Skocz do zawartości

Radeon 7970 vs GeForce GTX 670


Recommended Posts

Zestaw który posiadam:

 

 

# Procesor: i5 2500k 3.3GHZ

# Płyta główna: AsRock P67 PRO3

# Ram: GeIL 8GB DDR3 1333MHZ

# Zasilacz: Aerocool VP-750 750W

# Obudowa: Zalman Z11

# Karta graficzna: ?

 

I tutaj właśnie mam pytanie do was. Planuje zakupić którąś z powyższych kart, tj:

 

GeForce GTX 670 lub Radeon 7970

 

Planuje grać w rozdzielczości 1920x1080 na Ultra detalach.

Procesor jak również karte planuje podkręcać (kiedyś).

 

Wiem że obie karty ukazały się w różnych wersjach (Gigabyte/Asus/itp) dlatego pytam które ewentualnie są warte uwagi.

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Sam mam identyczny problem. I wnioski jakie mi przychodzą na myśl:

 

GTX 670:

- wielu uważa, że sterowniki NV są znacznie lepsze

- PhysX i różne, czasem przydatne zabawki

- niższy pobór prądu i mniejsze temp.

- dużo gier osiąga wyższy FPS na tej karcie (np. bardzo znany BF3)

- można je dorwać w wersji od EVGA

- z testów, które przeglądałem kilka miechów temu wynikało, że 1,5 GB pamięci jest na styk. Jeszcze trochę i 2 GB nie da rady.

 

HD7970:

- 3 GB pamięci (jak patrzę na Crysisa 3, to mam wrażenie, że się przydadzą)

- Metro 2033 jej nie straszne

- znacznie lepiej nadaje się do GPGPU

- da się ją nawet ładnie wykręcić

- Sapphire Vapor-X jest znakomite (żadne Gigabyte, tym bardziej ASUS)

- wyższy pobór prądu (delikatnie) i ciut wyższe temp.

- najwydajniejsza karta od czerwonych

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ Sn1PeR

 

teoretycznie tak. GeForce GTX 670 występuje też w wersji 4GB. Jeżeli chodzi o Radeona to przekonują mnie trochę jego parametry, chociaż właśnie nigdy nie miałem z kartą styczności więc nie wypowiem się w kwestii wydajności. Testy na Guru3D albo innych portalach pokazują że karta jest dobra. Gdybym miał brać to wersję od Gigabyte właśnie bo Vapor-X sięga granicy 1900-2000 zł a to sporo.

 

Ogólnie mogę wyrwać którąś z powyższych kart do 1700 zł około (lekko więcej) i z tego co widzę nadal dylemat.. : (

Link to post
Share on other sites

teoretycznie tak. GeForce GTX 670 występuje też w wersji 4GB.

Owszem, ale szkoda, ze taki mały wybór modeli.

 

Gdybym miał brać to wersję od Gigabyte właśnie bo Vapor-X sięga granicy 1900-2000 zł a to sporo.

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7970-ghz-edition-3gb-11197-12-40g-499886/

 

Nie wiem może czegoś nie wiem o EVGA dla mnie to zwykła firma jak ASUS Gigabyte itp. nic specjalnego w ich kartach

EVGA daje 10 lat gwarancji, a serwis i jakość produktów stoją na najwyższym poziomie.

 

@dante92

w twoim zestawie lepiej:

Płyta główna: MSI Z77A-G43

RAM: Kingston HyperX Grey 8GB

Zasilacz: Be quiet! L8 530W

Obudowa: Nie wiem jakim budżetem dysponujesz, ale lepszy będzie np. FD Core 3000, SPC Regnum L50

Link to post
Share on other sites

Takich tematów jest od cholery, po co zakładacie kolejne, wystarczy poszukać, to nie boli...

 

W tej cenie(do 1500zł) 7970, który wydajnościowo jest na poziomie 680, a nawet lepszy(Ghz Edition). Tym bardziej, że niereferenty 680 zaczynają się od 18++. Przyszłościowo też lepiej może wypaść 7970, ze względu na pamięć/szyne. BF3 na nowych sterach chodzi lepiej niż na 680. 670 4gb jest strasznie nie opłacalna.

 

Najlepiej wziąć Gigabyta WF3 za 1466zł, zawsze można podkręcić.

Edytowane przez adamtb
Link to post
Share on other sites

Ja bym wziął 7970. Karta bardziej perspektywiczna moim zdaniem. No i też nie bez powodu jest porównywalna wydajnościowo do gtx 680. Też 7970 dobrze kręci się. Na nowym sterach lepszą wydajność ma w Battlehieldzie od gtx 670. Tylko trzeba znaleźć testy na nowych sterach, a w sieci jest więcej tych starszych. Takie coś znalazłem http://www.legitreviews.com/article/2065/4/

Są tam testy też z innych gier.

Link to post
Share on other sites

Po wybudzeniu ekranu z uśpienia znikał u mnie dźwięk, trzeba było restartować kompa aby go przywrócić. Poza tym w czasie bootowania systemu i w Biosie miałem przesunięty obraz, zaczynał się prawie w połowie ekranu, połowa obrazu była poza ekranem więc nie mogłem się swobodnie poruszać po ustawieniach w Biosie. Robiłem świeżą instalację systemu dla tego Radka. Na Nvidii nie mam żadnych problemów ze sterownikami.

Link to post
Share on other sites

Problem ze znikającym dźwiękiem to wina sterowników AMD. Jeśli chodzi o ten przesunięty obraz to chciałem Cię uświadomić że sterowniki nie wyświetlają obrazu w Biosie więc to nie ich wina, po załadowaniu Windowsa obraz był już poprawny. Tego problemu z Biosem nie potrafię wytłumaczyć ale po włożeniu karty NVidia jest poprawnie.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

@Wooojciech1983 a może miałeś zepsutą kartę? Coś ten dziwny trop ze sterowniki skoro już na etapie biosu źle się działo.

Czasem jest już tak, że kupuje się kartę i jest niesprawna na starcie. I to zdarza się z różnymi producentami. Poza tym z kartami nie ma idealnie i różnie może się trafić czy różne mogą być problemy. Wpiszesz w google gtx 660 crashing czy gtx 670 crashing (czy jaką chcesz nazwę karty) i wyskoczy mnóstwo stron co ludzie opisują problemy że coś wiesza się czy nie działa. Tak to już jest z kartami. Jeden nie będzie miał problemu a drugi będzie miał problem i na gwarancję oddawać.

Link to post
Share on other sites

Karta wyświetlała obraz poprawnie w Windowsie więc na pewno nie była zepsuta. Obstawiam że to wina TV który źle się dostrajał do sygnału z karty podczas ładowania systemu i w Biosie ale nie dało się go w żaden sposób skalibrować, dziwny problem.

Sterowniki AMD winię za utraty dźwięku. Zgadzam się z Tobą że z każdymi kartami zdarzają się problemy, u jednego wystąpią u drugiego nie. U mnie akurat wystąpiły z kartą AMD. Jeśli się pojawią to kartę najlepiej zwrócić w ciągu 10 dni i po kłopocie, Ja tak zrobiłem i teraz jestem zadowolony z NVidii.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...