Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam obecnie posiadam kartę muzyczną wew. X-fi platinum z przednim panelem.

karta połączona jest tylko z amplitunerem yamahy przewodem cyfrowym coaxial. Kartę słuchajcie posiadam już z 4 lata przez ten czas bardzo dobrze się sprawowała. Czy są karty które by miały lepszą jakość dźwięku przez wyjścia typu coaxial i optyczne by poprawić jakość dźwięku na amplitunerze. żadnych głośników do karty nie będę podłączał tylko amplituner..

Link to post
Share on other sites

Witaj. Jeśli kartę masz spiętą z amplitunerem poprzez coax lub toslink to kupno lepszej karty nie ma sensu ponieważ różnica w dźwięku będzie znikoma a to dlatego, że sygnał idzie po tych połączeniach w liczbach (1,0,1,0 - papka cyfrowa) i całą resztą (dekodowaniem np.) zajmuje się amplituner. Co innego jakbyś miał to podłączone analogowo wtedy już można by pomyśleć o zmianie karty :).

Link to post
Share on other sites

Witam serdeczne.

Jeżeli moderator pozwoli to podepne sie pod ten wątek:

Mam kartę audiotrak prodigy 7.1 hifi- o taką:

http://www.esi-audio.com/products/prodigy71hifi/

czy jest karta , która zapewniła by standardowo (bez żadnych przerubek, wymian wzmacniaczy operacyjnych -opampów) lepszą jakość dźwięku niż ta co mam?

Myślałem np. nad:

http://pl.asus.com/Multimedia/Audio_Cards/Xonar_Essence_ST/

czy ona by miała lepszą dynamike niż ta moja?

karte mam podłączoną do wzmacniacza sony ta-f770es i głośników paradigm studio 20v5

Link to post
Share on other sites

niestety nie

to karta raczej do nagrywania w czym jest dobra

do odsluchu sie slabo nadaje - sterylna chlodna bez narzutu wprawdzie ale o nie szczegolnych parametrach

nieznacznie lepsza od maya 44 a maya to bieda bez porowniania na biezaco dwie obok siebie ciezko wykryc i zapamietac przewage julii

 

nie warta ceny jesli tylko pod odsluch

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Wiesz co żabciu, na pewno jest lepszy, ale jak będzie duża to różnica, to zależy również od :

jakości głośników

synergii z wzmacniaczem

receptorów słuchowych

 

no i czy będziesz nosił się z zamiarem wymiany oampów (banalna sprawa).

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...