Skocz do zawartości

Masz już doradzony zestaw? Pochwal się!


Recommended Posts

Hej, otóż wpadłem na pomysł z tym tematem ponieważ jest dużo tutaj tematów, gdzie autor nic nie mówi i nie wiadomo, czy kupił ten zestaw, i czy czasem to nie był troll. A do tego można "poszpanować" sprzętem i "ocenić" tego, kto złożył zestaw. Jeszcze może to być dla wielu przestroga od kogo zestawy brać.

 

Tutaj po prostu piszemy o zestawie i dajemy zdjęcia. Najlepiej żeby post zawierał przez kogo złożony zestaw zakupił, czy są jakieś problemy itp. Też tutaj będzie lista pochwał, więc opcjonalnie można napisać czy autor zestawu zasłużył na pochwałę.

 

Zapraszam do uczęszczania w wątku. (proszę o przypięcie go)

 

Lista pochwał:

1.

2.

3.

4.

Edytowane przez Jaazik
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

No w sumie niezły pomysł. Ale znając chęć udzielenia się kupujących, raczej może to nie wypalić. Gdyby to było przypięte to być może więcej osób zauważyło by ten temat i się w nim udzieliło. Spytam się moderacji o przypięcie tego tematu. Ale proponowałbym go umieścić w dziale na luzie, aby nie nabijać sobie bezsensownie postów.

Edytowane przez Veeon
Link to post
Share on other sites

"ocenić" tego, kto złożył zestaw

Znowu wam mało ****a splendoru...

 

Ja z miejsca pochwalę wujashka, bo to żywa legenda działu i nawet mi pomagał składać zestaw.

Ale pomysł i tak wg mnie spalony - celem tematu jest głaskanie ego jego autora, a ogromna część z osób które komputer złożyły i tak nie siedzą w IT/HW na tyle żeby na forum wracać i chwalić.

Link to post
Share on other sites

No niestety sid ma rację. osoby które założyły konto aby poprosić o pomoc, w zdecydowanej większości nie wrócą aby pochwalić się zestawem a tym bardziej nie pochwalić osobe która pomogła. Idea może i słuszna ale z góry skazana na niepowodzenie.

Link to post
Share on other sites

O ile mnie pamięć nie myli, był nawet temat z podziękowaniami w kategorii ogólnej gdzie JEDNA osoba w przeciągu ostatnich 6 mc-y zdecydowała się powrócić i podziękować (i to ona ten temat założyła). Kilku innych bywalców skomentowało, ktoś tam się jeszcze dopisał i temat przepadł w niebyt.

 

Tutaj ewidentnie widzę potrzebę spełnienia i pompowania ego, dlatego pomysłu nie pochwalam. Podziękowania za porady zdarzało mi się dostawać na PM i nie widzę najmniejszej potrzeby aby wystawiać je do gabloty aby każdy mógł patrzeć jaki jestem wspaniały, albo używać ich jako argumentu zachwalającego moją osobę - autor tematu widocznie twierdzi inaczej stąd moje zażenowanie.

Z dobrowolnej chęci pomocy nie robi się show - kto chce podziękować ten znajdzie sobie sposób i podziękuje.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Dam Ci + za inicjatywę, ale doradzanie nie jest dla sławy... tylko do pomocy ludziom którym, super sprzedawcy komputerowi próbują wcisnąć Pentium 4 + GTX 690 %-)

 

PS. Przesadziłem z P4, dobra FX-4100 :P

Edytowane przez JackHammer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja bym nie był taki krytyczny w stosunku do autora. Miałem nieraz podobne odczucia może nie na forum ale po prostu w życiu. Produkujesz się, doradzasz, składasz zestaw a kolo i tak zrobi po swojemu, wepchnie dziadowski zasilacz itp. a później cieszy się że zaoszczędził i powie że jeszcze go w butlę chciałeś nabić. Sytuacja nawet z moim kolegą któremu przedstawiłem kiedyś przykładowy config. Zasilacz za drogi, po co taki drogi? Karta za droga w stosunku do wydajności, procek niepotrzebny aż taki, a za parę tygodni przychodzę a w środku wszystko to samo co u mnie oprócz karty. "Sam se takiego złożyłem". No i tak to zwykle bywa. Nie o jakieś podziękowania może chodzi, ale po prostu o to, żeby być w porządku czasem i nie gadać głupot. Do nikogo tu nie piję, żeby było jasne.

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę fakt, że autorzy tematów nie dość, że zazwyczaj nie piszą na co się zdecydowali oraz to, ze do tematu o podobnym charakterze wcześniej nie zaglądali, topic zamykam.

W przypadku dużego zainteresowania rozważę otwarcie go.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...