Skocz do zawartości

Recommended Posts

Posiadam dwie karty MSI GTX 680 i mam taki problem:

Podpinając jedna karte i testując ja w grze Hitman na 1920x1200 / Quality High/Ultra/MSAA 8x. gra wykorzystuje ok 90% Mocy karty w tym prawie 2 GB ram które posiada, a wiec podpinając druga wykorzystanie GPU powinno byc zrównoważone a tak nie jest! GPU 1 jak i 2 wykorzystując razem z 4 GB ram :/ i 180 % mocy karty!

Jak można zmienić ustawienia zeby moc byla odpowiedni zrównoważona...

Link to post
Share on other sites

Jak to?! to po co łączenie kart jesli nie mozna wykorzystać ich mocy?! A tak chciałem kupic sobie ekran w rozdzielczości 2560x1400! :/ i nie bede mogl go w pełni wykorzystać bo zabraknie mi pamięci!

A jesli kupie GTX 690 to czy bede mogl korzystając z 4GB ram jakie oferuje karta? czy bez będzie to pamiec 2x2 nie współdzielona :/

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Przy SLI czy CrossfireX nigdy nie uzyskasz wzrostu dwukrotnie większego. Łącząc dwie karty ze sobą uzyska się wzrost wydajności średnio o 50%. Nawet tak jak koledzy powiedzieli. Pamięć w tedy się nie kumuluje. Tylko wszystkie obliczenia są dzielone na dwie karty.

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

 

Jeżeli chciałbyś grać na wyższej rozdzielczości to musiałbyś zamienić te dwie twoje GTX680 na GTX680 z 4GB VRAM. Bo ogólnie nie wiem czy warto tobie cisnąć się w SLI. Jedną 680 wymień na wersję z 4GB, a drugą sprzedaj. Jeszcze zarobisz i koszta się zwrócą i mniejszy rachunek będzie za prąd.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-680-4gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-box-game-gtx680-dc2g-4gd5-531670/

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-680-4gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-dp-box-gv-n680oc-4gd-assassins-creed-iii-pc-524276/

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

 

Jeżeli chciałbyś grać na wyższej rozdzielczości to musiałbyś zamienić te dwie twoje GTX680 na GTX680 z 4GB VRAM. Bo ogólnie nie wiem czy warto tobie cisnąć się w SLI. Jedną 680 wymień na wersję z 4GB, a drugą sprzedaj. Jeszcze zarobisz i koszta się zwrócą i mniejszy rachunek będzie za prąd.

 

http://www.morele.ne...2g-4gd5-531670/

 

http://www.morele.ne...-iii-pc-524276/

 

Dzieki ;) ale co dwa GPU to nie jeden !

trochę się zawiodłem z ta pamięcią :/ a szkoda bo byłem przekonany ze 2x MSI Lightning dadzą rade! ale jak widać życie czasami potrafi rozczarować.

Chyba poczekam az wyjada GTX 780 to w tedy zmienię karty i monitor bo na razie sa tylko z dwie gry co wykorzystują nieco więcej niz 2 GB ram na 1920x1200 przy MSAA x8,...a do tego czasu jak będzie problem to zmienię ustawienia MSAA na x4.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam Panowie, ale nie rozumie w ogóle o co tyle krzyku.. Przecież GTX 680 2GB w SLI radzi sobie bardzo dobrze przy najwyższych rozdzielczościach (TEST), więc rada typu, sprzedać obie grafiki i kupić jedną w wersji 4GB na pewno nie przyniesie mu korzyści w wydajności, a na pewno nie na plus.. Test GTX 680 4 GB vs GTX 680 2GB.

Tak więc spokojnie możesz teraz kupić nowy monitor, a za rok, czy kiedy ma tam być premiera nowych GTX, to sobie wymienisz, jak te nie będą Ci wystarczać

Edytowane przez synn1993
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bredzisz kolego. Karta piłowana na 100% będzie "ok" w jeszcze wyższej rozdzielczości?

Albo ta wypowiedź nie ma sensu, albo tylko ja tego nie rozumiem...

 

jakies potwierdzenie ze nie mam racji? Bo moja teza się potwierdza w linku wyzej a Twoja? 2GB spokojnie starcza do jednego monitora, nawet dwóch fHD w wiekszosci zastosowan, a wy gościowi chcecie wmowic ze nie?
Link to post
Share on other sites

Test porównawczy 2GB/4GB niestety można o kant du*y rozbić, bo nie podano tam ustawień graficznych a jedynie rozdzielczość (chyba, że ktoś to tam znalazł bo ja nie).

Jak wiadomo, VRAM jest wymagany głównie do wyższych rozdzielczości i "wodotrysków" tj. wysoki AA.

Im wyższe AA i rozdzielczość, tym więcej pamięci będzie potrzeba - niestety już są gry które tłuką głową w poprzeczkę 2GB VRAM przy FHD więc jak ktoś ma zamiar wydać ~1,5 tyś. na kartę graficzną to chyba nie chce jej prędko zmieniać na nową - a gry mają coraz wyższe wymagania, nie odwrotnie.

 

Reasumując, jak się pokręci ustawieniami to 2GB wystarczy nawet do trzech monitorów - tylko gdzie tu sens i logika, żeby kupować trzy szkiełka a obserwować kwadratowe krawędzie?

 

 

Bo moja teza się potwierdza w linku wyzej

Jak widać, nie potwierdza się.

Zakładanie, że wypiłowana 680-tka na 100% ze wszystkimi detalami na FHD będzie wystarczająca do dużo wyższych rozdzielczości z podle skręconymi w dół detalami, jest kretyńskie i przeczy idei kupowania karty graficznej do komfortowej gry.

Link to post
Share on other sites

Nie, lepiej sprzedać 2 grafy i kupić jedną, ale z 4GB pamięci, na pewno przybędzie mu mocy obliczeniowej oj na pewno, a FPS? Normalnie poszybują w górę.. , a test potwierdza, że nie ma praktycznie żadnej różnicy miedzy 2GB a 4GB nawet w takiej rozdzielczości jak 5760x1080 co potwierdza minus w tym artykule:

 

Bad: Essentially zero performance improvement over stock 2GB version of the same card under current gaming conditions

Edytowane przez synn1993
Link to post
Share on other sites

test potwierdza

Metodyka testu jest z d..y wzięta, więc ten test nie potwierdza nic.Mówi tylko, że w gra będzie działać na FPS.Jak ktoś chce kupić topową kartę do gry na byle jakich ustawieniach, byle działało (co ten test pokazuje - że zaledwie "działa") ale dużej rozdzielczości to lepiej zrobi kupując konsolę.Smartfonowe społeczeństwo które nawet nie umie poprawnie odczytać testów w necie a potem wygłasza na ich podstawie opinie... Do Autora, polecam jakoś przeżyć fakt że 2GB VRAM zaczyna być ograniczeniem i albo cieszyć się z potwornej mocy dwóch kart bez MSAA/AAx16, albo jedną sprzedać i fundusze założyć na poczet innej karty w przyszłości gdy jedna 680-tka się wypali.

 

// bez wulgaryzmów jednak proszę...

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi oto że skoro 2x karty po 2gb i tak używają tylko 2gb a nie 4gb tak więc 1x karta 4gb niech używa a druga z 2gb pamięci niech nie używa.

 

Nie da się tak zrobić, każda karta w SLI ma w swojej pamięci ten sam obraz. Więc łącząc w SLI jedną kartę 4GB i drugą 2 GB nadal będzie tylko 2 GB. Takie rozwiązanie jest już zupełnie bez sensu bo ta druga karta z 4GB w SLI nigdy nie będzie mogła użyć całej swojej pamięci i będzie ograniczana przez tą kartę z 2GB.

Co do MSAA to Ja w czasie grania w Far Cry 3, Hitman czy AC3 nie widzę żadnej różnicy między MSAA x 2/x4 a MSAA x 8/x16. Far Cry 3 wygląda bardzo dobrze nawet bez MSAA. Niewielką różnicę w krawędziach da się dostrzec dopiero na screenshotach. Nie widzę potrzeby kupowania karty z 4GB dla wyższego MSAA.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Nie niech mi będzie, tylko mam rację.

 

 

 

wzrost wydajności

To trzeba zdefiniować.

Moc obliczeniowa SLI jest oczywiście większa, ale nadal ma wąskie gardło w przypadku np. wysokich wygładzań krawędzi (MSAAx8, AAx16). To są dwie różne rzeczy których łączyć ze sobą nie należy.

 

Na dziś dzień 2GB spokojnie wystarczy (i jeszcze na jakiś czas, imo), w najgorszym wypadku okupione niezauważalnym uszczupleniem ustawień graficznych, ale... jeśli ktoś oczekuje przesunąć wszystkie paski do oporu i cieszyć się płynną grafiką w rodzaju sztuki dla sztuki, to musi się zaopatrzyć w akcelerator z większą ilością VRAM oraz dużą mocą obliczeniową procesorów graficznych.

 

A przy okazji, pisz po polsku.

 

racje.. , co nie zmienia fakty

spadkowy..

Link to post
Share on other sites

Oczywiście :) więc definiuje max all (AAx16, MSAAx8) wersja 4GB niewielki wzrost wydajności względem 2GB (mówię 1 karta 4GB vs 1 karta 2GB), za rok, dwa może i będzie widać różnicę, na ten moment nie (chyba że uraczysz mnie jakimiś dobrymi testami porównawczymi)

Użytkownik synn1993 dnia 17 grudzień 2012 - 07:49 napisał racje.. , co nie zmienia fakty Użytkownik synn1993 dnia 17 grudzień 2012 - 07:49 napisał spadkowy..

1 literówka, a 2 to może "spatkowy" ma być??

 

Wychodząc z naszej dyskusji, do autora tematu, można śmiało kupować nowy monitor, a w przyszłości jak grafiki już nie będą dawać rady (przy ultra detalach i AAx16 czy MSAAx8 czy jaka tam technologia już będzie) to wtedy dopiero wymienić, teraz po prostu nie ma to sensu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...