Skocz do zawartości

Gdzie byłeś w wojsku "MON"


Czy byłeś w wojsku ?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy byłeś w wojsku ?



Recommended Posts

Kilka, ale podstawowe to człowiek zapomniał/nigdy nie miał w głowie. Ja z nudów rozbierałem kałacha i składałem :P Zanim byłem w woju to lubiłem karabiny M4 czy M16, ale mając AK to tamte niech się chowają :P

 

Po drugie, gdzie ci dadzą pobawić się w ninja albo assasina z bronią jak kontrola idzie. Ludzie ryzykują, bo nigdy nie wiadomo czy chłopowi nie odpierd*liło i nie ubije cie z krzaków.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites

Nie będę szukał i robił z siebie speca, bo człowiek nie pamięta. Ja się do tego przyznaje. Jakby mi dali kałacha i powiedzieli nazwę posterunku pamiętałbym każdy zakamarek. To samo z czyszczeniem AK, ale podaj nazwy to powiem, że nie wiem. Dla mnie ważna jest podstawa. Wiedzieć jak to rozebrać, wyczyścić i pozbierać z powrotem porządnie, a nie po rusku, że złożysz i części zostaną :P

 

Jakbym poczytał to pewno bym przypomniał sobie. To samo mam z niemieckim - umie, ale za h*ja nie powiem ci nic teraz.

Link to post
Share on other sites

Wcale nie było tak strasznie ,poszedłem na jesień 88,ostatni pobór który służył 2 lata .Połowa pułku wyszła po 14 miechach z powodu przemian zachodzących w wojsku i w kraju.Wiecie okrągły stół itp.a propo tego: wybory czerwcowe 89 po jednej stronie PZPR a po drugiej Solidarność,szef kompani do nas:"wiecie żołnierze przymusu niema ale mam nadzieję że spełnicie swój obywatelski obowiązek w stosunku do ludowej ojczyzny i pójdziecie do urn wyborczych ale wyjżyjcie za okno kto nie pójdzie to akurat są do rozładowanie 3 krazy koksu do kotłowni"-haha! jaja jak berety

Link to post
Share on other sites

Składanie kałacha na czas, wart 0 :D tylko służby przy biurku jako dyżurny to było trochę. Na strzelnicy kazali z pojedynczych strzelać

 

http://photos.wikimapia.org/p/00/02/85/04/84_big.jpg

 

 

Pamiętam jak koleś po strzelaniu odwrócił się z odbezpieczonym 47 to go zje... że aż hełm mu spadł z głowy.

Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

Było było akcji :menda:

 

No widzisz ale ciepło w zimę miałem chociaż

 

Ale latało się a oficer coś tam zawsze chciał i Telefony.

 

Dyżurny ...... plutonu zabezpieczania melduje się a tu pułkownik dzwoni i mówi że przyjdzie na kompanie za 5 min i wszyscy srają :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

fajnie foty macie jakieś to dawać :)

 

Uwaga panowie! Już w przyszłym roku wojsko planuje wzywać rezerwistów na 10-dniowe szkolenia. Projekt rozporządzenia Rady Ministrów o szkoleniu rezerwistów jest na etapie konsultacji. Kto może zatem oczekiwać wezwania na szkolenie?

 

. Żołnierze po służbie, przeniesieni do rezerwy – ćwiczenia dotyczyć będą żołnierzy rezerwy, którzy posiadają nadane przydziały mobilizacyjne do jednostek wojskowych lub którym planuje się nadać takie przydziały – wyjaśnia płk Marek Orzechowski ze Sztabu Generalnego WP.

 

 

2. Absolwenci – ci, którzy przeszli przeszkolenie wojskowe w trakcie studiów. Im bowiem także został nadany przydział mobilizacyjny.

 

3. Wszyscy, którzy mają kategorię A i podlegają obowiązkowi odbycia służby wojskowej – ta grupa może na razie spać spokojnie, bo zostanie powołana dopiero jako ostatnia. Jednak projekt przewiduje, że w kolejnych latach ich także nie ominie szkolenie. Panowie, przygotujcie się na wojsko.

 

Mogą mnie brać (spełniam wszystkie kryteria w punk 1) :D będą płacić jeść dawać i się postrzela.

 

Rząd ustalił limit osób, które w 2013 r. mogą być powołane na ćwiczenia wojskowe oraz do służby okresowej i przygotowawczej - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Choć dotyczy ono wyłącznie ochotników, trwają też prace nad regulacją dot. obowiązkowego powoływania żołnierzy rezerwy.

 

Rozporządzenie w sprawie określenia liczby osób, które w 2013 r. mogą być powołane do czynnej służby wojskowej, zasadniczej służby lub szkolenia w obronie cywilnej oraz do służby w formacjach uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych zostało przygotowane przez MON.

 

20 tysięcy rezerwowych

 

 

 

W dokumencie, który wydawany jest co roku, określono maksymalne limity osób przewidzianych do powołania lub do pełnienia albo odbycia czynnej służby wojskowej w 2013 r.

 

Do ćwiczeń wojskowych będzie można powołać maksymalnie 20 tys. żołnierzy, którzy mają kontrakty w Narodowych Siłach Rezerwowych. Jak poinformował MON, zapewni to udział żołnierzy NSR w szkoleniu w ramach rotacyjnych, corocznych ćwiczeń trwających do miesiąca.

 

Polecamy:Przymusowe szkolenia w jednostkach wojskowych

 

Na ćwiczenia wojskowe będzie można też powołać jednocześnie (czyli według nomenklatury stosowanej przez MON "według stanu średniorocznego") do 100 żołnierzy rezerwy, którzy nie służą w NSR. Chodzi o tych, którzy odbyli w przeszłości służbę wojskową i otrzymali przydziały mobilizacyjne. W zależności od czasu trwania ćwiczeń limit ten zapewnia przeszkolenie 1,2 tys. rezerwistów w ramach ćwiczeń 30-dniowych albo 3,6 tys. żołnierzy rezerwy na ćwiczeniach 10-dniowych.

 

Z kolei do pełnienia okresowej służby wojskowej w 2013 r. będzie można jednocześnie powołać do 50 żołnierzy rezerwy. Powołani trafią do dyspozycji szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w ramach kontyngentów zagranicznych i zwalczania klęsk żywiołowych.

 

Maksymalny limit

 

Natomiast maksymalny limit jednoczesnych przyjęć do służby przygotowawczej to 2525 żołnierzy. W praktyce oznacza to, że czteromiesięczne szkolenia będzie mogło odbyć ponad 7,5 tys. ochotników, przeznaczonych do uzupełnienia potrzeb NSR. "Chodzi o osoby, które nie odbywały czynnej służby wojskowej i osoby niepodlegające obowiązkowi odbycia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego" - poinformowało CIR.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...