Skocz do zawartości

Nowy laptop bez windowsa 2000-2500zł, do filmów, czasami do gier


Recommended Posts

Witam.

 

Mam zamiar kupić laptop bez windowsa, mój budżet wynosi max: 2500zl. Na laptopie będę głównie oglądać telewizję internetowa, czasem jakieś filmy. Muzka totalnie mnie nie inetersuje ( mam dobrą mp3 oraz słuchawki ). Nawet na komputerze nie słucham muzyki. Czasem zechciałbym pograć w jakieś gry ( FIfa, GTA, Mafia czy jakieś inne symulatory typu: Bus SImulation bądź ETS 2 ). Oczywiście jakbym już miał grać to wiadomo na jak najlepszych detalach.

 

Chciałbym takżem, żeby laptop cechcował się niską awaryjnością.

 

Przeglądałem kilka tematów i poważnie zastanawiam się nad: Lenovo E530 bądź Z580.

Link to post
Share on other sites

Poszły by najnowsze tytuły Fify, Mafii oraz, GTA na max detalach?

Tak.

Czy filmy też się bedzie dobrze ogłądało?

Jak na każdym 15 calowym notebooku.

MSI CX61 0ND-209XPL

Ja bym się 2 razy zastanowił zanim bym się zdecydował na zakup tego notebooka szczególnie w wersji z I5.

Ale jak się nad nim zastanawiasz to poczekaj bo w tym tygodniu ma się pojawić recenzja tego laptopa z GT645m.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wyświetl postUżytkownik Artiis dnia 02 grudzień 2012 - 21:40 napisał MSI CX61 0ND-209XPL Ja bym się 2 razy zastanowił zanim bym się zdecydował na zakup tego notebooka szczególnie w wersji z I5. Ale jak się nad nim zastanawiasz to poczekaj bo w tym tygodniu ma się pojawić recenzja tego laptopa z GT645m.

Ja i tak mam zamiar kupić za 2-3 tyg. Na razie się tylko rozgłądam. A dlaczego mam się zastanowić nad zakupem tego lapka? ( Chodzi Ci o skrzypienie klawiszy i o LED? Który dość mocno świeci?

 

 

 

Poszperałem trochę w internecie przeczytałem kilka wątków i jak na razie zastanawiam się nad: Samsung NP350V5C-S08PL. Akurat mam b. blisko do sklepu więc jakby coś się działo w każdej chwili mogę go oddać do gwarancji. Dysk 500gb jak dla mnie wystarczająco. Nie będę robił jakiegoś składowiska na dysku. Prawdę mówiąc to i by 250gb starczyłoby, więc nawet nie patrze na pojemność dysków.

 

Zastanawiam się także nad: Samsungiem RF511, tylko że ma trochę słabszy procesor no i kartę graficzną.

 

Moją uwagę przykul też laptop: DELL Inspiron 15R-5520, taki sam procesor, tylko ma jedną kartę graficzną. No i jest trochę droższy.

 

Oczywiście, jeżeli laptop byłby bez systemu operacyjnego to byłoby miło.

 

Czy to będzie rzeczywiście dobry wybór? Czy może kompletnie co innego?

 

Zapomniałem dodać że jak będę grać to przez ONLINE ( nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ).

Edytowane przez Artiis
Link to post
Share on other sites

Ja i tak mam zamiar kupić za 2-3 tyg. Na razie się tylko rozgłądam. A dlaczego mam się zastanowić nad zakupem tego lapka? ( Chodzi Ci o skrzypienie klawiszy i o LED? Który dość mocno świeci?

Poczytaj sobie recenzje o jego starszym bracie GE620DX.

Poszperałem trochę w internecie przeczytałem kilka wątków i jak na razie zastanawiam się nad: Samsung NP350V5C-S08PL. Akurat mam b. blisko do sklepu więc jakby coś się działo w każdej chwili mogę go oddać do gwarancji. Dysk 500gb jak dla mnie wystarczająco. Nie będę robił jakiegoś składowiska na dysku. Prawdę mówiąc to i by 250gb starczyłoby, więc nawet nie patrze na pojemność dysków.

Serii 3 Samsunga w ogóle bym nie brał pod uwagę.

Zastanawiam się także nad: Samsungiem RF511, tylko że ma trochę słabszy procesor no i kartę graficzną.

Jest mniej więcej porównywalny jeśli chodzi o podzespoły z tym Samsungiem co podałeś wyżej, lecz jest o wiele lepiej wykonany. Coś na wzór dzisiejszej serii 5: http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/samsung-np550p5c-t02pl-w7hp.bhtml?from=skapiec. Tylko że jest od niej sporo tańszy.

Moją uwagę przykul też laptop: DELL Inspiron 15R-5520, taki sam procesor, tylko ma jedną kartę graficzną. No i jest trochę droższy.

Też ma 2 karty graficzne. Tylko że Enduro działa o wiele gorzej niż Nvidia Optimus i wymaga jeszcze dopracowania ze strony AMD.

Do tego w tej cenie warto się zastanowić nad wersja z AMD 7730.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak.

 

Jak na każdym 15 calowym notebooku.

 

Ja bym się 2 razy zastanowił zanim bym się zdecydował na zakup tego notebooka szczególnie w wersji z I5.

Ale jak się nad nim zastanawiasz to poczekaj bo w tym tygodniu ma się pojawić recenzja tego laptopa z GT645m.

 

A na co tu czekać. Z recenzji dowiesz się dokładnie tyle ile się dowiedziałeś z dotychczasowych wypocin. Laptop jest bardzo dobry ale ma znaczącą wadę, jest głośny ale za to tani. Nie ma róży bez kolców.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coś wyczytałem że nVidia® GeForce GT 630M nie jest, dobra w porównaniu z innymi modelami w tej cenie. Czy to prawda?

Do 2600 zł to GT630m i AMD 7670 są dość standardowym rozwiązaniem i w wydajności są na mnie więcej równym poziomie. Z mocniejszych kart w tej cenie to możesz dostać jedynie GT640m i AMD 7730. Ale tylko w ograniczonej liczbie laptopów( Msi CX61, Dell 15r SE, Acer V3, Lenovo Z580.) Więc masz dość ograniczony wybór układów graficznych w tej cenie. Edytowane przez radelgar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też ma 2 karty graficzne. Tylko że Enduro działa o wiele gorzej niż Nvidia Optimus i wymaga jeszcze dopracowania ze strony AMD.

Do tego w tej cenie warto się zastanowić nad wersja z AMD 7730.

 

AMD by mogło w końcu dopracować ten crossfire w lapkach bo zrobiło by się bardzo ciekawie bo pomysł jest niezły.

 

świetny wybór :)

 

Wg mnie kiepski bo kupuje lapka z i5 w którym nie działą praktycznie rzecz biorąc turboboost. Więc to tak jakby płacić za i3 tyle co kosztuje i5.

Edytowane przez elkabel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...