Skocz do zawartości

rysiek922

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O rysiek922

  • Tytuł
    Nowicjusz

Informacje

  • Płeć:
    Mężczyzna

Osiągnięcia

  • 3DMark 06:
    18828
  1. niestety nie mam innego coolera, ale ten (choć niewydajna konstrukcja) to pracuje całkiem nieźle - wentylator działa ok - prędkość zmienia się w zależności od temperatury, cooler dobrze przylega do procesora. co jest bardziej prawdopodobne? że ten 5-letni procesor zaczyna się psuć, czy, że pomiar temperatur jest zakłamany?
  2. Wbrew waszym prognozom pasta nie była skamieniała - sprawiała wrażenie w miarę nowej. Mimo to wymieniłem ją. Spadek temperatury znikomy - ok. 2 stopnie. Znowu robiłem testy obciążenia. Podczas obciążania na 100% 1 rdzeń dochodzi do 128, a 2 do 93 stopni i komputer się wyłącza. Czy ta gigantyczna różnica między rdzeniami jest ok? I co mam w ogóle zrobić, bo może ten procesor zryty jest po prostu?
  3. Jasna sprawa, że przeczyszczę i nałożę pastę. A w przypadku schrzanionego czujnika wymienić procesor czy płytę?
  4. coretemp też pokazuje to samo. przy obciążeniu 0-2% są temperatury dla 1 rdzenia 60 stopni, a dla 2 rdzenia 50 stopni. cooler wydaje się pracować dobrze. boczną ściankę ściągałem i temperatury nie idą w dół. wentylacja pracuje normalnie. żebyście tutaj nie wchodzili w jakieś głębokie diagnozy, to zapytam w prosty sposób. jeśli czujnik temperatur się myli i powoduje niepotrzebne wyłączanie komputera, to co powinienem zrobić?
  5. zasilacz w tym komputerze był wymieniany kilka razy. ten ma ok. roku. karta graficzna nie osiąga za dużych temperatur, bo komputer ma zastosowanie praktycznie biurowe. swoją drogą pastę termoprzewodzącą mógłbym wymienić, ale jak już mówiłem - po przyłożeniu dłoni cooler CPU był tylko ciepły - to 128 stopni to jakiś kosmos.
  6. otóż posiadam stary już, choć od ostatnich 10 lat unowocześniany zestaw komputerowy. niestety przynajmniej 2 razy dziennie komputer nagle się wyłącza - bez żadnego ostrzeżenia. zrobiłem everestem test stabilności systemu, sprawdzając jednocześnie ręką temperaturę coolera CPU (boxowego). po pierwsze między rdzeniami cały czas jest różnica 10 st., po drugie temperatura pokazywana przez program nie wydaje się być realna. w spoczynku było na rdzeniu 1: 57 st., na rdzeniu 2: 46 st. pod obciążeniem rdzeń 1 doszedł do 128 st. (na MoBo było wtedy 71 st.) i komputer błyskawicznie się wyłączył. temperat
  7. Z SSD nie zamierzam rezygnować. Zainstaluję na nim kilka najbardziej wymagających gier. Zależy mi na tym, żeby system i programy śmigały szybko, dlatego też ta inwestycja. A gdybym miał budżet na 1800zł, to co byście zmienili w tej: http://www.arest.pl/konfiguracja-641373 konfiguracji? Dołożyć na inną kartę graficzną, czy inny procesor?
  8. Więcej kasy na kartę nie dam rady wygospodarować. Monitor jak na razie wybrałem sobie Philipsa 21,5'' z wbudowanymi głośnikami (ponieważ na ogół używam słuchawek i mam mało miejsca na biurku) za 450zł. Nic tańszego w tym rozmiarze i z głośnikami nie ma, więc chyba już poczyniłem maksimum oszczędności.
  9. Właściwie to nie tyle wydzieliłem 1500zł, co odjąłem resztę wybranych podzespołów i wyszło mi 1500. Chyba klawiatura, napęd optyczny, karta sieci bezprzewodowej, cooler cpu, obudowa czy monitor nie będą miały znaczenia dla wydajności. System to oczywiście Win 7 Home Premium 64-bit. Dyski już napisałem jakie chcę kupić i został zasilacz, na który mogę dać względnie niewiele czyli ok. 230zł
  10. Dzieki wielkie A gdybyś miał wybrać między tymi dwoma zestawami, to wybrałbyś AMD czy Intela? Mnie jakoś bardziej przekonuje procesor Phenom II X4 965 niż i3-3220.
  11. Reszty sprzętu nie mam, ale te 1500zł wydzieliłem na wymienione wcześniej podzespoły. Poza tą kwotą: jako dysk systemowy wziąłbym SSD Samsunga 830MZ 128GB, dysk z danymi WD Caviar Green 2TB. Muszę jeszcze kupić monitor, system, obudowę, etc. No i oczywiście zasilacz, ale na razie nie jestem w stanie powiedzieć jaki, skoro jeszcze nie wiem, czy biorę kartę graficzną. Dzięki za konfigurację. Poczytam coś o tej karcie. Nie uważasz, że 2-rdzeniowy procesor, to trochę słabo? Poleciłbyś jakąś konfigurację na AMD?
  12. to co byś złożył za te 1500zł? załóżmy, że jakiś słabszy procesor, rozsądna karta graficzna, ram.
  13. Tak więc na płytę, procesor (+ grafika) i RAM mogę wydać max 1500zł. Komputer ma być zasadniczo do wszystkiego. Internet, muzyka, filmy, photoshop, czasami gry. Może podam jakieś tytuły, które mnie interesują: np. Skyrim, GTA IV, Mafia 2, Tomb Raider (np. Underworld), Assassin's Creed (II, III?), Splinter Cell Conviction. Powiedzcie co z tych gier ma szanse chodzić przyzwoicie na integrze i byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje zestawów do 1500zł. Z tego co ja na razie wymyśliłem, to: Intel i5 3570K, MSI Z77A-G43, 16GB Kingston 1600MHz (Quad Channel).
  14. A wracając do pytania, jakie bardziej wymagające gry pójdą na Intelu HD 4000? I tak jeszcze przy okazji: czy podłączę do MSI kartę sieci bezprzewodowej na PCI-E?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...