Skocz do zawartości

MSI 7870 - Pada przy obciążeniu


Recommended Posts

Witam. Dzisiaj dostałem mojego składaka i problem jest dosc prosty do opisania. Przy wysiłku karta graficzna nie wyrabia, robi sie czarny ekran a wiatraki zaczynaja sie krecic na maxa. Testowalem sterowniki 12.10 i 12.11, ten sam problem. Jest cos, co moge zrobic, czy trzeba oddac na gwarancje?

MOBO: Asrock P67 Pro3

CPU: Intel i5 2500k

GPU: MSI 7870

RAM: Goodram 2x 4Gb 1600MHz

PSU: Silencer 500W

 

Z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam

Phurret.

Link to post
Share on other sites

piszecie głupoty... jeśli mamy do czynienia z w miarę normalnym zasilaczem, a wydaje mi się, że taki ma autor, to jego zestaw "łyknie" co najwyżej 350w i to po OC, tak naprawdę to i xfx 450 do takiego zestawu by starczył... Możliwe więc, że albo kratę masz zrypaną, albo zasilacz, ale mocy ma aż nadto dość.

 

Hmmm mnie dziwią też temperatury kolegi, u mnie w pokoju jest 23-24 stopnie a karta nie przekroczyła jeszcze nigdy 60 stopni, czy to w 3dmarku11 czy grze...mam bardzo podobny zestaw.

 

Jaki masz dokładny model karty??

 

ps. Producent piszę o 500w, bo w sprzedaży są tęż gówniane zasilacze, które mimo, że są "500w" to mają problemy z 350w, o zabezpieczeniach nie wspominając.

Edytowane przez Barsa
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Model karty to MSI 7870 Twin Frozr III 2Gb, obudowa to Cooler Master Elite 331, wszystko jest wyczyszczone i w srodku nie jest w ogole cieplo, ale nie wydaje mi sie zeby temperatura 64 stopnie byla przyczyna tych zgonow. Tutaj screen z GPU-Z.

W Furmarku karta padla po 2 sekundach, monitor zgasl, pomimo ze procesor dalej dzialal. W trakcie 2 sekund temperatura nawet nie zdazylaby drgnac, takze wydaje mi sie ze karta po prostu nie potrafi pracowac na obciazeniu.

Link to post
Share on other sites

Za jakas godzine sprawdze ja na innym kompie, eliminujac jednoczesnie plyte glowna i zasilacz. Prawde mowiac mam nadzieje ze jednak ta sztuka GPU jest walnieta, bo jesli to zasilacz to niestety nie mam juz na niego gwarancji. No coz, napisze jak sie czegos dowiem.

Link to post
Share on other sites

W Tesco, Realu, Castorami, Praktikerze a nawet w Biedronce widziałem takie coś jak miernik. Kosztuje 15zł.

 

Kupujesz podłączasz pod zasilacz i w trakcie obciążenia mierzysz napięcia.

 

PSU: Silencer 500W

<- dla mnie brzmi jak szrot = Logic 500W.

 

To że ma taką moc na naklejce nie oznacza, że ma ją w rzeczywistości. To raz a dwa z wiekiem wydajność prądowo-napięciowa spada i z tych "500W" nie wiadomo ile jeszcze zostało.

Link to post
Share on other sites

<- dla mnie brzmi jak szrot = Logic 500W.

 

To że ma taką moc na naklejce nie oznacza, że ma ją w rzeczywistości. To raz a dwa z wiekiem wydajność prądowo-napięciowa spada i z tych "500W" nie wiadomo ile jeszcze zostało.

 

śledząc od początku ten temat, cały czas miałem w głowie raczej taki silencer: http://www.ceneo.pl/1649689 bądź coś z serii OCZ bo takowe zasilacze były.

 

więc raczej mało udane porównanie do logica, ale niech się autor wypowie bo może faktycznie to coś pokroju logica czy take me jakiegoś, bo faktycznie nie napisał dokładnego modelu zasilacza.

Edytowane przez Carlito_89
Link to post
Share on other sites

Mnie się wydaje, że to sekcja zasilania jednak za gorąca jest. W GPU-Z w sensors powinna być na samym dole temperatura sekcji zasilającej. Bo temperatura, którą podałeś nie jest wysoka i powinno wszystko działać normalnie.

Link to post
Share on other sites

No ja tak miałem w moim 4890 - jak sekcja łapała za wysoką temperaturę komp się resetował. Natomiast GPU było chłodne bo zmieniłem chłodzenie. Dopiero założenie dobrego chłodzenia na sekcję zasilającą pomogło.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No więc tak. To był zasilacz, po prostu nie wyrabiał. Kupiłem juz Thermaltake 650W i wszystko bylo w porządku, owy problem zniknął. Jednak pojawił sie kolejny... Podczas stresu po jakis 5-10 minutach wyrzuca mi czarny ekran, jeszcze przez chwilę słychać dzwięk a potem juz komputer pada. Nie mam pojecia od czego to jest, wydaje mi się, że to płyta głowna, bo temperatura karty po 5 minutach w stresie wynosi 83 stopnie przy wiatraczkach na 50%, wyżej hałas jest po prostu nie do zniesienia...

Link to post
Share on other sites

No więc tak. To był zasilacz, po prostu nie wyrabiał. Kupiłem juz Thermaltake 650W i wszystko bylo w porządku, owy problem zniknął. Jednak pojawił sie kolejny... Podczas stresu po jakis 5-10 minutach wyrzuca mi czarny ekran, jeszcze przez chwilę słychać dzwięk a potem juz komputer pada. Nie mam pojecia od czego to jest, wydaje mi się, że to płyta głowna, bo temperatura karty po 5 minutach w stresie wynosi 83 stopnie przy wiatraczkach na 50%, wyżej hałas jest po prostu nie do zniesienia...

 

83 to duzo... to jest wersja twinfrozrIII ?

Link to post
Share on other sites

Tak jest to wersja Twin Frozr III i jak juz mowilem przy 60% wiatraczki wyja potwornie, sprawdze czy bedzie wyrzucalo przy 100%, ale nie dzis bo obudzilbym sasiadow. Halas przy maksymalnych obrotach (ok 4500obr/min) jest doslownie nie do zniesienia. Jutro rano opisze efekty. Z tego co czytalem na wiatraczkach 50% w stresie normalne sztuki MSI osiagaja max 70-72 stopnie.

 

@edit Otóż sprawdziłem karte na wiatraczkach 100% - wyrzuca więc nie jest to wina temperatury, bo sięgała 55 stopni. Następnie sprawdziłem kartę u kolegi na jego sprzęcie - nie wyrzucało. Później sprawdziłem jego kartę graficzną (Zotac 470) i na moim sprzęcie tak samo nie wyrzucało. Nie mam pojęcia w czym jest problem, wygląda na to, że moja karta gryzie się z ktorymś podzespołem, pomimo, że wszystko powinno pasować. Zaniose go chyba w poniedziałek na gwarancję i nieważne jak - mają zrobić tak, żeby wszystko śmigało jak należy...

Edytowane przez Phurret
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...