Skocz do zawartości

Chłodzenie na procesor do 120zł


Recommended Posts

Witam,

obecnie posaidam chłdzenie Arctic Cooling freezer xtreme. Ze względu na to, że Phenom II X4 810 grzał sie do 78*C w stresie(jak sprawdzalem chłodzenie na Q6600 kumpla dobiło do 90*C) chciałem je wymienić. Od razu zaznaczam, że chłodzenie było dobrze zamontowane. Komputer był składany w proline więc jeśli zareklamuje chłodznie i zarządam zwrotu kasy to zamierzam kupić coś lepszeg od tego wielkiego bubla. Naprawdę zalezy mi by chłodzenie było dostępne w proline. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W proline był skąłdany komputer i gdybym poprostu powiedział, że coś jest nie halo to go przetestuja i na miejscu wymienia. Jeśli oddam chlodzenie to bede zmuszony je sam montowac,a gdy cos zostanie uszkodzone podczas montazu to du*a blada. Tak to jeśli coś zwalą to ich sprawa.

Link to post
Share on other sites

Bez sensu że takie temp. wybija na tym Arctic Cooling freezer xtreme, posiadam tego rev. 2 na s. 1156 i chlodzi mojego I5 750, w stressie przy prędkosci (Turbo - 4 jajka) 3.0 GHz max temp. jaką wybija to 58 stopni!! na Q6600 byłaby też podobna, jeśli nie niższa...

 

Napewno dobrze założone chłodzenie? dokręcenie? jaka pasta? czy aby czasem jej nie za duzo/mało ?

 

Sprawdzałeś swój cooler u kolegi, więc go musiałeś wymontowywać, ale boisz się montować samodzielnie innego, generalnie nie powinny być temp. podchodzące do 90 stopni w stressie na tym chłodzeniu i procu (bez OC) chyba że nie używaliście pasty albo nie dokręciliście radiatora odpowiednio...

 

Standardowo na 2.67 mi chodzi z wyłączonymi funkcjami oszczędzania energi na temp. 39 stopni, więc masz porównanie...

Link to post
Share on other sites

obecnie posaidam chłdzenie Arctic Cooling freezer xtreme. Ze względu na to, że Phenom II X4 810 grzał sie do 78*C w stresie(jak sprawdzalem chłodzenie na Q6600 kumpla dobiło do 90*C) chciałem je wymienić.

Prawdę mówiąc, to dziwna sprawa. U mnie sobie daje radę z najbardziej prądożernym i gorącym prockiem na rynku (chyba) na 3.8GHz. Utrzymuje tempy poniżej 60 stopni. Przyznaje, chłodzenie jest słabsze niż by można było się spodziewać, bo wyszło to dopiero na takim potężnym procku. Na E5200 spisywało się świetnie. Mimo wszystko, coś musi być nie tak z montażem lub ustawieniami PWM.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...