Skocz do zawartości

Samsung UE-40EH5300


Recommended Posts

jak dla mnie tv bardzo ok, za tą cenę jeden z lepszych modeli jaki można kupić - problem z kolorami na filmie raczej wynika z ustawień tv lub podłączonego urządzenia moim zdaniem (miałem ten model na testach, nic takiego nie zaobserwowałem)

jakość - ok, kolory -ok, wykonanie - bardzo ok, podświetlenie - przy ciemnym obrazie widać bardzo drobne nierówności, ale pomijalne (w tym przedziale cenowym).

Edytowane przez tofix
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A moim zdaniem model ma kiepską matryce i nawet smart tv go nie ratuje bo nie kupuje sie tv dla opcji internetowych tylko dla obrazu. Codziennie mam z nim do czynienia w sklepie i codziennie moge go porównać do stojących obok innych telewizorów różnych marek. Jak patrze na rząd telewizorów pod kątem 30 stopni to od razu widać że każdy samsung serii 5 i 6 stojący na tle np. panasonica lub LG ma siwy obraz. Ale wystarczy iść do sklepu i sprawdzić. Przy tym budżecie to ja ci polecam TV Panasonica TX-P42X50E. To telewizor plazmowy z poborem mocy średnim 95W i świetnymi kolorami i poziomem czerni. A pewnie w cenie około 1800zł idzie go spokojnie dostać.

 

A co do ciebie tofix to mieć na testach a testować na tle innych telewizorów to ogromna różnica. Jak sie w domu nie ma porównania to wszystko gra jak ty to opisałeś... "ok"

Link to post
Share on other sites

jak ty to opisałeś... "ok"

dlatego opisałem OK a nie "super, idealny" - w tej cenie nie ma idealnych matryc, moim zdaniem i tak model jest dobrym wyborem.

P42X50E o którym wspomina kolega LeBsteR to z plazm jeden z ciekawszych wyborów, o ile szuka się czegoś w rozdzielczości hdready...

smart tv go nie ratuje bo nie kupuje sie tv dla opcji internetowych tylko dla obrazu

hm... a może dla niektórych kupujących ma to znaczenie? to raczej kwestia indywidualna, dla wielu stanowi zbędny dodatek (dla mnie również) ale dla kogoś może być plusem przy wyborze modelu.
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że model jest HD ready czyli kanały w rozdzielczości HD puszcza nam zgodnie z intencjami twórców czyli nie rozciąga ich tak jak robią to telewizory FullHD które inaczej kanału w jakości HD nie potrafią pokazać jak tylko we własnej rozdzielczości co sprawia że kanał w jakości SD na telewizorze HD wygląda na mniej rozmyty i bardziej szczegółowy. Ale z tego co wiem telewizor będzie używany do zwykłego oglądania a nie do grania na komputerze czy do oglądania filmów w jakości Blu-Ray. Więc HD telewizor zupełnie wystarczy. A co do tego co ma znaczenie to kupujący musi sobie zadać pytanie czy kiedykolwiek pociągnie wtyczkę z internetu do telewizora że opcje internetowe są dla niego plusem. Bo coraz częściej widzę tendencje do kupowania przez ludzi telewizorów dla ich opcji a nie dla obrazu co zaczyna być paranoją. A jak wszyscy wiemy można mieć telefon za 100zł i taki za 2000zł i z obu tylko dzwonić. Mój znajomy jest na to świetnym przykładem. Kupił wypasiony model ze "wszystkim" i jak go zapytałem czy od pół roku obejrzał na tv film w 3D albo czy korzystał z przeglądarki to odparł że nie ale fajnie jest mieć... czysta polska mentalność.

 

.

Link to post
Share on other sites

Jeśli oglądasz te seriale na bieżąco to ci ipla i tvn player nie są potrzebne. A jeśli ci potrzebne to musisz zrezygnować z jakości jaką ci da panasonic i wybrać opcje internetowe jakie ci da samsung kosztem gorszej jakości. Wybór należy do ciebie. To wszystko co mogę dla ciebie zrobić.

Edytowane przez LeBsteR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...