Skocz do zawartości

Zakup iPhone 4S - kilka pytań. Simlock, JB, aktywacja, gwarancja itd.


Recommended Posts

Witam,

 

przymierzam się do zakupu iPhone 4S. Nie będę ukrywał, że chciałbym zakupić telefon nowy z gwarancją, ew w stanie idealnym. W związku z tym, że budżet jaki posiadam nie pozwala mi na zakup nówki z polskiej dystrybucji, planuję pozyskać model pochodzący z sieci zagranicznej. W związku z tym posiadam kilka pytań.

 

Oto one:

1. Aby ominąć simlock będę musiał zakupić kartę grevey. Czy istnieje jakieś ograniczenie sieci oraz wersji oprogramowania których karta nie obsługuje?

2. Gwarancja z zagranicznej sieci będzie ważna w Polsce?

3. Konieczna będzie karta sieci z której pochodzi telefon by go aktywować?

4. Gdybym chciał zrobić JB, karta grevey będzie stanowiła jakiś problem?

 

Na chwilę obecną to wszystkie moje pytania. Dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

happysc jestem zdecydowany na iJabłko. W zasadzie nie mam alternatywy, gdyż obecnie mam Nokią N9, którą bardzo cenię, lecz brakuje mi kilku istotnych aplikacji. Androida miałem wcześniej, nie wspominam go mile - nie chcę do niego wracać. Pozostaje iOS - miałem iP 3G, użytkowało się rewelacyjnie.

Link to post
Share on other sites

Żeby nie wywołać wojny, Android jest zwyczajnie bardziej otwartym systemem i ma np. lepszą komunikację z innymi urządzeniami. Ogólnie - dostosujesz go jak chcesz. iOS jest mocno ograniczony pod tym względem. Nawet przez bluetooth nie wyślesz zdjęcia znajomym, ale nadrabia optymalizacją.

Po prostu musisz zdecydować co Tobie bardziej odpowiada. Mnie np. iOS nie cieszy tym że nie mam ulubionego wielkiego zegarka i widgetów na pulpicie (zastanawiałem się nad kupnem iPhone), dodatkowo iPhony mają troszkę za małe ekrany dla mnie, no i cena.

 

Co nie pasowało w tej Xperii? Napisz to doradzimy coś innego, bardziej wydajnego. Napisz też jaki masz budżet. 1400?

Edytowane przez Shaco
Link to post
Share on other sites

Planuje wydać 1500 zł max. Shaco, opisałeś oba systemy bardzo dobrze. Android po prostu nie jest dla mnie taki intuicyjny i fajny, jak ludzie go opisują. Z czego to wynika, trudno mi powiedzieć. iOS był dla mnie wygodny, dodatkowo nie odczuwałem jego ograniczeń (a obcowałem z iOS 3 i 4). Nie będę ukrywał, że odkąd sprzedałem 3G bardzo chciałem wrócić do iP, jednak były za drogie. Teraz zarobiłem kasę i chcę zrealizować swoje pragnienie zakupu iPhona, który posłuży mi jeszcze rok/półtora, stąd decyzja z zakupem 4S a nie 4.Nie będę ukrywał, że zakup Androida za 1500zł jest w moim mniemaniu nieopłacalny, gdyż telefonu aż tak od siebie się nie różnią, a dwurdzeniowe A9 (które radzi sobie dobrze z ICS, czy JB) można mieć już i za 1000 zł. Do tego nie chcę niczego dużego, gdyż ze smartfonu dzwonie i słucham muzyki, czasem internet, poczta - do tego nie potrzebuję nawet 4".Mam świadomość, że dla wielu ludzi zakup iP jest nieopłacalny. Uważam tak również ja - za tą cenę można mieć więcej, ale sprzętowo. Android zawsze będzie inny od iOS, a to iOS dla mnie jest argumentem za zakupem iP. Brakować może mi jedynie NFC, ale póki co płatności za pomącą tej funkcji nie ma, więc i tego bym nie wykorzystał.

Edytowane przez zapsu
Link to post
Share on other sites

Dla mnie akurat Android jest bardziej intuicyjny, może przez to że używam już drugiego urządzenia od HTC, gdzie nakładka Sense bardzo ułatwia życie. Mając taką kasę na telefon, nie zastanawiałbym się i nie pchał się w iPhone, albo przynajmniej bardzo bym się zastanowił.

Trochę denerwowałoby mnie podłączanie do iTunes żeby wrzucić byle co na mój telefon. Weź pod uwagę, że iPhony serii 4 są delikatne - po upadku może (ale nie musi) coś pęknąć. Proponowałbym iść gdzieś - saturn, media markt i porównać obok siebie iPhona z topowym urządzeniem z Androidem (HTC One X, SGS3, SGS2, któraś Xperia). Przede wszystkim nie brać w ciemno, żebyś nie był jednak zawiedziony po np. 2 miesiącach.

Link to post
Share on other sites

Niezaprzeczalnie masz racje, muszę najpierw się pobawić telefonem. 30 minut badałem 4Sa w iSpocie, zrobić na mnie dobre wrażenie. iTunes mi nie przeszkadza, a delikatność urządzenia to niezaprzeczalnie wada i powoduje moje lekkie obawy.

 

Mimo wszystko nie chcę urządzenia z Androidem, choć nigdy nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites

Wszystko rozważę. Telefony zmieniać relatywnie często (raz na 2 -3 msc), jedynie iP 3g zagości u mnie na prawie rok. Jeżeli mi się iP4S nie spodoba, to go sprzedam, stracę niewiele.

 

Nie będę ukrywał, że gdyby na MeeGo było więcej aplikacji i większe wsparcie, to byłby telefon idealny.

Link to post
Share on other sites

bierz iphone jeśli Ci się podoba, mam i bardzo jestem z niego zadowolony ale po kilku latach z iphoneami przymierzam się do przesiadki na note2 dla ekranu

 

a sprawa wygląda tak:

 

Gdy kupisz bez simlocka nie musisz mieć karty macierzystej do aktywacji (zadziała z dowolną polską)

Gwarancja niby działa w całej unii europejskiej ale musisz mieć dowód zakupu lub inne dokumenty

simlocka raczej ciężko będzie zdjąć z gevey simem i ogólnie nie polecam tej metody (często coś się stanie i musisz przeinstalować oprogramowanie a tu zonk gevey przestaje działać z nowszym softem, starszego i tak nie wgrasz)

Jailbreak zrobisz tylko na wersji soft poniżej 5.1.1 (wersje 6.0, 6.0.1 niestety są na dzień dzisiejszy i pewnie długo długo nie do odblokowania)

 

moim zdaniem nie warto kombinować lepiej wstrzymaj się kilka dni tygodni dozbieraj te 300-500zł i kup polski bez blokady simlock

Link to post
Share on other sites

Mam możliwość zakupu iPhona 4S biały za 1400 zł z Play, półroczny, pełny zestaw, gwarancja - pochodzi z wystawy. Delikatne rysku, brak otarć, pęknięć itd. Myślicie, że warto?

 

Warto, ale jak powystawowy musisz sprawdzić czy działają mechaniczne klawisze

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...