Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Warto było się przesiąść pomijając uszkodzenie obsługi dualu, wzrost fps w grach jest, odczułeś różnicę, mnie kusi wymiana, ale ludzie odradzają?

Generalnie odradzają co go nie mają ;) Z twoją konfiguracją nie widzę innej możliwości jak i7 i to co najmniej 3770K.Jak by nie było różnicy to tak samo by nie było takiej różnicy w cenie pomiędzy i5 a i7. 

 

Właśnie jestem po dwóch rundkach w Battlefield3 grafa lekko podkręcona rdzeń 1050MHz i pamięć 1350MHz ZDM w boju 64 graczy minimalny fps60 maxymalny 105.Procek na stocku.Oczywiście Ultra w FullHD.

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

Bije się z myślami bo dużo kasy trzeba bezie dołożyć, a zysk znikomy, zwłaszcza w grach, jednak w 3DM 2000pts przybędzie, przeglądam batch, chyba się przejdę na giełdę i zobaczę co tam oni posiadają i w jakiej cenie.

Link to post
Share on other sites

Generalnie odradzają co go nie mają ;) Z twoją konfiguracją nie widzę innej możliwości jak i7 i to co najmniej 3770K.Jak by nie było różnicy to tak samo by nie było takiej różnicy w cenie pomiędzy i5 a i7. 

Różnica jest,ale nie w grach. Przynajmniej nie w chwili obecnej (dopiero Crysis 3 korzysta z większej ilości rdzeni, co do tej gry mam pewność) bo za jakiś czas to powinno się zmienić. Ja widzę możliwość pozostania z tym CPU bo niby czemu miałby zmieniać? Przecież ten GTX spokojnie ogarnia wszystko z tym cepem, nic nie ogranicza jego możliwości więc zmiana pod smarki mija się z celem

Link to post
Share on other sites

No panowie usunąłem IHS z procka poszło jak po maśle myślałem że to będzie trudniejsze zadanie wyczyściłem i nałożyłem pastę zamocowałem IHS cooler i temp w stresie niższe o 7 stopni :o za miech zamontuje chłodzonko bezpośrednio na rdzeniu mam już plan i podkładki :)

 

http://img706.imageshack.us/img706/9766/dscf0090n.jpg

Link to post
Share on other sites

Liquid Pro przyszedł przesmarowałem rdzeń założyłem IHS, niestety na wyczyszczonym IHS Liquid wogóle nie chiał przylegać więc użyłem zwykłej pasty w sumie IHS jak i podstawa collera są niesamowicie równe po odklejeniu zostaje ultra mało pasty :) ogólnie raz się zesrałem bo źle grafike wetknąłem w port i komp niechiał wstać myślałem że już liquid gdzies mi tam na mobo wleciał czy procka rozwalił :P

 

Ogólnie teraz mam hardkorowe temp w spoczynku :) 19-31st dla najchłodniejszego i najgorętszego rdzenia.

Link to post
Share on other sites

Podniosłem napięcie do 1.4v przy takcie 4.7Ghz wcześniej miałem 4.5ghz i 1.245v jakoś tak i wtedy miałem 66 stopni w stressie a teraz na 1.4v i 4.7Ghz mam 57 stopni normalnie szok!

 

Aż boje się pomyśleć jakie temp miałby przylutowany 3570k a wiadomo że lut ma lepsze termoprzewodzenie niż nawet liquid pro.

 

Ogólnie co moge polecić usunąc całkowicie IHS zdemontować zapinke i zamontowac chłodzenie wodne które będzie dociskac CPU :)

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...