Skocz do zawartości

Nowy (mocny) komp nie startuje!


Recommended Posts

Witam, po złożeniu zestawu do kupy (pod okiem czujnego kolegi, który już kilka zestawów w swoim życiu złożył) okaszało się, że komputer nie chce się włączyć, kilka razy sprawdziłem połączenia kabli do zasilacza, wszystko wypinałem (zostały tylko kości ram - raz wszystkie innym razem tylko dwie). Po wciśnięciu Power na płycie na sekundę zapalają się diody na przednim panelu i zaczynają kręcić się wentyle. Zauważyłem, że na moment zaświeca się też czerwona diodka, w manualu jest napisane, że DrMos się przegrzał, ale tak od razu? Być może to ram? Co sądzicie? Zestaw z sygnaturki

Link to post
Share on other sites

Co do tematu-możliwe że trafiła Ci się felerna sztuka płyta główna i będziesz ją musiał reklamować.

Wątpię, że Z77 MPOWER trafiła się ferelna...jedyna tak rygorystycznie testowana płyta główna przed wypuszczeniem do klienta. Wydaję mi się, że raczej to niemożliwe, żeby miała jakąś wadę.

Edytowane przez PhoBia.
Link to post
Share on other sites

@up

Zrobiłem jak napisałeś i dalej nic. Po nieudanym starcie słychać tylko jedno kliknięcie i się wyłącza, a przycisk do resetu BIOS'u świeci się na niebiesko, gaśnie po resecie :( oddać płytkę do sklepu?

Link to post
Share on other sites

Przyczyn nie startowania możesz mieć wiele. Zacznij od sprawdzenia czy grafiką ma poprawnie wpięte zasilania 2x8 pinów. Odpal zestaw z jedną kością ram. Jak nie wystartuje. Wyjmij najpierw ramy i odpal czekaj na sygnały dźwiękowe. Potem zdemontuj grafikę i podpal. Czekaj na sygnały z płyty. Jeśli nadal nic. Podmień zasilacz. Jak po podmianie nic nie wskórasz zdemontuj chłodzenie i procesor. Sprawdź czy piny w podstawce LGA procesora nie są wygięte.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...