko coś odgrzebać 
Zdjęcia powstawiane na hostingi już dawno pokasowane ...



Ratunku :D ?

Edytowane przez Grzesiek1010
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...