Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Od wczoraj stałem sie szczęśliwym (a może jednak nie?) posiadaczem dysku SSD marki samsung model 840 na złączu SATA III o pojemności 120gb. Problem polega na dziwnych wartościach odczytu i zapisu, otóż odczyt mam na poziomie max 160mb/s plików powyżej 8mb i zapis 80mb/s. Z tego co wyczytałem problem polega w chipsecie marvel 91xx (stery marvel-a), jednakże ludzie maja po 360mb/s na tym samym chipsecie. Co śmieszniejsze podłączając dysk pod SATA II mam TYLKO 10m/s mniej. Dodam że jest to juz kolejny dysk SSD (wcześniejszy Intel SSD 330 i ta sama sytuacja). Pytanie brzmi jak sobie z tym poradzić?? Jakie stery ściągnąć lub ewentualnie co do kupić? Zmienić? Płyta to MSI X58A-GD65. Nie bardzo uśmiecha mi sie zmiana płyty głównej. Pomocy bo juz od kilku dni z tym walcze i NIC. Jeśli byłby ktoś uprzejmy pomóc. AHCI ustawione! Bios najnowszy dalej brak pomysłów! POMOCY!!!

Link to post
Share on other sites

Ja na płycie Asus Maximus III Extreme pod 1156 czyli z kontrolerem marvela Marvell 9128 na Corsairze Force 3 60GB miałem maxymalną prędkość odczytu ok 360Mb/s w HD Tune.

Więc to niemożliwe żebyś na lepszym dysku miał mniejszy odczyt.

AHCI i kontroler ustawiony masz w biosie na AHCI?

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/97/di/vx/5m0wrj.jpg

Link to post
Share on other sites

Mam od poprzedniego intela 330 i nie ma ŻADNEJ różnicy (tyle co margines błędu programu). Już 4 dyski w nim siedziały i takie same transfery miały. Coś jak by go ograniczało do ~180mb/s. Już chyba z 10 raz instaluje system z różnymi configami biosu i nic:(

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj sterownik marvella Marvell MV-91xx 92xx (88SE91xx/92xx) Ahci/Raid Controller http://www.station-d...age/marvell.htm kliknij na Marvell Storage Utility (MSU) Version 4.1.0.2014 i powinno działać ja miałem chipset marvell to pomogło pod Serial Ata. Przed instalacją Windowsa 7 można wgrać sterownik ahci/raid.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

." Przed instalacją Windowsa 7 można wgrać sterownik ahci/raid." można czy trzeba i jak to zrobić?? I co z tym marvell utility poprostu zainstalować i wszystko?? bo jak chce uruchomić to mnie na jakąś strone kieruje i mam sie zalogować?? OCB??

Edytowane przez nobis666
Link to post
Share on other sites

Drivers Version 1.2.0.1032 WHQL http://www.station-d...rivers.com).exe tu masz sterownik pod ata/raid i software marvella. po prostu zainstaluj wszystko. drivery instalowałem przed instalacją windowsa 7 wybierasz jako sterownik wybierasz lokalizację sterownika i załaduj AHCI/RAID do dysku SSD albo HDD i dalej instalujesz windows. w biosie musisz ustawić dyski jako RAID 0.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem tak jak pisał kolega extremme i transfer dosyed do 190mb/s dalej nie mam siły. Doradzcie jaką płyte kupić na socket 1366 aby to dobrze hulało?

 

Brak pomysłów? Czyli zostaje sam z tym problemem?? a może ktoś chce kupić mój SSD??

 

Jeszcze wpadłem na jeden pomysł mianowicie update Biosu Marvell-a tylko jak to zrobić? Ściągnąłem już bios ale ani wypalony na płytę (boot) ani spod windowsa nie rusza, może to pomoże. Gdyby był ktoś łaskawy napisac ja update-ować bios?

 

 

Jeszcze jedna dziwna sprawa, jak wchodze w biosie w sekcje z czego ma botować to w ustawieniach mam: IDE: SSD samsung blablabla Dlaczego na początku jest IDE?? A firmware zmieniłem i transfer mam pomiędzy 190 a 195mb/s coś go blokuje jak by. Pomóżcie mi!!

Edytowane przez nobis666
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od wczoraj stałem sie szczęśliwym (a może jednak nie?) posiadaczem dysku SSD marki samsung model 840 na złączu SATA III o pojemności 120gb. Problem polega na dziwnych wartościach odczytu i zapisu, otóż odczyt mam na poziomie max 160mb/s plików powyżej 8mb i zapis 80mb/s. Z tego co wyczytałem problem polega w chipsecie marvel 91xx (stery marvel-a), jednakże ludzie maja po 360mb/s na tym samym chipsecie. Co śmieszniejsze podłączając dysk pod SATA II mam TYLKO 10m/s mniej. Dodam że jest to juz kolejny dysk SSD (wcześniejszy Intel SSD 330 i ta sama sytuacja). Pytanie brzmi jak sobie z tym poradzić?? Jakie stery ściągnąć lub ewentualnie co do kupić? Zmienić? Płyta to MSI X58A-GD65. Nie bardzo uśmiecha mi sie zmiana płyty głównej. Pomocy bo juz od kilku dni z tym walcze i NIC. Jeśli byłby ktoś uprzejmy pomóc. AHCI ustawione! Bios najnowszy dalej brak pomysłów! POMOCY!!!

 

Odpowiedź jest prosta i ... przerażająca. Chipset Marvell 9128xx może pracować maksymalnie z prędkością PCIe x1, czyli max. 250 MB (megabajtów). To jest prędkość SATA I (jeden). Jest wolniejszy niż SATA II !!! Wszystkie płyty główne (i kontrolery SATA na PCIe) oferujące SATA III na chipsecie Marvela 9128xx mają złącza SATA III wolniejsze niż SATA II. Poczytaj sobie specyfikację tego chipsetu na stronie Marvell-a.

 

Więc to nie jest problem złej współpracy z dyskami SSD. To problem z oszustwem producenta.

 

A to jest podstawą do reklamacji moba - nie spełnia parametrów.

 

Niezły przekręt nie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...