Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Obecnie pracuj na kompie:

- proc: c2d E7400 @ 2,80 GHz

- grafika: NVIDIA GeForce 9800 GT

- Monitor 1920x1200 (iiyama B2403 WS)

- MoBo: ASRock G31 M-S z 4 GB pamięci

- HD: Samsung HD103SJ - 1 TB

- Zasilacz: Modecom Premium 500W

- Obudowa: COOLERMASTER SILENCIO 550 USB 3.0 Wwa

- Win 7 Pro SP 1 PL

 

 

No i chciałbym zrobić jakis upgrade grafiki za około 600.-

Komputer jest "do wszystkiego" ale jednak sporo gram...

 

Patrzyłem na "Polecane karty graficzne - wersja beta", ale się zastanawiam jak te karty będą chodziły z tym zasilaczem, prockiem i MoBo ?

Link to post
Share on other sites

Ten zasilacz nie jest idealny ale bez przesady nie jest też taki "cieniutki". Jeśli teraz ciągnie 9800GT to nowsze karty tym bardziej (bo potrzebują mniej energii). Z kart to standard 7770, 650ti lub 7850 (ta ostatnia jednak przekroczy budżet).

Link to post
Share on other sites

Lipa sam nie wiem sama rozdzielczość 1920x1200 zabija wydajność procesora.

Do takiej rozdziałki to najbidniej I3 2100 albo I5 2300 i dopiero karta graficzna.

Ale jak się upierasz na ten procesor to Radeon 6870 i tak znacznie na wyrost,

ale ma 32 rops 256bit DDR5 i do tego wysokie taktowanie 900mhz.

Do takiej rozdzielczości nic poniżej własnie 32 ropsów i 256bitów.

Za troche ponad 650zł jest Radeon 7850 1GB.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz nie jest tragiczny i da sobie radę spokojnie z twoim zestawem nawet jak byś włożył radeona 6870 , wczesniej przez 4 lata miałem modecoma volcano 550W trochę lepszy i bardzo dobrze się spisywał w zestawie amd phenom x4 955 be @4320mhz +radeon 6870 , brat miał modecoma feela 3 450W w zestawie z phenomem x4 960 + radeon 4870 i też dawał radę ale o podkręcaniu nie było mowy

Link to post
Share on other sites

Polecam radeona 6870 bardzo udana karta jak wcześniej pisałem posiadałem ją ponad rok naprawdę dawała radę nawet w najnowszych grach typu BF3 tylko w twoim przypadku procek będzie bardzo wąskim gardłem szkoda że nie masz phenoma x4 955 be ten procek po lekkim oc na 3800-4000mhz zapewnia że ta karta była by wykorzystywana powyżej 95% w każdej grze

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hm...Czuję że trudno będzie bez zmiany zasilacza mobo/proc pod przyzwoitą grafę :>

 

Dzięki za odpowiedzi - może na razie kupię jakiegoś OCZ 700w (na przyszłość), i 6670

(Mobo ma slot PCI 2.0 - 16) - a w przyszłości upgrade proc/mobo ?

 

:roll:

Edytowane przez Bocelot
Link to post
Share on other sites

Radeon 6670 nie kupuj tego to szrot jakiś.Zasilacz 700W na cholere ci taki wystarczy Corsair 430W.Radeon 6850 i Corsair 430W i masz elegancko.

Macie rację kupię ocz-a 550

 

dzięki wszystkim za pomoc !

Edytowane przez Bocelot
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...