Skocz do zawartości

Wbudowana karta graficzna w Asrock G31M-GS


Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum ale nie stety nie znalazłem odpowiedzi na moje oryginalne pytanie... oczywiście chodzi o wbudowaną karte graficzną która nie generuje obrazu na monitorze, sprawdzono również na karcie GF 8500GT która również podłączona nie generuje żadnego widoku. Bios oczywiście resetowany do fabrycznych (wyciągnołem CMOS) więc karta graficzna asrocka powinna być na ON. W związku z powyższym czy istnieje możliwość że uszkodzenie procesora powoduje brak możliwości generowania obrazu? czy płyta główna nie powinna pokazać chociażby ekranu startowego?. Jakies sugestie rozwiązania problemu?

 

P.S. Właściwie to nie odzywa mi się Bios (powinno piknąć prawda?) w związku z tym tutaj szukam problemu, pytanie czy Bios ma prawo się nie odzywać jeżeli jest uszkodzony procesor? :-)

 

serdecznie, pozdrawiam i z góry dziękuje za informacje ;-)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Wyjmij grafikę z PCI-express po czym zresetuj BIOS i podłącz monitor do wyjścia na płycie. Jeśli to nie zadziała podłącz monitor do karty wetkniętej do PCI-express. Jeśli ciemność będzie w obu przypadkach, to płyta główna jest najprawdopodobniej uszkodzona (zrób jeszcze test pamięci i zasilacza, ale wątpię).

Link to post
Share on other sites

wyciągałem tylko CMOS, ale z drugiej strony plyta jest fabrycznie nowa wiec BIOS powinien byc standartowy, zresetuje go zworką.

 

Karte z PCI EXPRESS juz wyciagalem, wkładałem i testowałem. Nie stety zarówno na karcie jak i wyjsciu VGA z plyty brak obrazu i brak sygnalu dzwiekowego Biosu. Sprawdziłem też zworki na sockecie 775 i są ok, to co mogłem to zrobiłem chyba...

 

sprawdze jeszcze jutro na innym zasilaczu chociaż... napięcie na plycie jest, usb daje zasilanie, bo myszka optyczna się swieci, więc jest to raczej efekt bezradności.

 

dzięki za odzew, chętnie posłucham innych propozycji 8-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...