Skocz do zawartości

czy radeon 4890 może w przyszłości być szybszy ...??


Recommended Posts

mam ptyanko:

czy radeon 4890 może byc dużo szybszy w przyszłosci od GTX 275 skoro ma duze możliwosci do oc ...??

czy jezeli wypuszcza nowe stery to moze on sie jeszcze rozpedzic dużo wiecej ??

wiem ze mozna go samemu podkrecic ale chodzi mi o wersje bez oc

słyszałem ze zawsze z radkami byly problemy odnośnie sterowników i w sumie to nie wiem czy sie cos zmieniło i czy sie cos jeszcze zmieni :)

 

cały czas wacham się co do kupna i nadal nie wiem na co sie zdecydować (biore pod uwage tylko te dwie karty radeon 4890 i gtx 275)

 

czytałem w necie o tych kartach i w sumie wychodzi ze gtx jest troszeczke lepszy od radeona ale nadal nie wiem na co sie zdecydowac

 

ps tylko prosze nie piszczie o gtx 260 216core chodzi mi o te dwie karty :)

Link to post
Share on other sites

może być szybszy tak samo jaki i GTX 275, co do sterowników... nie jest źle, ATI cały czas co poprawia i psuje w nich :) . Ale nvidia zapewnia lepsze stery, tu nie ma wątpliwości.

Odnośnie wyboru, to skup się na cenie albo tym czy lubisz taki bajer jak physix.

Link to post
Share on other sites

może być szybszy tak samo jaki i GTX 275, co do sterowników... nie jest źle, ATI cały czas co poprawia i psuje w nich :) . Ale nvidia zapewnia lepsze stery, tu nie ma wątpliwości.

Odnośnie wyboru, to skup się na cenie albo tym czy lubisz taki bajer jak physix.

jezeli chodzi o cene to wygrywa radeon i to nawet z dobrym chłodzeniem ale ten physx to fajny bajer widzialem go na youtube w batmanie :)

np

Radeon 4890 Sapphire 1GB HDMI&DVI (PCI-E) VAPOR-X LiteBOX 759 zł

GeForce with CUDA GTX 275 Gigabyte 896MB 2xDVI (PCI-E) 829 zł

 

 

chodzi mi o karte co starczy na troche czasu i nie chce sie bawic w podkrecanie bo sie na tym nie znam i nie jestem za tym

Link to post
Share on other sites

chodzi mi o karte co starczy na troche czasu i nie chce sie bawic w podkrecanie bo sie na tym nie znam i nie jestem za tym

obie wystarczą w zupełności, nadal są to bardzo wydajne karty.

A wybór co lepsze, to sam musisz wybrać bo tutaj stworzy się wojna, co jest lepsze... . Karty są wydajnościowo konkurencyjne. A cenowo jak widać radeon ciekawszy, ale brak physix'a. Sterowniki pomiń, chociaż dla mnie przyjaźniej obsługuje się nvidie (może to moje przyzwyczajenie...)

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz wybierać z tych dwóch kart to nie radzę kupować w komputroniku bo ceny są mocno przesadzone, lepiej może kup w esc.pl

Palit GeForce GTX 275 896MB DDR3 /448bit/ HDMI/DVI 779zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=18060

Możesz też zobaczyć GTX 275 od Gainward choć to i tak to samo. Niestety w esc nie znalazłem HD4890 Vapor-X. Bo za cenę GTX'a w komputroniku możesz mieć Sapphire Radeon HD4890 Vapor-X 2048MB DDR5 /256bit/ DVI, HDMI z esc.

Link to post
Share on other sites

buba008 nie kupuj GTX275 :)

myśl nad GTX260 albo HD4890 !!

275 jest tylko nieznacznie szybszy od 260 a sporo droższy !!

 

weź takiego Gainwarda GTX260 - jest w super cenie w sprzedawca wydaje się być uczciwy :

 

http://www.allegro.pl/item855858589_gainward_gtx_260_extreme_limited_edition_nowosc.html

 

 

co do sterowników to wątpię aby coś się zmieniło bo karty już są jakiś czas na rynku i sterowniki dojrzały :)

Link to post
Share on other sites

myśl nad GTX260 albo HD4890 !!

275 jest tylko nieznacznie szybszy od 260 a sporo droższy !!

Ja wiem że chcesz dobrze ale autor:

 

cały czas wacham się co do kupna i nadal nie wiem na co sie zdecydować (biore pod uwage tylko te dwie karty radeon 4890 i gtx 275)

i

ps tylko prosze nie piszczie o gtx 260 216core chodzi mi o te dwie karty :(

Więc nawet jak chcecie dobrze to nie wciskajcie mu 260 gtxa :D ( wiem że zawsze istnieje możliwość nawrócenia i zaczęcie zabawy z OC no ale... :x )

 

Co do tematu:

Osobiście wziąłbym 275 gtx'a jest nieco wydajniejszy ma ten mały plusik physix'a i dokładnie nie pamiętam a nie chce mi się już sprawdzać testów ale chyba mniejsze zużycie prądu w idle i porównywalne w stresie :] Co do sterów nie zauważyłem braków ani u mnie na nvidi ani u kumpli na ati :)

Także twój wybór osobiście był bym troszkę bardziej za 275 gtx i jak gdzieś będzie trochę taniej to nie zastanawiaj się i bierz póki jest :)

Link to post
Share on other sites

z tego co wiem to 260 do 275 różni sie tylko taktowaniem i SP ale napewno tez jakością komponentów dlatego wole kupić 275 niz kupic 260 zrobic wysokie oc i pózniej ja spalic i kto wie co jeszcze sie sfajczy razem z tym :)

 

ten Gainward jest w dobrej cenie a raczej byl bo juz sprzedany a ja sianko będe mial dopiero w styczniu wiec musze narazie poczekac i próbuje sie dobrze obeznac skoro mam wydac tyle na to :P jak narazie jestem za gtx 275

Link to post
Share on other sites

myśl nad GTX260 albo HD4890 !!

275 jest tylko nieznacznie szybszy od 260 a sporo droższy !!

Ja wiem że chcesz dobrze ale autor:

 

cały czas wacham się co do kupna i nadal nie wiem na co sie zdecydować (biore pod uwage tylko te dwie karty radeon 4890 i gtx 275)

i

ps tylko prosze nie piszczie o gtx 260 216core chodzi mi o te dwie karty :)

Więc nawet jak chcecie dobrze to nie wciskajcie mu 260 gtxa :) ( wiem że zawsze istnieje możliwość nawrócenia i zaczęcie zabawy z OC no ale... :] )

 

Co do tematu:

Osobiście wziąłbym 275 gtx'a jest nieco wydajniejszy ma ten mały plusik physix'a i dokładnie nie pamiętam a nie chce mi się już sprawdzać testów ale chyba mniejsze zużycie prądu w idle i porównywalne w stresie :) Co do sterów nie zauważyłem braków ani u mnie na nvidi ani u kumpli na ati :P

Także twój wybór osobiście był bym troszkę bardziej za 275 gtx i jak gdzieś będzie trochę taniej to nie zastanawiaj się i bierz póki jest :P

W styczniu nastąpić ma premiera Fermii od nv, napewno też będą obniżki u Ati, więc raczej wtedy te pytanie nie będzie raczej aktualne ;-) powiedziałbym że będziesz raczej zastanawiał się nad: 5850 a bliżej nieokreślonym GTX 760? :-)

 

Jeśli na "już" to brałbym GTX 275, co do prądu...

 

Co do tematu:

Osobiście wziąłbym 275 gtx'a jest nieco wydajniejszy ma ten mały plusik physix'a i dokładnie nie pamiętam a nie chce mi się już sprawdzać testów ale chyba mniejsze zużycie prądu w idle i porównywalne w stresie

Raczej nie wydaje mi się, TDP Radka to 190W, a GTX 216W...

 

Wydajność w grach jest zbliżona, w jednej grze przewagę nieznaczną ma radeon, a w innej z kolei geforce, więc dużej różnicy tu nie ma.

 

Jednak koniec z podobieństwami gdy chodzi o zastosowania poza grami, jak wiadomo GPU coraz częściej i śmielej wykorzystywane jest do obliczeń i tutaj na tym polu najbardziej rozpromowana jest nvidia CUDA, tylko tym uzasadniam swój wybór GeForce'a, nvidia mocno wspiera tę technologię - owocuje to wieloma programami wspierającymi m.in. konwertowanie Video do h.264 co mnie cieszy akurat, natomiast Physyx'em bym się nie przejmował, Ati ma Stream (odpowiednik CUDA - już nie tak promowany) oraz Havoka (fizyka), którego używa nawet profesjonalny 3D Studio Max i wspiera go wiele gier fps :-)

 

Generalnie jeśli czasem liczysz Seti i programy jemu podobne (ja tak) to polecane są bardziej karty Ati ze względu na większą moc obliczeniową drzemiącą w tych układach, przez co liczą dane szybciej w większości projektów (wiadomo nie we wszystkich, bo są projekty które lepiej pasują pod nvidie).

 

Ogólnie rzecz biorąc z dwojga złego jeśli nadal nie wiesz co wybrać na chwilę obecną, poradziłbym ci poprostu wybrać ze względu na cenę 8-)

 

Jesli wstrzymujesz się do stycznia (powiedzmy gdzieś tak druga połowa) wtedy radziłbym ci ponownie założyć temat, lub odświeżyć ten ;-)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W styczniu nastąpić ma premiera Fermii od nv, napewno też będą obniżki u Ati, więc raczej wtedy te pytanie nie będzie raczej aktualne ;-) powiedziałbym że będziesz raczej zastanawiał się nad: 5850 a bliżej nieokreślonym GTX 760? :-)

...

Generalnie jeśli czasem liczysz Seti i programy jemu podobne (ja tak) to polecane są bardziej karty Ati ze względu na większą moc obliczeniową drzemiącą w tych układach, przez co liczą dane szybciej w większości projektów (wiadomo nie we wszystkich, bo są projekty które lepiej pasują pod nvidie).

 

ATI lepiej sobie radzi z obsługa obliczeń o podwójnej precyzji - stąd rosnące zainteresowanie tymi kartami, do tego AMD udostępniło w końcu najnowszy SDK więc za chwilę znaczna cześć projektów powinna otrzymać wsparcie dla kart ATI

 

jeżeli chodzi o fermi i obniżki to sie wszystko okaże dopiero po premierze - jeżeli będzie wydajniejsza od serii 5xxx to będą obniżki, jeżeli będziemy mieli replay R9700 vs GF7800 pewnie też będą ale nie tak duże, mnie przedewszystkim interesuje jak nowe karty NV poradzą sobie przy obliczeniach o podwójnej precyzji.

 

tak dla porównania komp złożony z 13 kart NV ma wydajność 12TeraFlopów (pojedyńcza precyzja) - taką samą wydajność mają 2 podkręcone 5970 lub 3 nie podkręcone. W podwójnej precyzji te 13 kart ma wydajność jednego podkręconego do 800-840MHz 5970 -> jak ktoś szuka wiecej informacji zapraszam na forum.boincatpoland.org

Link to post
Share on other sites

Jeśli na "już" to brałbym GTX 275, co do prądu...

 

Raczej nie wydaje mi się, TDP Radka to 190W, a GTX 216W...

A mi się wydaje :P odsyłam do:

http://pcarena.pl/articles/show/87942/G ... 5-s-7.html

 

fermi to w kwietniu na prima aprilis a nie w styczniu, jak ktoś czeka to jeszcze troche poczeka. I niech 2000zł ma uzbierane przynajmniej.

Nie wiem co cię cieszy w tym że fermi jeszcze nie ma bo ja widzę tylko zawyżone ceny innych kart :)

Link to post
Share on other sites

A mi się wydaje odsyłam do:http://pcarena.pl/articles/show/87942/G ... 5-s-7.html

Oj, to chyba źle Ci się wydaje, bo reszta polskich serwisów (a nie chce mi się już sprawdzać zagranicznych), porównywała i im wyszło coś całkiem inaczej

 

Obciążenie:

PClab:

4890 - 281 W,

275 - 309 W.

http://pclab.pl/art36063-17.html

 

FrazPC:

4890 - 323 W

275 - 342 W

http://www.frazpc.pl/artykuly/729/LEADT ... ON/HD/4890

 

I ostatni gwóźdź programu czyli z samego benchmark.pl...

4890 - 269 W

275 - 311 W

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /5148.html

 

Różne wartości, ponieważ różne platformy, ale generalnie zależności bardzo dobrze obrazują, która karta jest oszczędniejsza w prąd, iddle nie miałem już ochoty przeklejać, bo generalnie różnice nie są jakieś duże, więc oszczędność będzie też niewielka.

 

Panowie z pcarena chyba coś pokręcili... zalecam nie ograniczać się ze zdobywaniem wiedzy tylko na podstawie jednego serwisu ;-)

 

Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
buba008 nie kupuj GTX275 :D

myśl nad GTX260 albo HD4890 !!

275 jest tylko nieznacznie szybszy od 260 a sporo droższy !!

 

 

Oczywiście GTX 275 nie jest znacząco szybszy od GTX 260,ale temu pierwszemu bliżej do jeszcze droższego GTX 285.Podkręcając GTX 260 uzyskamy wydajność zbliżoną do GTX 275.Z kolei podkręcając nieznacznie GTX 275 osiągniemy wydajność GTX 285 :D

 

Sam HD 4890 to również bardzo dobry wybór bo ze swoją wydajnością wypada tak samo jak wspomniany GTX 275 + - :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...