Skocz do zawartości

Flashowanie biosu karty graficznej Radeon 4870 Sapphire 512


Recommended Posts

Jak flashuje się Bios w dosie? Czy zbootować komputer z płyty Windows Vista i wpisać te polecenia, czy użyć jakiegoś innego sposobu? Chcę zmienić bios karty Radeon 4870 Sapphire. Jak uruchomić pure dos mode? Zaznaczam, że nie mam stacji dyskietek i pendriva. Mam jedynie nagrywarkę DVD. Bios muszę zaktualizować, gdyż ta karta graficzna zawiesza gry i to jest jedyne rozwiązanie. Chcę to zrobić z poziomu dosu. Może mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak zflashować bios karty graficznej mając do dyspozycji płytę CD?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Zawieszanie gry przez kartę to nie jest wina jej BIOSu (chyba, że ktoś wcześniej w nim grzebał).

 

Przyczyna leży gdzie indziej, a najprawdopodobniej w zasilaczu.

 

Podaj resztę sprzętu, dokładny model zasilacza.

Czy karta jest na gwarancji?

Link to post
Share on other sites

Jak coś ci się nie uda z flashowaniem BIOSu, mogą ci nie uznać gwarancji. Wg mnie nie warto ryzykować, lepiej iść do sklepu, niech w ramach gwarancji to zrobią / wymienią na inną.

 

A wcześniej sprawdź jeszcze kartę w innym komputerze czy to na pewno jej wina.

Link to post
Share on other sites

Musiałbyś mieć płytę startową z DOSem (nie wiem, czy płyta z np WIN98 by była dobra, na stronie Sapphire jest napisane "Pure DOS mode").

No a potem to wiadomo - na dysku C masz już wypakowany program flashujący i BIOS i go odpalasz - tylko właśnie najpierw musisz mieć płytę startową z DOSem...

 

Chociaż można by spróbować skombinować dyskietkę startową z DOSem, i spróbować przy jej użyciu i plików startowych do CD stworzyć taką płytę - ale niestety nie wiem jak to się krok po kroku robi, wiem tylko, że Nero ma taką możliwość i kiedyś załatwiłem tak dyskietki z Partition Magic przerobione na CD, ale już nie pamiętam jak :P

 

Może jeszcze ktoś się odezwie w temacie i pomoże

Link to post
Share on other sites

Ja sam już od bardzo dawna nie używam dyskietek, ale stworzyłem sobie pendrive'a, za pomocą którego uruchamiam DOS z Win98.

Jeżeli chcesz to sam poszukaj jak formatuje się pendrive'y.

 

Ja znalazłem program usb_format, który powinien działać z każdą pamięcią flash.

Tu masz link:http://netload.in/dateiWE86Qw6evP/Flash%20Boot.7z.htm

 

Instrukcja użytkowania jest bardzo prosta:

1. uruchamiasz usb_format.exe

2. wybierasz która pamięć masowa ma być sformatowana.

3. Typ plików ustaw FAT

4. Etykieta woluminu może pozostać pusta lub też wpisz SYSTEM

5. Zaznacz "Create a DOS Bootable Disk" i kliknij "Browse", wskaż katalog "bootme"

6. Kliknij Start

 

Po zakończeniu procesu powinieneś móc wystartować w danego urządzenia USB system DOS.

Aplikacje do flashowania karty oraz sam BIOS radzę wgrać od razu na pendrive'a.

 

Uwaga, użyj raczej niedużej pojemności pamięć masową USB < 2GB.

Pamiętaj, że dane na niej zostaną skasowane. Istnieje także ryzyko, że dana pamięć masowa ulegnie uszkodzeniu, ale ja sam z tym się nie spotkałem.

 

Aby uruchomić komputer z pamięci USB:

1. W przypadku gdy BIOS posiada tzw. BOOT Menu (najczęściej F12 lub F8 podczas startu komputera) wybierz z niego USB-HDD.

2. Zmień w BIOS'ie kolejność BOOT'owania tak, aby na początku znalazło się urządzenie USB-HDD.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...