Skocz do zawartości

Wybór odpowiedniego sprzętu


Recommended Posts

Proszę o radę ludzi, którzy znają się na rzeczy i wiedzą jak dobrze doradzić. Otóż w najbliższym czasie zamierzam zmienić sprzęt. Rozważam kilka możliwości:

1. Zmiana płyty głównej na taką pod Intela, najlepiej firmy Gigabyte, cena do 200zł. Do tego procesor Intel C2D E7500 2.93ghz.

2. Zakup procesora dwurdzeniowego Athlon 6400+ i do tego dodatkowe 2 GB Ram plus ewentualnie jeszcze zasilacz.(Łącznie góra 600zł)

3. Zakup procesora czterordzeniowego i dodatkowe 2GB ram (łącznie 4gb z tym co mam) w cenie do 600zł za wszystko.

 

Głównie chodzi mi o przystosowanie do gier. Sprzęt mam taki jak w opisie. Myślę o tym bardziej przyszłościowo, bo nie mam funduszy na częstą modernizację, wiec sprzęt raczej ma starczyć na dłużej.

Link to post
Share on other sites

seria E7xxx - beznadzieja, albo kręcone E5xx/E6xxx albo dopiero E8xxx, mym skromnym zdaniem spokojnie E5200/E5300 i zakręcić to na płycie z P35 która mozna kupic uzywana na allegro za jakies 170zł i bedzie wypas, tanio i dobrze

 

torture ci moze zaraz opowie jak to chodzi, bo on ma dobre doswiadczenie z takim konfigiem :D

Link to post
Share on other sites

Wiem na czym polega OC, bawiłem się trochę, tyle że przy moim zasilaczu i obecnym sprzęcie

AMD Athlon X2 4000+

Gigabyte GA-M55S-S3

GeForce 9600GT 512MB/256Bit

GoodRam 2x1 GB

 

maksymalnie wyciągnąłem 2300 przy skrajnych temperaturach.

Czy do Intela E7500, płyty od Gigabyta do 200zł i 2gb ram system Windows 7 x64 Ultimate by się nadawał?

Link to post
Share on other sites

Intel E7500 jest bardzo nieopłacalnym procesorem

Lepiej weź E5300 i wykręć - za 2x mniej masz tylko niższy domyślny zegar - a napisałeś że znasz się Trochę na OC więc gdzieś z 3,3 GHz bez problemu zrobisz :D

2 GB RAMu do 7ki to trochę przymało :P

 

Choć ja już bym nie pchał się w LGA775 - jest już LGA1156 , ceny płyt zbliżone a niedługo wychodzą dwurdzeniowe i3 - następcy Core 2 Duo - zapewne znacznie wydajniejsi i w podobnej cenie

 

Ja bym coś takiego złożył:

 

[*:38gndb0v]procesor : AMD Athlon II X2 240 :::: 190 zł

 

[*:38gndb0v]płyta główna : Gigabyte GA-MA-770T-UD3P :::: 270 zł

lub ASROCK M3A770DE :::: 220 zł

 

[*:38gndb0v]RAM : 4GB Goodram 1333MHz :::: 300 zł

Link to post
Share on other sites

Ehh mam teraz namieszane w głowie. Dobra, powiem tak: mając no niech będzie 700zł, doradźcie mi płytę główną, procesor i pamięć ram, tak by całkowita kwota nie przekroczyła tych 700zł. Sprzęt ma być z myślą przyszłościową, bo nie będę go długi czas zmieniał, a przeznaczenie, to przede wszystkim gry, by płynnie działały na przyzwoitych ustawieniach. Firmy dowolne, poprostu podawajcie najlepsze wg was propozycje pod względem powyższych kryteriów. Słucham propozycji :D

PS. Podajcie jeszcze najoptymalniejszy system do propozycji sprzętowej.

Link to post
Share on other sites

Phenom II X2 545 - http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20357

Gigabyte MA770T-UD3P - http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=19519

GoodRam 2 GB 1333 MHz CL9 - http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... ts_id=4906

Razem ~750zł

Możesz potem dokupić kolejne 2 GB pamięci operacyjnej. Możesz także zamiast Phenoma II kupić Athlona II (osobiście byłbym skłonny w stronę Athlona i podkręcenia go, ponieważ wtedy mógłbyś kupić 4 GB pamięci RAM) - http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20404

 

edit: system to oczywiście Windows 7 HP 64 bit :D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

[*:2i5xj5ym]procesor : AMD Athlon II X2 240 :::: 190 zł

 

[*:2i5xj5ym]płyta główna : ASROCK M3A770DE :::: 220 zł

 

[*:2i5xj5ym]RAM : 4GB Goodram 1333MHz :::: 300 złrazem 710 zł :D

 

a jakiego używasz systemu ???

jeśli XP to można też taki:

 

[*:2i5xj5ym]procesor : AMD Athlon II X3 425 :::: 245 zł

 

[*:2i5xj5ym]płyta główna : ASROCK M3A770DE :::: 220 zł

 

[*:2i5xj5ym]RAM : 3GB Goodram DDR3 1333MHz CL9 (3x1GB) :::: 210 złrazem 675 zł :P

Link to post
Share on other sites

Tylko te 3GB Ram... Nie wiem jak w tej płycie co podałeś, ale na mojej obecnej, mam 2 gniazda do ramu na dual, i 2 gniazda na pojedyncze. Czyli jak będę chciał rozbudować do 4gb ram to będzie problem, bo zgodnie z moją teorią, 2 gniazda na pojedyncze kości ram będą zajęte (2gb+1gb), a na gniazdach przeznaczonych do duala podobno wolniej chodza pojedyncze kości ram(w wypadku rozbudowy 1gb), więc niewiem -.-' może lepiej kupić 2gb i poczekać, jak będę miał kasę dokupie drugie 2gb.

Link to post
Share on other sites

Heh, to troche mnie podbudowałeś :D

A może masz jakąś propozycję zestawienia sprzętowego za 700zł?

 

@Igoruss

Hmm. a nie lepiej kupić 2GB ram ddr3, a te 150 zł dołożyć do procesora, bo w późniejszym czasie będę mógł dokupić te 2gb, bo łatwiej wydać 2gb na ram, niż 400zł na lepszy procesor.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...