Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Wielkie dzięki, jeszcze takie pytanie, czy jest sens podkręcania czegoś oprócz procesora?

RAMu niezbyt wielki, a GPU, jak najbardziej! Do grania to nawet GPU ważniejsze, bo 4x3,8(i5-3570k na stocku z turbo) pociągnie chyba każdą grę bez zawahania, nie mylę się?(może w Crysis'ie 3 troche FPS zwiększy, bo ta gra podobno sporo CPU męczy)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, tutaj musze sie zgodzić w 100%. 1.2v 24/h jak najbardziej natomiast 1.4v przez caly czas to kolega Bakak troche odpłynął :)

 

Nie musisz używać offsetu, żeby cpu zbijał napięcia w idle. fixed + llc i do tego wymuszasz włączenie c1 i c3, to właściwie wystarczy, pozostawienie włączonego c6 to nie zawsze dobry pomysł. Na wszystkich porządnych (innych niż msi) płytach się to sprawdza. Na msi oczywiście nie działa wymuszenie c states przy ręcznym oc .

 

I warto dodać, że podkręcanie karty graficznej ogranicza się do przesuwania jednego suwaka w prawo ;)

 

A potem okazuje się, że w każdej grze próg stabilności leży przy innym położeniu tego suwaka, do tego dochodzą nowe stery i stabilna karta łapie 'sterownik ekranu przestał działać'.

Link to post
Share on other sites

i5 3570k, stabilne 4.5 na 1.245v, tempy w prime ~83*, mucho bluck 2 chlodzenie, dobra buda+7wentyli, pasta zalman stg2. Jak dla mnie bardzo wysokie temperatury. Dwa dni temu nakladalem nawet paste i czyscilem cala obudowe z kurzu itd...co jest grane?

 

Mobo asrock z77extreme4, w idle zbija mi taktowanie do 1.6ghz tyle ze caly czas to samo napiecie 1.245 jest ustawione. Ktore opcje musze odznaczyc, zmienic, zeby napiecie obnizalo mi w idle na tej plycie?
 

pozdrawiam

Edytowane przez forum_forum
Link to post
Share on other sites

Witam. Kilka dni temu zakupiłem cały nowy zestaw komputerowy i postanowiłem podkręcić procesor. Zestaw to:

i5 3570k + Macho 120 Black & White

GTX Gigabyte 770 OC 2GB

MSI Z77A-G45

Corsair Carbide R300 + Revoltek 140mm na górze dodatkowo

Zasilacz XFX 550W 80+ bronze

 

W ustawieniach BIOS'u zmieniłem tylko:

Core speed 44

Core Voltage 1.12V

Enhanced Turbo enabled

Intel Turbo Enabled

 

Chciałbym się dowiedzieć czy wszystko zrobiłem dobrze. Procek na 4.4 GHz na napięciu 1.12V Testowany Prime95 i Intel Burn Test (Maximum obciążenia) Temperatury w spoczynku 22-30 Stopni. Po IBT max 71 Stopni na najcieplejszym rdzeniu w Prime95 Troszke mniejsze. Max napięcie w CPU-z pokazuje mi 1.104V i to podczas spoczynku podczas testów napięcie skakało of 1.098 do 1.104V. Komputer testowany w grach także wszystko ok (BF3 na ultra w multi jakies 2h żadnych problemów). Jest to moje pierwsze OC w życiu więc chciałbym abyście zerkneli i powiedzieli czy wszystko ok ? Czy cos jeszcze zmienic? Czy dobrze jest tak ciągle trzymać te 4.4Ghz bądź ustawić to automatyczne zbijanie zegarów ale jak to zrobić na płycie MSI Z77A-G45?

Link to post
Share on other sites

Witam. Kilka dni temu zakupiłem cały nowy zestaw komputerowy i postanowiłem podkręcić procesor. Zestaw to:

i5 3570k + Macho 120 Black & White

GTX Gigabyte 770 OC 2GB

MSI Z77A-G45

Corsair Carbide R300 + Revoltek 140mm na górze dodatkowo

Zasilacz XFX 550W 80+ bronze

 

W ustawieniach BIOS'u zmieniłem tylko:

Core speed 44

Core Voltage 1.12V

Enhanced Turbo enabled

Intel Turbo Enabled

 

Chciałbym się dowiedzieć czy wszystko zrobiłem dobrze. Procek na 4.4 GHz na napięciu 1.12V Testowany Prime95 i Intel Burn Test (Maximum obciążenia) Temperatury w spoczynku 22-30 Stopni. Po IBT max 71 Stopni na najcieplejszym rdzeniu w Prime95 Troszke mniejsze. Max napięcie w CPU-z pokazuje mi 1.104V i to podczas spoczynku podczas testów napięcie skakało of 1.098 do 1.104V. Komputer testowany w grach także wszystko ok (BF3 na ultra w multi jakies 2h żadnych problemów). Jest to moje pierwsze OC w życiu więc chciałbym abyście zerkneli i powiedzieli czy wszystko ok ? Czy cos jeszcze zmienic? Czy dobrze jest tak ciągle trzymać te 4.4Ghz bądź ustawić to automatyczne zbijanie zegarów ale jak to zrobić na płycie MSI Z77A-G45?

W moim linku parę postów wyżej jest napisane jak na MOBO MSI ustawić zbijanie zegara i napięcia :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Chlodzenie to Prolima Megahelms +x2 akasa viper+ pasta Arctic Cooling MX-2

Płyta MSI MPOWER

Zasilacz Corsair hx1000w

Obudowa Cosmos s

Pamieć Corsair LP 1600mhz cl9

Procesor 3770k(vcore manual 1.185 według UEFI)

Temperatura w pokoju 27-28 stopni pracują aż 3 komputery plus mamy ciepło na dworze :P

 

Po zamienie pasty i dodaniu dodatkowego wentylatora do obudowy max temp 78 czyli -2

 

http://i.imgur.com/8BNDRKE.jpg?1

Edytowane przez kyubi13231
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Chlodzenie to Prolima Megahelms +x2 akasa viper+ pasta Arctic Cooling MX-2

 

 

Kurcze u mnie na prawie takim samym zestawie z tą różnicą, że tylko jeden wentyl corsair, mam na stock 60-62 stopnie

 

Przy OC 4,200Ghz pod 80 dochodzi.

 

Wkurzam się bo jak czytam na benchmarku art o 3570k i piszą że na stocku tempy lekko ponad 50 stopni a po oc do 4,6 Ghz max 72 stopnie na najcieplejszym rdzeniu to mnie szlak trafia.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Intel_Core_i5_3570K_-_test%2C_cena%2C_opinie-4545/strona/17476.html

Link to post
Share on other sites

 

 

.... widać nie tylko rozmiar coolera ma znaczenie

 

hehe jak w życiu

 

 

Może coś źle robię. Cooler jest dokręcony na maksa (tak, że już się śrub kręcić nie da), pasta mx 2 rozsmarowana z marginesem około 5mm aby się nie wycisnęła poza ihs.

 

Musze to posprawdzać jeszcze, w OCCT tempy na stock to też około 50 stopni dopiero w ibt jest koło 60 czyli więcej o 10 niż w teście na benchmarku.

 

ehh

Link to post
Share on other sites

Za mocno też nie ma co dokręcać :)

 

Ja polecam jednak zrobić na cepie X z pasty i spróbować raz jeszcze. U mnie to dało ostatecznie najlepszy efekt (początkowo miałem rozsmarowane kartą kredytową i też było nieźle ale bez marginesu żadnego więc się trochę wyciapało).

 

Spróbuj wentylator zapuścić na 100% do testów i zobacz co się dzieje

Link to post
Share on other sites

lipa się dzieje, 2-3 stopnie różnicy

Nie wiem czemu ale bez dawania na 100% komp reguluje na max 1000 - 1100 a przeważnie na 800 rpm a corsair kręci się do 2200rpm

 

Co do dokręcania na maksa to są sprężynki więc luz.

 

ps. Nie wiem czy to normalne ale mocowanie Prolimy jest jakieś dziwne, gdy przykręcę te dwie belki i później położę radiator i tą poprzeczną belkę dociskową to otwory na śruby się nie zgadzają i muszę trochę odchylić na boki te belki aby śruby załapały z obu stron.

Edytowane przez DarkFalcoN
Link to post
Share on other sites

ale śrubki są ok tylko otwory się nie zgadzają :)

 

 

tak jakby ta belka była kilka mm za długa.


Po pracy wyjąłem chłodzenie i złożyłem bez mobo - wszystko ok, pasuje idealnie

Nie wiem czemu te belki zamontowane na sockecie są lekko pochylone:(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...