Skocz do zawartości

Skybox F4 i Logitech z-5500 brak dźwięku


Recommended Posts

witam,

ja mam problem z połączeniem tunera Skybox F4 z głośnikami Logitech z-5500, podłaczyłem dzwięk za pomocą kabla Coaxial digital audio (w tunerze i głośnikach wejście SPDI/F) i nie ma w ogóle dzwięku, tuner jest jeszcze podłączony HDMI do tv. W ustawieniach audio tunera ustawiłem na BSout i w głośnikach jest komunikat "No digital data".... jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

ustawiłem na wyjście coax, sprawdziłem bez przewodu, cały czas "no digital data" .....??

 

szukam na necie i różne rzeczy ludzie piszą, jedną z nich jest taka, że to wyjście w tunerze SPDI/F out może być optical jack...

nie mam takiego kabla i nie mam jak tego sprawdzić. Podaje linka, na dole strony jest opis Skybox F4 i zdjęcie wyjść

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11402691#11402691

Link to post
Share on other sites

Tuner - chiński wynalazek.

 

Masz user manual a w nim powinno być opisane ustawienie wyjść.

 

Zetki działają po coaxie jeżeli wprowadzony dźwięk będzie w formacie PCM.

Link to post
Share on other sites

Wiem skad pochodzi tuner...hehe nic lepszego w tej cenie nie znalazłem co by mi odpowiadało, ale wracając do problemu, w instrukcji jest napisane Digital audio: SPDIF out, sprawdziłem kablem coax tutaj link

http://sklep.rms.pl/index.php?p2669,interkonekt-rca-rca-coaxial-proa4802-profigold-sky-2m

 

nie ma dźwięku...

w opcjach tunera mam coś takiego:

audio priority : dolby (AC3)

normal (Mepg)

 

Digital audio out: LPCM Out

YUV

BS Out

 

probowalem chyba wszystkich możliwości... wyjscie spdif w tunerze (jak widać na wcześniejszym zdjeciu) jest coaxialne, chyba ze sie mylę, ale jest to wejście na chinch więc nie wiem już o co chodzi...??

 

 

 

 

 

 

 

 

znalazłem rozwiązanie:)

tuner>tv poprzez hdmi tv>głośniki toslink i wszystko pięknie działa:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...