Skocz do zawartości

Podkręcanie procesorów serii i3


Recommended Posts

Witam serdecznie, ze względu na to iż kupuję niedługo nowego PC'ta, zastanawiam się jaki procesor wybrać, wiem tylko tyle że i5 bez przedrostka "K" w nazwie, mogę zapomnieć o OC. Więc pytam się was czy serię i3 można podkręcać w biosie bez żadnych problemów? czy są tylko wybrane modele i3 które dadzą się podkręcić bo w dzisiejszych czasach chyba nie ma już co myśleć o dual core serii G? socket oczywiście 1155 i napewno nie chcę amd.

Edytowane przez radex171
Link to post
Share on other sites

żaden i3 nie ma odblokowanego mnożnika.

Jedyną możliwością podkręcenia jest przez szynę BCLK, lecz wtedy po tyłku dostaje CPU jak i mobo.

Poza tym jest to zabawa nie warta świeczki, bo są to małe wartości które można uzyskać - 500 może 700Mhz przy najbardziej optymistycznym założeniu.

 

Albo dopłacasz co i5 z "K" i podkręcasz, albo pożegnaj się z OC.

Link to post
Share on other sites

Poza tym jest to zabawa nie warta świeczki, bo są to małe wartości które można uzyskać - 500 może 700Mhz przy najbardziej optymistycznym założeniu.

Seriously ? Pokaż mi kogoś, kto przez szynę podkręcił i3 SB lub IB o 0,5 GHz.

 

 

Albo dopłacasz co i5 z "K" i podkręcasz, albo pożegnaj się z OC.

Również nie do końca. i5 bez "K" mają częściowo odblokowany mnożnik i można je wcale nie tak najgorzej podbić.

Link to post
Share on other sites

Seriously ? Pokaż mi kogoś, kto przez szynę podkręcił i3 SB lub IB o 0,5 GHz.

Głównie chodziło mi o to by pokazać autorowi tematu że nie jest to w ogóle warte zabawy... ty tego oczywiście nie zrozumiałeś.

Podkręcanie przez BCLK daje bardzo małe możliwości OC.

 

Również nie do końca. i5 bez "K" mają częściowo odblokowany mnożnik i można je wcale nie tak najgorzej podbić.

 

Owszem właśnie maja "częściowo" odblokowany mnożnik... co pozwala podkręcenie procesora do 500Mhz, więcej względem taktowania standardowego.

http://www.purepc.pl...oto/foto_19.png

Ale duże OC... na pewno w grach i innych zastosowaniach komputer dostanie porządnego "kopa" :rotfl:

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

http://hwbot.org/sub...30_3641.56_mhz/ Ludzie robią OC 0,5 Ghz na i3, lecz głównie chodziło mi o to by pokazać autorowi tematu że nie jest to w ogóle warte zabawy... ty tego oczywiście nie zrozumiałeś.

Jeśli 250 MHz to dla ciebie 0,5 GHz to luz, ale sam wklejasz linki, które przeczą temu co napisałeś.

 

Owszem właśnie maja "częściowo" odblokowany mnożnik... co pozwala podkręcenie procesora do 500Mhz, więcej względem taktowania standardowego. http://www.purepc.pl...oto/foto_19.png Ale duże OC... na pewno w grach i innych zastosowaniach komputer dostanie porządnego "kopa"

Nie 500Mhz, a 800, a to różnica 25% względem fabrycznego taktowania, więc dosyć spora.

Link to post
Share on other sites

Dalej piszesz to samo, niech będzie te 250Mhz... to tyle co nic. Chodziło o to że przez podkręcanie przez BCLK, OC nie jest warte zachodu o czym już pisałem wcześniej a się przyczepiłeś linku który niepotrzebnie wrzuciłem gdyż nie dopatrzyłem ile faktycznie jest podane w wyniku oraz ss.

Ale zaraz mi znowu napiszesz swoje...

 

Przy i5/i7 maksymalnie można o 500Mhz, a 800 Mhz uzyskasz tylko dzięki turbo przy obciążeniu 1 rdzenia.

Wystarczy wejść w pierwszy lepszy artykuł o CPU z "częściowo odblokowanym mnożnikiem" żeby się dowiedzieć o ile można taki cpu podkręcić.

Podałem screen z tą informacją, nie wiem co jest w nim takiego niezrozumiałego.

Im więcej rdzeni potrzebuje dana aplikacja tym bardziej to oc jest mniej wydajne bo turbo będzie zbijać taktowania.

 

EOT.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Dalej piszesz to samo, niech będzie te 250Mhz... to tyle co nic. Chodziło o to że przez podkręcanie przez BCLK, OC nie jest warte zachodu o czym już pisałem wcześniej a się przyczepiłeś linku który niepotrzebnie wrzuciłem gdyż nie dopatrzyłem ile faktycznie jest podane w wyniku oraz ss.

Zgadzam się z tym w 100%, bzdurą było to, że napisałeś, że przez szynę można i3 podbić o 0,5 GHz.

Link to post
Share on other sites

No ok, w takim razie widzę że OC odpada, więc pozostaje mi zakup i3 z możliwie jak najwyższym taktowaniem gdyż nie stać mnie na i5. Pytałem o OC z tego względu iż buduję symulator samolotu i niestety "paskudztwo" microsoftu pt. Flight simulator X nie potrafi korzystać z obu rdzeni bez ingerencji w plik *.cfg ew. programu który przydzieliłby mu drugi rdzeń, choć i to nie wiadomo czy tak naprawdę pomaga...a jeśli mogę spytać bo znalazłem trzy procesory podobne do siebie szybkością taktowania i podobne w cenie mianowicie i3 2130 - 3,4 Ghz oraz i3 3220 - 3,3 Ghz oraz i3 2120 - 3,3 Ghz, na logikę wybrałbym i3 3220, sprawdzałem opinie i testy wydajności i wszystkie są podobne do siebie. Ew. mogę dodać iż mam zamiar postawić komputer na którymś z tych procesorów oraz płycie głównej MSI z77a g45 grafice radeon 7770 od saphire oraz 8gb ramu... co sądzicie o tej konfiguracji? i przepraszam za zmianę tematu ale nie chcę zakładać osobnego wątku... głownie i tak wszystko sprowadza się do pracy procesora..

Edytowane przez radex171
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...