Skocz do zawartości

Jaki procesor wybrać


Recommended Posts

Witam.

 

Oto mój aktualny sprzęt

 

CPU

Intel Core 2 Duo E8400 @ 3.00GHz

 

RAM

8,00 GB 2-Kanałowy DDR2 @ 400MHz

 

Płyta Główna

ASUSTeK Computer INC. P5K PRO

 

Grafika

1023MBGeForce GTX 560 Ti (MSI)

 

Zasilacz

 

OCZ 600MXSP

 

Aktualnie gram w Black Ops 2 i fpsy są na poziomie 110 max ale stałych mam może z 70-80 fpsów, chciałbym podkupić jakiś procesor, bardziej podchodzi mi AMD ze względu na Cene wiem że bez nowej płyty głównej się nie obędzie więc i płyte, chciałbym zamknąć się w 1000zł i żeby grając na dobrej jakości grafiki mieć ze 150-170 fpsów stałych. Jeżeli sie nie uda do 1000zł to czekam nadal na inne propozycje dajmy na to do 1200zł maksymalnie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wiesz co to troll?

 

Jeżeli temat jest niezgodny z regulaminem bądź już taki istnieje to przepraszam i niech admin to skasuje, nie znam się na tych sprawach więc pytam na forum gdzie chyba ludzie się na tym znają więc wole was pytać o zdanie.

Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia to milcz a nie zaczynasz spine.

Link to post
Share on other sites

Zanim zakłada pierwszy post , niech zapozna z tematem. za tysiąc zł nowy komplet, można zapomnieć o tym albo samemu można złożyć z używki na giełdzie forum. może znajdzie jakiegoś taniego Phenoma.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

ale po co mi cała nowa jednostka, za 1000zł dostane procka i plyte nową to nie wiem o co chodzi. Jeśli chodzi o Fpsy to nie gram na publikach tylko ligi ESL itp więc mi fpsy są potrzebne, na 70 fpsach stalych sie nie da grać nie czuć tej płynności ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Fpsy to nie gram na publikach tylko ligi ESL itp więc mi fpsy są potrzebne, na 70 fpsach stalych sie nie da grać nie czuć tej płynności ;)

Ta, jasne :rotfl:. To jak pr0 gracze w CS, co potrzebują 600 FPS i 640x480, żeby zdjąć przeciwnika %-).

 

Jest licznik fpsów w tej grzę wiec widze :)

 

PS: A co sądzicie o AMD X6 FX-6300 3.5GHz

 

Jak chcesz grać i mieć bardzo dużo FPS, to AMD się wystrzegaj jak ognia. Jeśli ma być tanio i dobrze, to ja bym pomyślał nad LGA 1366.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Pozjadaliście wszystkie rozumy, potrzebuje nowego procka bo nie chce przez cały czas grać na Niskich ustawieniach grafiki, mieć poniżej 100 fpsów. Chce grać komfortowo, nie mówie że nie mogę nic zabić bo dobrze mi idzie ale już są takie czasy że ten procesor już powinien stać w muzeum :D

Link to post
Share on other sites

Pozjadaliście wszystkie rozumy, potrzebuje nowego procka bo nie chce przez cały czas grać na Niskich ustawieniach grafiki, mieć poniżej 100 fpsów. Chce grać komfortowo, nie mówie że nie mogę nic zabić bo dobrze mi idzie ale już są takie czasy że ten procesor już powinien stać w muzeum :D

 

Tak się akurat składa, że te 70 FPS to już pełna płynność...

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/intel-core-i5-3470-4x3-2-asus-p8h61-m-lx-8gb-fv-i2829970399.html

Płyta, procek, ram taki zestaw na allegro za 1100.

A co do fpsów to też mieliśmy kolegę w klasie, który mówił że gra multi zaczyna się od 250fps inaczej są opóźnienia, :x nie wiem ile w tym prawdy, pewnie zależy od ilości złotówek wpakowanych w PCta.

Link to post
Share on other sites

Ludzkie oko ma takie "odświeżanie", że powyżej jakichś 150-200 FPS nie da się już dostrzec różnicy (chociaż powyżej 60 już jest ciężko).

Bardziej śmieszy to, że i tak normalny monitor ma odświeżanie 60-75 Hz, więc lepiej w takiej sytuacji odpalić V-Synca. Lepszy efekt niż pierdyliard FPS.

Link to post
Share on other sites

Panowie ktoś pyta o poradę a wy po nim jedziecie i się wyżywacie ile to on ma FPS i ile widzi. Może ma tyle FPS bo ma detale na minimum a chciałby coś więcej czy to ważne?

 

Nie pchaj się w AMD - bo nawet jeśli go mocno wykręcisz to i tak nie dogonisz I5.

Ja sugeruje kupić jakiś procek I5 np 3470/3550 (tańśzy) i do tego jakąś najtańszą płytę dokupić ram i nie wydasz więcej niż 1200PLN. Na pewno będziesz zadowolony

Link to post
Share on other sites

Bez sensu licytować się kto ile widzi fps skoro ograniczeniem i tak jest odświeżanie ekranu 60Hz w większości LCD. Co komu po 170fps skoro monitor i tak wyświetli max 60fps z czego większość klatek będzie połamana przez screen tearing w przypadku wyłączenie vsynch. Jak ktoś ma bzdurne wymagania to ciężko cokolwiek doradzić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...