Skocz do zawartości

Komputer sie sam wylacza - problem


Recommended Posts

Witam. Moj problem polega na wylaczaniu sie komputera podczas grania w gry. Komputer wylacza sie w grach o duzych wymaganiach sprzetowych np. jezeli w crysisie ustawie wszystko na maxymalne detale gra chodzi pieknie przez pare minut dopoki komputer sie nie wylaczy .. ;/ Problem wystepuje w kilku grach. Po wylaczeniu sie komputera jego ponowne uruchomienie jest niemozliwe, zeby to uczynic trzeba pierw wylaczyc zasilacz po czym go ponownie wlaczyc - dopiero wtedy komputer sie uruchomi. Dodam rowniez ze wysylalem komputer na gwarancje do firmy esc.pl. W odpowiedzi napisali mi ze dlugotrwale testy 3d w programach 3dm2k6, 3dm2k5 furmark, grze crysis, oraz testowa instalacja windows xp pro SP3 przebiegly prawidlowo. Domyslam sie ze crysisa nie odpalali na maxymalnych detalach poniewaz w xp sie nie da, wiec problemu nie zauwazyli ; /.

 

Moja konfiguracja komputera:

 

Plyta Glowna: Gigabyte MA770T-UD3P

Procesor: Athlon II X4 620/2.6Ghz

Pamiec Ram: DDR III 4GB 1333mhz 9cl Corsair DHX

Karta Graficzna: Palit GeForce GTX 260 Sonic 896MB

Dysk Twardy: WD Green 500GB 32MB cache

Zasilacz: ModeCom MC-530 Carbon

 

Oto screen temperatur z Everest:

 

http://img706.imageshack.us/img706/7561/everestu.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja stawiam na zasilacz. Skoro trzeba go wyłączyć/włączyć to znaczy, że coś z nim nie tak, a objaw wyłączania się kompa pasuje do tego jak ulał.

Niestety te Modecomy mają słabą linię +12V, z której zasilana jest m.in. grafa, a Twoja do najoszczędniejszych nie należy. Zapytaj w sklepie, czy nie wymieniliby Ci tej zasiłki za dopłatą. Jeśli odpowiedzą pozytywnie, to napisz, wybierzemy coś ciekawego.

Pozdrawiam :(

Link to post
Share on other sites

Ten zasilacz jest całkiem przyzwoity i spokojnie powinien wystarczyć. Czy podkręcałeś procesor albo kartę graficzną? A może karta jest fabrycznie kręcona? Jeżeli tak to obniż taktowanie karty (rdzenia, shaderów i pamięci o jakieś 50 - 100 MHz) i zobacz czy pomoże.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...