Skocz do zawartości

Asrock z77 pro3 vs MSI Z77A-G43 - integra w i5 3570K


Recommended Posts

Jaką płytę polecilibyście pod i5 3570K? Moje wymagania to min. 2 złącza SATA 3, USB 3.0 + przynajmniej jedno złącze wewnętrzne, żeby mieć 3.0 na panelu przednim, mile widziane 4 sloty na RAM. Bardzo mi zależy na tym, żeby płyta wyciągała maximum ze zintegrowanego układu graficznego HD 4000, bo na kartę graficzną nie będę miał jeszcze długo funduszy. Jaka płyta byłaby najlepsza do tej zintegrowanej z prockiem grafiki? Możecie podać jakieś inne, niż tylko ta w temacie, jednak płyta ta musi spełniać podane przeze mnie wyżej wymagania. Chipset P67 odpada, bo nie mógłbym wyrzucić USB 3.0 na przedni panel. Mogę dać max 350zł.

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Czytałem, że MSI ma ograniczenie pamięci dla grafiki zintegrowanej, które wynosi 256MB. ASrock natomiast przydziela do 1760MB. Jeśli źle mówię, to niech mnie ktoś poprawi. I co to w ogóle jest ta pamięć przydzielana? Skąd ona się bierze i jaki ma wpływ na wydajność?

Link to post
Share on other sites

do czego ma byc ten komputer?

jak do gier, to integra intela slabo sie nadaje. jak bardzo dlugo nie bedziesz kupowac grafiki, to lepiej pojsc w amd a10-5800k. najmocniejsza integra na rynku, sporo lepsza od hd4000, a kiedys jak beda fundusze to sobie zmienic na inna platforme z normalna grafa.

jak nie jestes wymagajacym graczem, to takie apu starczy, a na fm2 wyjda w przyszlosci mocniejsze procki z lepszymi grafami.

ale po pierwsze to powiedz co to ma byc w ogole za maszyna, jaki budzet?

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz, to rozwiń myśl trochę bardziej. Załóżmy, że w jakiejś grze będzie 40fps na Asrocku, jak przydzielimy 1760MB. To ile fpsów będzie na MSI 256MB? Różnica naprawdę będzie niezauważalna?

 

Na stronie MSI masz wyrażnie napisane max 1760 MB http://msi.com/product/mb/Z77A-G43.html#?div=Basic

Poza tym przedstawiciel MSI na forum wyjaśnił w jednym temacie wszystko http://forum.benchmark.pl/topic/61144-msi-z77a-gd55-zintegrowana-grafika/

Jeśli nawet by tak było to różnica i tak będzie niewielka bo integra to integra

Edytowane przez protected
Link to post
Share on other sites

do czego ma byc ten komputer?

jak do gier, to integra intela slabo sie nadaje. jak bardzo dlugo nie bedziesz kupowac grafiki, to lepiej pojsc w amd a10-5800k. najmocniejsza integra na rynku, sporo lepsza od hd4000, a kiedys jak beda fundusze to sobie zmienic na inna platforme z normalna grafa.

jak nie jestes wymagajacym graczem, to takie apu starczy, a na fm2 wyjda w przyszlosci mocniejsze procki z lepszymi grafami.

ale po pierwsze to powiedz co to ma byc w ogole za maszyna, jaki budzet?

 

Tak więc na płytę, procesor (+ grafika) i RAM mogę wydać max 1500zł. Komputer ma być zasadniczo do wszystkiego. Internet, muzyka, filmy, photoshop, czasami gry. Może podam jakieś tytuły, które mnie interesują: np. Skyrim, GTA IV, Mafia 2, Tomb Raider (np. Underworld), Assassin's Creed (II, III?), Splinter Cell Conviction. Powiedzcie co z tych gier ma szanse chodzić przyzwoicie na integrze i byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje zestawów do 1500zł. Z tego co ja na razie wymyśliłem, to: Intel i5 3570K, MSI Z77A-G43, 16GB Kingston 1600MHz (Quad Channel).

Link to post
Share on other sites

na integrze intela bedzie lipa.

troche od du*y strony sie do tego zabierasz. wpierw bym zaczal od slabszego procka, plyta z mozliwoscia rozbudowy i grafa.

kiedys zamiast kupowac grafe, to zmienisz procka, a przez ten czas bedziesz mogl swobodnie pograc.

tu masz wydajnosc HD 4000 vs. integra w AMD A10-5800k

 

16GB Kingston 1600MHz (Quad Channel).

lga 1155 nie obsluguje quad channel
Link to post
Share on other sites

Reszty sprzętu nie mam, ale te 1500zł wydzieliłem na wymienione wcześniej podzespoły. Poza tą kwotą: jako dysk systemowy wziąłbym SSD Samsunga 830MZ 128GB, dysk z danymi WD Caviar Green 2TB. Muszę jeszcze kupić monitor, system, obudowę, etc. No i oczywiście zasilacz, ale na razie nie jestem w stanie powiedzieć jaki, skoro jeszcze nie wiem, czy biorę kartę graficzną.

 

Dzięki za konfigurację. Poczytam coś o tej karcie. Nie uważasz, że 2-rdzeniowy procesor, to trochę słabo? Poleciłbyś jakąś konfigurację na AMD?

Link to post
Share on other sites

Źle zrobiłeś wydzilając 1500zł na podane komponenty. Lepiej podaj ile możesz wydać na całość, zestaw wtedy będzie wydajniejszy.

 

Właściwie to nie tyle wydzieliłem 1500zł, co odjąłem resztę wybranych podzespołów i wyszło mi 1500. Chyba klawiatura, napęd optyczny, karta sieci bezprzewodowej, cooler cpu, obudowa czy monitor nie będą miały znaczenia dla wydajności. System to oczywiście Win 7 Home Premium 64-bit. Dyski już napisałem jakie chcę kupić i został zasilacz, na który mogę dać względnie niewiele czyli ok. 230zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...