Skocz do zawartości

Projekt Big Fu*king Case Thermaltake Mozart TX


Recommended Posts

Ja kupiłem taki arkusz którym oblepię pompkę. Tylko że u mnie będzie ona schowana i tylko rez będzie wystawał z 5,25".

A Ty jak sobie z nią poradziłeś?

No właśnie mam trochę takiej gąbki jaką ty kupiłeś, wyciąłem kwadrat, w nim pasek na pompkę, wcisnąłem w zatokę gąbkę, następnie wyciąłem cieńszy pasek i wsadziłem go do wyciętego otworu żeby:

1. Pompka nie latała na boki

2. Nie przenosiła wibracji na obudowę

 

Tak to mniej więcej wygląda:

http://img692.imageshack.us/img692/1408/lc13md.jpg

 

Pompka leży u mnie pod kątem 45 stopni, inaczej jej zamontowanie jest niemożliwe, no chyba że zainwestuję w jakąś małą grafę na której sobie pasjansa poukładam.

 

Gdybym wiedział, że taki skecz będę miał z montażem chłodnicy, to zamówiłbym inne złączki. A druga sprawa myślałem, że części do LC są mniejsze ...

Link to post
Share on other sites

Eee. Nie ma co dramatyzować. Chłodnica na zewnątrz wygląda bardzo dobrze. Może wentyle by się jej przydały dla ozdoby tylko ;)

Pomyśl ile masz jeszcze miejsca na przyszłe rozbudowy tego LC :P Wystarczy się tylko tej pierdziawki z górnej części budy pozbyć i będzie cacy ;) 

Link to post
Share on other sites

Masz Intela. One się bardziej grzeją. U mnie takie same temperatury były w biosie i innych programach. Ja na AMD nie powinienem przekraczać 65 stopni, a na Intelu to norma. Jeśli chodzi o temp. w pokoju to w momencie pomiaru było ok. Dopiero powyżej 5GHz komputer stawał się gorący (3min w Prime95 i ponad 65 stopni), no ale to był eksperyment. Miałem taki loop: Rad 240 -> CPU -> Rad 360 -> Pompka -> GPU. 

Link to post
Share on other sites
Masz Intela. One się bardziej grzeją. U mnie takie same temperatury były w biosie i innych programach. Ja na AMD nie powinienem przekraczać 65 stopni, a na Intelu to norma. Jeśli chodzi o temp. w pokoju to w momencie pomiaru było ok. Dopiero powyżej 5GHz komputer stawał się gorący (3min w Prime95 i ponad 65 stopni), no ale to był eksperyment. Miałem taki loop: Rad 240 -> CPU -> Rad 360 -> Pompka -> GPU. 

Kto ma Intela ? Bo na pewno nie ja ;P

 

Eee. Nie ma co dramatyzować. Chłodnica na zewnątrz wygląda bardzo dobrze. Może wentyle by się jej przydały dla ozdoby tylko ;)

Pomyśl ile masz jeszcze miejsca na przyszłe rozbudowy tego LC :P Wystarczy się tylko tej pierdziawki z górnej części budy pozbyć i będzie cacy ;)

Z dodaniem bloku na GPU nie ma problemu ;P tylko nie na taką kartę, druga sprawa, to złączki kątowe zrobią porządek w obudowie, a na bocznych drzwiach jest jeszcze miejsce na drugą 1 x 360 chłodnicę ;)

Link to post
Share on other sites
Kto ma Intela ? Bo na pewno nie ja ;P

 

 

Z dodaniem bloku na GPU nie ma problemu ;P tylko nie na taką kartę, druga sprawa, to złączki kątowe zrobią porządek w obudowie, a na bocznych drzwiach jest jeszcze miejsce na drugą 1 x 360 chłodnicę ;)

Mój błąd. Przeczytałem kogoś sygnaturę i myślałem, że to twoja. Na twoim AMD też mogą być takie tempy w takim razie.

Link to post
Share on other sites

Jak zajdzie taka potrzeba to czemu by nie, tylko nie wiem czy boczny panel wytrzyma, jest na zawiasach, nie jest wsuwany.

Początkowa piana w rezerwuarze już znikła, został jeden bąbel do odpowietrzenia. Układ szczelny, nic nie cieknie.

 

Na boczną ściankę na chłodnicę nie ma potrzeby obecnie montować wentylatorów, temperatury w stresie nie przekraczają 32 stopni, chłodnica i tak jest zimna, dotyka aluminiowego panela, ciepło rozchodzi się po całej obudowie, druga sprawa, 14 wentylatorów jest obecnie, więc teraz jeszcze 3 na chłodnicę i w przyszłości kolejne 3 - o nie hałasu za dużo, chociaż jeżeli w przyszłości miałbym wodować grafikę, to wentylatory z budy mógłbym wyrzucić i dać na chłodnicę.

Link to post
Share on other sites

Gdzie? W sensie za płytą główną ? Za tą blachą ? Z drugiej strony są 2 zasilacze, tam nie ma miejsca żeby rękę włożyć xD

W budzie w środku chłodnicę mogę mieć z przodu slim 1 x 240 i 1 x 120 z tyłu, wszystkie większe i grubsze tylko z drugiej strony na panelach.

Link to post
Share on other sites
Msvita co to za obudowa bardzo dobra do wodowania.

Tak czy owak ładny worklog chyba zacznę czytać częściej.

Jest dobra do wodowania, ale nie przy tylu podzespołach, które ja mam zamontowane w pc, gdyby nie zamontowany mATX, to na tylnej ściance u góry wchodzą 2 x 240 chłodnice.

Link to post
Share on other sites
Jest dobra do wodowania, ale nie przy tylu podzespołach, które ja mam zamontowane w pc, gdyby nie zamontowany mATX, to na tylnej ściance u góry wchodzą 2 x 240 chłodnice.

Czyli troszkę krótka bo tak by jeszcze na front dać z 3x120 i by było ładnie.

Link to post
Share on other sites
Czyli troszkę krótka bo tak by jeszcze na front dać z 3x120 i by było ładnie.

No takie było założenie, ale brakuje 1,5 cm wysokości

 

Mam pytanko, czy po odblokowaniu dwóch rdzeni na swoim procku 960T powinienem dodatkowo pozmieniać jakieś opcje w BIOS ?

Odblokowałem przez Core Unlock, ASRock 870 Extreme3 R2.0 jak na razie testuję proca OCCT

 

System i wszystkie programy widzą 6 x CORE

 

Mały test 3D Mark Vantage:

CPU Score 4 rdzenie: 9979

CPU Score 6 rdzeni: 15191

 

Całkiem niezła różnica

 

Zmieniłem też RAM, kolega miał za dużo i zamieniłem się z nim.

Teraz mam Corsair Vengeance 16GB DDR3 1600 CL9 CMZ16GX3M4A1600C9

 

Hmm, powróciłem do X4, chyba ogólnie CPU jest uszkodzony, wcześniej po odblokowaniu rdzeni pokazywał 1605T teraz było AMD Model Unknown, no i jeszcze te temp. na rdzeniach ....

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No tak, wszystko pięknie ładnie fajnie, zachciało mi się OC ^^ To, że mój CPU przy 6 cores nie jest wykrywany jako 1605T to za sprawą aktualizacji BIOS, którą przeprowadziłem 2 m-ce temu xD

 

No dobra, ale nie o tym, rdzenie odblokowane, jak na razie puszczony 6 x 3.3 Ghz, ale ....

 

No właśnie, brak chłodzenia na chłodnicy powoduję dość duży przyrost temp .. w stresie do 45 stopni, no ale zostały odblokowane 2 rdzenie i taktowanie podniesione jak na razie z 3.0 do 3.3



Dlatego dzisiaj wybieram się na zakupy ... 3 x 12 cm wentylatorki



A jednak padło na 5 x 12 cm xD

 

http://img844.imageshack.us/img844/1967/lc14.jpg



Zamontowane, oczywiście problemów ciąg dalszy, w związku z tym, że chłodnica jest zamontowana na drzwiczkach, nie mogłem otworzyć obudowy, musiałem spuścić płyn z układu, przy okazji nachlapałem troszkę na podzespoły, ale szybko wysuszyłem i jest ok.

 

Układ zalałem tym razem większą ilością płynu DP Ultra, żeby uzyskać lepszą barwę i dolałem trochę demineralki.

 

Temperatury po zamontowaniu wentylatorów spadły o 7 stopni w stresie, więc kręcim dalej proca ^^

Link to post
Share on other sites

Hmm jak na razie jest stabilnie 3,45 Ghz x 6



Jadymy dalej 3,6 Ghz x 6

 

Temp:

spoczynek - 29 stopni

praca - 32 stopnie

max obciążenie OCCT 20 min - 45 stopni



Jakby ktoś pytał DP Ultra zabarwił mi wężyki na niebiesko, taki osad się zrobił, to samo na złączkach, chłodnicy, ale syfu nie ma ...

Link to post
Share on other sites

Hmm jak na razie jest stabilnie 3,45 Ghz x 6

 

Jadymy dalej 3,6 Ghz x 6

 

Temp:

spoczynek - 29 stopni

praca - 32 stopnie

max obciążenie OCCT 20 min - 45 stopni

 

Jakby ktoś pytał DP Ultra zabarwił mi wężyki na niebiesko, taki osad się zrobił, to samo na złączkach, chłodnicy, ale syfu nie ma ...

Zobacz użycie rdzeni podczas stresu i monitoruj temperatury każdego z nich.

Kiedyś czytałem o tym odblokowywaniu i czasem naprawdę ładnie się kręciły, lecz to zależy od sztuki powiedz jakie miałeś oc na 4 rdzeniach?

Link to post
Share on other sites

po aktualizacji BIOS do najnowszej procesor jest widziany jako Model Unknown oraz nie mam odczytu z rdzeni tylko z calego CPU, nie podkrecalem nigdy X4 OC na X6 tylko, pisze z telefonu



Po testach w Cinebech ranking wygląda następująco:

3.0 Ghz X4 - 3,41

3.0 Ghz X6 - 5,23

3.6 Ghz X6 - 6,23

 

Od razu mówię, że mnie klatki w grach nie interesują, tylko kompresja, przetwarzania danych, obróbka multimediów.

 

Nagrywam muzykę, robię podkłady na instrumencie, bawię się Systemami na Virtualu. 



Najnowszy nabytek, jeszcze nie widziałem, żeby programy i aktualizację mogły się tak szybko instalować:

 

http://img29.imageshack.us/img29/5554/ssduum.jpg



No w końcu wszystko śmiga jak należy, jest SATA III, jest dysk SSD też na SATA III, jest za*ebisty skok wydajności, wszystko uruchamia się i instaluje szybciej ^^

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...