Skocz do zawartości

AMD DATA CHANGE UPDATE NEW DATE to DMI - Co to jest?


Recommended Posts

Witam,

podkręcam troche procka amd athlon x2 5000+ 2.6GHz do 2800doszedlem i co jakis czas teraz mi wyskakuje ten napis przy uruchamianiu systemu.

AMD DATA CHANGE UPDATE NEW DATE to DMI

Dodam ze przy podrecaniu HT link ustawilem sztywno na 1gb , a pamieci obnizyłem z 800MHz dp 667mhz. Napiecia na procku nie podwyzszalem, bo wiem ze jak ide malymi kroczkami to nie musze a jak wiekszymi to bardzo szybko siada.

Tak więc o co chodzi z tym wyświetleniem. Cos zle zrobilem?

Wydaje mi sie ze ciagle widze ze zmieniam te pamieci na 667mhz a zrobilem to raz.

Link to post
Share on other sites

Bo w pewnym momencie mi sie tak wyswietlilo, gdy włączylem orthosa chodzil chwile i priority 5 ustawlem obciazenia ram i cpu. po czasie katowania chcialem wylaczyc ale program strasznie zamulony i sie nie dało. Chcialem brutalnie to wtedy wykazało obciazenie ramu na 3.25gb a mam 2048 ;p a proc nic.

Dodam tutaj pare fotek z cpu-z i hw monitor:

http://img41.imageshack.us/img41/1518/46505341.jpg

http://img41.imageshack.us/img41/5774/24182529.jpg

http://img41.imageshack.us/img41/4303/85046056.jpg

 

Chce zwrócic uwage na HT link , nie widac tego na screenach ale jak mam mnoznik ustawiony na x13 to HT Link jest mniejszy 1050(ustawialem go na 1gb) a jak x12.5 to 1125cos koło tego. Podkrecam go tymi dwoma mnoznikami.

Link to post
Share on other sites

Zmniejsz mnożnik HT do x4, ramy dobrze - obniżone

A to info jest że zapisuje informację z BIOSu czy coś takiego - zawsze po zmianie w BIOSie jest takie coś więc tym się nie przejmuj.

 

Orthos zamulony bo proc w 100% obciązony :)

Zmniejsz obrazki bo mod wytnie ;](750px szerokości)

Link to post
Share on other sites

Zeby było przejrzyściej:

1) Dram Frequency 357.5MHz jest OK?

2)HT Link jak mnoze przez 12.5 ht link jest wysoki ok 1200 a ustawilem go sztywno na 1gb

gdy mnoze przez x13 to tak jak widac.

3)Czy nie powinienem obnizyc HT Link na 800MHz? :>

4)CAS# Latency (CL) obnizyc do 5? jesli tak to kiedy?

 

Z góry Dziękuje za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

1) Dobrze bo wyjdzie ~715 co dla ramów z "natywną" 800-tką to nic

2) "HT Link" to sztywno 13

3) HT albo na 800MHz albo tak jak u mnie, jest 5 stopni od x1 do x5 czyli wychodziło by x4

I pamiętaj próbuj nie przekraczać 1000MHz

4)Po co nadwyrężać ramy jak i tak to nic nie da :)

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o 2 pkt to co sztywno 13?

Chodzilo mi o to ze mam 200MHZ 400 600 800 1000 i ustawilem na 1000mhz ale i tak przekracza. I ze jak mnoze przypuscmy 13x220mhz to HT Link mam ok 1100mhz jak widac na screenie a jak 12.5x 229 to HT Link jest o 100 wiekszy cos koło 100mhz. i własnie nie wiem dlaczego. zmniejsza tak czy siak na 800mhz, ale z Cl na 5 korci mnie zmienic, mowisz ze nic nie da, a własnie wydaje mi sie cos da tyle ze chyba nie bardzo one sa na o/c nie wiem nawet czy bedzie to dla nich wielki wysilek byc na CL 5. Standardowo byly na 5 gdy zmienilem na 667mhz skoczylo na 6.

Link to post
Share on other sites

Ty tak napisałeś więc próbowałem "twoim językiem" to napisać

Czyli w Pkt. 2 chodziło mi o mnożnik procesora czyli ustawiamy na x13

I ustaw HT na 800MHz(to nie jest sztywno, bo jeśli kręcisz to to też się podnosi)

Jak dajesz np. 220MHz to * mnożnik HT czyli 800MHz=4x [220*4] i wychodzi 880MHz (I NIE PRZEKRACZAJ 1000MHz)

 

Co do RAMów to jak chcesz, tylko jak przy późniejszym OC(tzn większym :( ) będą BSODy czy jakieś błędy to zmniejsz do 6

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...