Skocz do zawartości

Wyciszenie komputera


Recommended Posts

Witam serdecznie,

mam pytanie, ponieważ jestem zupełnie zielony w temacie wyciszenia - a żona mi marudzi, że buczy i jej przeszkadza - chciałbym poprosić o poradę jak w miare tanio wyciszyć komputer.

Ogólnie w obudowie mam 1 wentylator - tutaj żaden problem, wystarczy moim zdaniem znaleźć coś cichego.

Karta grafiki - hd5770 saphire vapor X - to raczej nie powinno generować hałasu

zasilacz Chiftec 450W

boxowy cooler na I5 3470

 

Znacie jakiś sposób jak ustalić co najbardziej szumi? Nie wiem czy mogę wymienić wentylator na zasilaczu. Jakieś rady od czego zacząć? na pewno na chłodzenie wodne sobie nie mogę pozwolić, ale coś moża da się zrobić?

 

Z góry dzięki za sugestie

Link to post
Share on other sites

Skręcić je trochę możesz w SpeedFan albo regulator obrotów.

I dorzuciłbym jeszcze jeden wentyl żeby cyrkulacja lepsza była.

Jeden, który wtłacza powietrze do obudowy a drugi, który je wyciąga.

Można się też skusić na kupno cichych wentyli ale to już ciągnie za sobą drobne koszta.

Link to post
Share on other sites

Znaczy mi nie chodzi, żeby zrobić wyciszenie za darmo. Tylko czy np, zamiast boxowego coolera znaleźć coś cichego nie koniecznie za 300PLN - tym bardziej, że żadnego OC i tak nie robie. Powiedzmy że do 200PLN mogę zainwestować - czy to wystarczy?Ja kompa czyszcze co jakieś 3-4 miesiące więc to raczej nie o kurz chodzi :)

Edytowane przez Fugazus
Link to post
Share on other sites

Przeglądnij ten temat, znajdziesz tam jakiś cichy schładzacz w rozsądnej cenie.

Mógł byś wymienić śmigło w zasilaczu, ostatnio wymieniałem kumplowi właśnie w Chiftec'u tylko 650W na bq 140mm

i zasilacz jest bardzo cichy.Oczywiście jeśli zasilacz nie ma już gwarancji !

Link to post
Share on other sites

Temat przeglądałem wcześniej dziękuję :) Wczoraj jak zainstalowałem SpeedFan i przykręciłem wentylator obudowy od razu usłyszałem poprawę. Wentylator grafiki słyszalny od około 80% a jest ustawiony domyślnie na 40% więc tutaj cisza. I tak przypuszczam, że buczy chłodzenie procka - coś zakupie, a odnośnie zasilacza to nie wiem czy sam sobie poradzę z wymianą

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam raz jeszcze, zrobiłem małą modernizację i mam prośbę o sprawdzenie temperatur. Troszkę poszukałem i powinny być O.K. ale wolę się upewnić.

A więc tak na procka założyłem nie drogi Arctic Cooler Freezer 7 rev pro.2 na tył obudowy Scythe Slip Stream 120mm

Wentylatory sterowane z biosu;

Na procku ustawione żeby się załączał przy 55stopniach

Na obudowie z tyłu ma stałą prędkość około 1000 obr/min

 

Temperatury mnie więcej wyglądają tak;

procek w stresie sporadycznie dobija do 55stopni (wczoraj po całym wieczorze grania nie załączył się wentylator ani razu) - i tu moje pytanie bo może 55 stopni to za dużo na procku I5 3470? jak ustawię 50 stopni to co jakiś czas załącza się wentyltor na chwilę pokręci się do 800obr/min. Może powinienem ustawić mniejszą tempertaurę załączania np 40stopni? Z góry dziękuję za radę.

 

Odnosnie systemu to temperatura mniej więcej wacha się między 25 - 32 stopni.

mam pytanie jeszcze o grafikę ponieważ ona nagrzewa się do 65 stopni w stresie HD5770 saphire z wydajnym chłodzeniem Vapor-X to normalna temperatura? czytałem, że niektórzy mają do 90 stopni, ale nie chce przegiąc bo jeszcze troszkę musi pochodzić.

 

Podsumowując, proszę o info czy temp. są O.K. czy może za wysokie i powinienem coś poprzestawiać. ogólnie w kompie panuje błoga cisza i teraz zaczynają mnie nerwić dyski jak pracują, wcześniej ich nie słyszałem  - ale to już inna bajka :) w każdym razie ten hałas mojej żonie już nie przeszkadza i nie marudzi, że nie może w spokoju czegoś poczytać jak ja siedzę przy kompie.

 

Z góry dziękuję za opinie.

Link to post
Share on other sites

Tak procesorek bez OC - zresztą do takiej karty to się nawet nie za bardzo musi wysilać :)

Dziękuję za uspokojenie - w takim razie procesor mam teraz chłodzony pasywnie, a ja się zastanawiałem czy nie za małe kupiłem, skoro temp. są O.K. to temat wyciszenia można zamknąć

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...