Skocz do zawartości

Problem Radeon 4890


Recommended Posts

Mam pewien problem z radeonem 4890 od asusa (model z podwójnym chłodzeniem). A mianowicie gdy włączam Modern Warfare 2 i daje ustawienia na max gra albo zacina się w połowie ładowania mapy albo w trakcie gry fps spada do 4 a czasem do 1. Czy przy tej karcie nie powinienem mieć przynajmniej 40 fps? Dodam że przy ustawieniach wysokich mam cały czas 60 fps i nie spada. Jak można to rozwiązać?

 

Specyfikacja komputera:

 

-amd phenom ii x4 955 black edition

-Asus radeon EAH4890

-Zasilacz Chieftec 650W

-Płyta główna Asus M4A78 PRO

-Pamięć GeIL 2x2 GB

(monitor 22 cale)

Link to post
Share on other sites

dziwna sytuacja na moim zestawie z tą kartą gra nie spada poniżej 85fps zainstaluj najnowsze sterowniki oraz aktualizacje do gry

polecam sterowniki 9.12 hotfik waża 112mb ale dają konkretnego kopa grafice

po 2 obadaj jaką masz temp na karcie graficznej czyt podczas grania w coda (przynajmniej 10 min) kliknij alt +tab z minimalizuj włącz GPUZ przed graniem i sprawdź temp ale musisz to szybko zrobić aby karta się nie ostudziła ,

a co do tych 60fps to chyba masz wlączone V-synch (synchronizacja pionowa) polega to an tym ze na monitorach LCD max odświeżanie to 60HZ a przy takim odś ilość zsynchronizowanych klatek na sekundę wynosi max 61

Link to post
Share on other sites

nie przejmuj się szalas8 ty masz za to bety od nvidi. Andy'emu i mi działa COD MW2 na max na 9.10 9.11 i 9.12 a że ktos ma jakiś problem to staramy sie pomóc. Akurat ten fix przy 9.12 nie jest do gier, więc prawdopodnie problem jest gdzie indziej.

Każdy kupuje taką karte jaka mu pasuje, ja na przykład mam złe doświadczenia z Geforcami i staram sie omijać produkty od nvidii.

Link to post
Share on other sites

Pewnie to nie jest wina samych sterowników, tylko po prostu bardzo stara wersja, lub coś w systemie pokopane. Wszyscy się uwzięli na to, że sterowniki ATI są zacofane. Ja tam nigdy nie miałem problemu. Aktualizować często i mię porządek w systemie, to będzie działać :(

Link to post
Share on other sites

Pewnie to nie jest wina samych sterowników, tylko po prostu bardzo stara wersja, lub coś w systemie pokopane. Wszyscy się uwzięli na to, że sterowniki ATI są zacofane. Ja tam nigdy nie miałem problemu. Aktualizować często i mię porządek w systemie, to będzie działać :(

 

Zgadzam się z tobą. :)

Link to post
Share on other sites

właśnie nie w jednej w NFS shift jak ustawiłem wszystko na ful fps był 60 i nagle spadał do 15-25 i znowu na 60, w Dircie 2 spadał czasem do 1 fps

 

nie wiem czemu ale jak sprawdzałem w GPU Z to "default clock" mam 750 MHz (nie powinno być 850 MHz??)

Link to post
Share on other sites

Posprawdzaj w różnych grach na różnych ustawieniach czy się tak dzieje.

Wyczyść pozostałości po sterach jakiekolwiek pozostały i zainstaluj od nowa.

Wiem że to może się okazać dziwne ale wyjmij kartę przeczyść slot pci-exp i kartę oraz wtyczki zasilania i włóż z powrotem ( kiedyś gdzieś czytałem o podobnym problemie i podobno to pomogło :) jak dla mnie mało prawdziwe ale nie zaszkodzi spróbować :D )

Gdy to wszystko zawiedzie przeinstaluj system i spróbuj od nowa, jeśli nadal będzie to samo to prawdopodobnie karta jest w jakiś sposób uszkodzona i ja odał bym ją na gwarancję :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...