Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

http://oi62.tinypic.com/2z7ohts.jpgHeh wiedziałem że to sciema

Napięcie cpu vcore masz w occt 1.14v a nie tak jak wstawiłeś na wcześniejszym screnie z  IBT 1.056v

Jesteś zwykłym oszustem

 

i co może w twoim świecie wszyscy którzy nie znają się tak wybitnie jak ty są oszustami i trolami ?

 

wkleiłem to co program dla mnie wyświetlił , a przy podkręcaniu jak sam widziałeś to sugerowałem się gotowcem. Ty pewnie z zamkniętymi oczami podkręcasz i znasz wszystkie zakamarki biosu ale widzę że potrafisz ograniczać się tylko do obrażania ludzi na forum.

 

Jeszcze raz tobie powtórzę wkleiłem to co aktualnie wyświetlał program i w pierwszym przypadku jak i w drugim.

Edytowane przez biellun
Link to post
Share on other sites
i co może w twoim świecie wszyscy którzy nie znają się tak wybitnie jak ty są oszustami i trolami ?

Nie,gdyż każdy się uczy na błędach

 

 

 

Ty pewnie z zamkniętymi oczami podkręcasz i znasz wszystkie zakamarki biosu

Nie znam każdego biosu na pamięć, ale o podkręcaniu procesorów na 1155 wiem sporo...

 

 

 

widzę że potrafisz ograniczać się tylko do obrażania ludzi na forum.

Ja nikogo nie obrażam ani się nie staram tego robić tylko stwierdziłem to co jest faktem

Nie oskarżam nikogo o oszustwo dopóki ktoś perfidnie mnie nie przekonuje że jego procesor chodzi w pełni stabilnie na śmiesznie niskim napięciu i brnie w to w zaparte nie mając pojęcia o tym co mu programy wyświetlają.

Ogólnie wśród użytkowników tego forum są dwa w pełni potwierdzone selekty a dokładniej kolegi Pepis i mój

Więc wiedziałem od początku że przy tym napięciu czyli 1.056v takie taktowanie jest nie możliwe do ustabilizowania

 

Następnym razem proszę sprawdź wszystko pięć razy zanim napiszesz komuś że wszystko jest w pełni stabilne i musisz wiedzieć co pokazują programy z których wstawiasz screeny by przez pomyłkę innych ludzi nie wprowadzać w błąd i nie będzie problemu

64-65 max 4.8 GHz

A na jakim napięciu?

Przy zwykłym użytkowaniu?

Edytowane przez karol8721
Link to post
Share on other sites

Nie,gdyż każdy się uczy na błędach

 

 

 

Nie znam każdego biosu na pamięć, ale o podkręcaniu procesorów na 1155 wiem sporo...

 

 

 

Ja nikogo nie obrażam ani się nie staram tego robić tylko stwierdziłem to co jest faktem

Nie oskarżam nikogo o oszustwo dopóki ktoś perfidnie mnie nie przekonuje że jego procesor chodzi w pełni stabilnie na śmiesznie niskim napięciu i brnie w to w zaparte nie mając pojęcia o tym co mu programy wyświetlają.

Ogólnie wśród użytkowników tego forum są dwa w pełni potwierdzone selekty a dokładniej kolegi Pepis i mój

Więc wiedziałem od początku że przy tym napięciu czyli 1.056v takie taktowanie jest nie możliwe do ustabilizowania

 

Następnym razem proszę sprawdź wszystko pięć razy zanim napiszesz komuś że wszystko jest w pełni stabilne i musisz wiedzieć co pokazują programy z których wstawiasz screeny by przez pomyłkę innych ludzi nie wprowadzać w błąd i nie będzie problemu

A na jakim napięciu?

Przy zwykłym użytkowaniu?

 

"brne w zaparte ? perfidnie przekonuje ? pisałem coś związanego ze stabilnością ?"

 

człowieku Ty odejdź na chwilę od tego komputera bo na mózg tobie pada. Napisałem dwa posty i to nie rozpisując się jakoś wybitnie, a Ty od razu siadłeś na mnie jakby nie wiadomo co. Może nie potrafisz radzić sobie z porażką, jeżeli okazałoby się, że mój egzemplarz chodzi na niższym napięciu niż twój. Pewnie komisję śledczą byś powołał. Pomyliłeś wypowiedzi ludzi bo ja nie brnę w zaparte jak piszesz. Jestem laikiem i zamieściłem na forum to co pogram aktualnie dla mnie wyświetlał, a ty zamiast obrażać mnie ( tak uważam, że obraziłeś mnie pisząc na mnie oszusta ) mógłbyś wyjaśnić jak cywilizowany człowiek, że chyba mam coś nie tak,  żebym sprawdził w tym i tym miejscu... ale nie wolałeś pocisnąć bo jak to amator będzie "perfidnie przekonywał" . Gdzie to moje przekonywanie ??? te dwa zdjęcia to dla ciebie przekonanie ? proszę cię zejdź na ziemie.

Edytowane przez biellun
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Tak sobie postanowiłem podkręcić swoja i5 do GTA V i stabilne 4.7 GHz mam w biosie ustawione na 1.2950 V

( max. temp. rdzeni - , 59,65,62,57 )

choć nie wiem jak już na to taktowanie patrzeć bo w CPU-Z mam 1.280 V, w HW Monitor max 1.191V, 4.6 stabilnie w GTA V śmigało mi na 1.23 V. 

C sądzicie o tym OC można coś jeszcze pokombinować, i jak z tym taktowanie na ktore sie patrzec i do ilu max podbic rdzen tak aby nie odbilo to sie zle na CPU w przyszlosci.

 

Mam:

Super flower golden green 750W wraz z MSI GD55.

Edytowane przez AvIataN
Link to post
Share on other sites

1.4v nie przekraczać. Wtedy procek skalpowac trzeba. A patrzysz na to samo?

 

Pewnie że tak. Na jakim taktowaniu masz 4.8 GHz ?

 

Hmm nie wiem czy nie zostać przy 4.6 GHz na 1.23 GHz na to GTA, w sumie nie wielki mam wzrost a napięcie znacząco muszę podbijać...

Link to post
Share on other sites

Podnieść napięcie.

Daruj sobie takie rady bo widac, ze nie bardzo wiesz o czym piszesz. 

 

Pepe podalem Ci caly schemat w Twoim watku co masz zrobic. Powtorze tutaj tylko raz. Podnies level na ->level 2 i ustaw offset 0.010. Ustaw zegar 4.6 ghz i testuj. Jak jest niestablnie to zwieksz offset o 0.010 i tak w kolko az do stabilizacji. Obserwj skoki napiecia (trzymaj sie ponizej 1.4V) i temperatury procesora na core (trzymaj sie ponizej 90C). Max offset 0.075 (nie przekraczaj). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo offset podnosi napiecia podawane do procesora i jak bedzie wyzej to moga byc zbyt wysokie napiecia. 

Przeczytaj ten artykul, jest swietnie opisany i wiele wyjasnia:

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/overclocking-czyli-jak-przyspieszyc-swoj-komputer.html

 

W tym artykule nawet nie jest zalecane przekraczanie offset 0.050v. Bazujac jednak na wlasnym doswiadczeniu i testach wiem ze mozna spokojnie dojsc do 0.075v (od roku u siebie mam tak ustawione na Turbo - odpowiednik level 2 na Twojej plycie). Wyzej stanowczo odradzam.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

A więc maksymalnie udało mi się wejść na 4,6 Ghz przy ustawieniu: Level 1 ( więc wyżej nie pójdę z kręceniem :/ ) Offset 0.060 mogę spróbować dać 4,7 Ghz i dać do 0,070 i później na 0.075 ale nie sądzę że pójdzie :/

 

Tak jak mówiłem przy wejściu na 4,7 nie ma opcji ustawienia do 0.075 na offsecie żeby było stabilnie.
W tej chwili mam 4,6 przy offsecie 0.060 i temperatura maks 82 stopnie.

Zastanawiam się czy nie lepiej zejść na 4,5 Ghz przy Levelu 3 i offset 0.060 miałem temperatury 75 to dużo mniej niż przy 4,6 Ghz ( warto o te 100 mhz )

?????????


Panowie powiedzcie mi jeszcze czy mam ustawić sobie RAM w biosie na prędkość która posiadaja bo ja mam 2133 mhz ale mam ustawione na AUTO zostawić tak czy zmienić coś ? 


Widać na filmiku z poprzedniej strony na moich ustawieniach.

Edytowane przez Pepe1990
Link to post
Share on other sites

Ram moze wplywac na OC procka. Ja osobiscie nie uzywam w swoim ramie funkcji XMP, bo nie dziala mi stabilnie przy tak wysokim OC. Wylacz XMP, ustaw recznie zegar RAmu i podnies napiecie (zobacz bezpieczna granice napiecia dla Twojego RAMu zanim to zrobisz!!!)oraz poluzuj lekko timingi. Wtedy mozesz sprobowac wejsc wyzej z OC Procka. Jak nie wiesz o czym pisze, to lepiej to zostaw. Co do tego czy sie oplaca wskoczyc na 4.6 podnoszac znacznie napiecie i temp procka. Wedlug mnie nie, 4,5 to wciaz dobry wynik a lepiej nie katowac procka pod obciazeniem, dluzej bedzie Ci sluzyc. Jak sie bawisz w Benchmarki to sobie testuj ale na codzien do grania polecam ustawienia 4,5 ghz. 

 

Edit: Jakie maksymalne napiecie odczytuje program OCCT gdy masz procka na 4.6ghz?

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Napięcia przy OC nie ustawiamy na auto, czasem może to podać dowolne wartości, ustawiasz ręcznie i sprawdzasz stabilność rozpoczynając od napięcia podstawowego. :)

Przy wyższym oc warto też wyłączyć fiuczery ala C-State, nie trzeba wszystkich ale ten od parkowania rdzeni obowiązkowo. 

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

I5 3570k (cooler fortis he1225)

z77a - g43

 

w biosie wyłaczyłem tryb turbo, właczylem xmp i podkreciłem stopniowo do 3,9k, napięcie ustawione jest na auto. Chciałbym sie dowiedzieć czy wszystko jest ok

 

http://imageshack.com/a/img537/6782/LjCSSq.png

Zanim zaczniesz bawisz sie dalej w OC, przeczytaj ten artykul:

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/overclocking-czyli-jak-przyspieszyc-swoj-komputer.html

Link to post
Share on other sites

Tak przeglądam ten poradnik i niektóre rzeczy nie są wytłumaczone, o choćby taki bajer jak LLC (Load Line Calibration) autor albo nie wie jak to działa, albo przygotowane jest to dla totalnych laików :P

Ale warto rzucić okiem, ewentualne korekty samemu wprowadzać.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie jezeli chodzi o opis LLC to jest on niezrozumialy, gdyz LLC to nic innego jak zapobieganie spadkom napiecia Vdroop. Niemniej ten artykul jest swietny jezeli chcemy nauczyc sie podkrecac samemu, oczywiscie nie powinnismy bazowac tylko i wylacznie na tym artykule, wiedze nalezy poszerzac, zglebiac tak by wszystko bylo bardziej zrozumiale. Sam jednak ucząc się OC zaczalem od tego artykulu i mysle, ze na poczatek jest on bardzo dobry.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Ja na obecnym gigabajcie podkrecalem przez offset napiecie standardowe i tylko offset zmienialem do 1.12v +0.335 z offsetu czyli 1,455v :D i CPU PLL na 1.88v bo nizej oc nie wchodzilo i sie wieszało.

 

Aczkolwiek na MSI było inaczej Z77A-G45 co potem jeszcze ten felerny bios wyszedl

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...