Skocz do zawartości

Osiągi karty graficznej GT 555m .


Recommended Posts

Witam.

Posiadam laptopa Asus N55SF, i7 2630QM, GF GT555m , 4GB Ramu. Mój problem polegana na tym żę strasznie przycinają mi się gry np. nowy hitman, nfs mw, skyrim nawet na średnich oraz minimalnych ustawienia grafiki, szególnie nasila się to gdy grafika się troche rozgrzeje po paru minutach grania. Sprawdziłem wszyskie możliwe opcje: aktualizacja sterowników, zmiana system, zmiana ustawień w panelu nvidia. I z tąd moje pytanie, czy ta kara nie jest wystarczająca żeby płnnie chodziły te gry czy to może jakiś wadliwy model ponieważ mój asus był już raz w naprawie i miał wymienianą karte graficzną.

Dokładna specyfikacja:

Nvidia GeForce GT 555m

GPU: GF116

Pamięć ddr3, 2GB

128bit

675/900mHz

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że możesz nie łapać się na minimalne wymagania, może rozdziałkę zmniejszać jeszcze, ale nie wiem czy pomoże. Może ktoś ma sprzęt podobny. Ta karta to demonem prędkości nie jest. Są 2 wersje gt 555 z DDR 5 i DDR 3. Wersja z DDR 3 to jest o poziom gorsza jeszcze o gt 555 DDR5. Jak masz wątpliwości co do sprawności karty spróbują starsze gry.

Link to post
Share on other sites

A ja bym tu obstawiał nie winę grafiki, która tak całkiem tragiczna nie jest, a winę procesora. Prawdopodobnie występuje u Ciebie zjawisko throttlingu. Chodzi o to, że jak procesor się nagrzeje to z automatu obniża się jego taktowanie. Takim sposobem zamiast tych 2,7-2,9 GHza robi się 1,6-7 bodajże. Piszę o tym z autopsji, gdyż sam posiadam Acera z i5-2410M i mi procesor przy włączeniu bardziej wymagającej gry grzeje się do 96-97 st. C. Czyszczenie czy wysyłanie na gwarancję u mnie tego problemu nie rozwiązało. W wolnej chwili mam zamiar go rozkręcić i samemu wymienić pastę na STG-2, aby choć trochę obniżyć temperaturę.

Edytowane przez Slimak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...