Skocz do zawartości

usunięcie W7 ; powiekszenie obecnej partycji


Recommended Posts

Witam

 

Aktualnie mam zainstalowane dwa system operacyjne W7 oraz Win XP.

C=XP ; H= W7

Chcac usunac W7 postanowielm po prostu sformatować ta partycje.

 

W jaki sposób przywrócić standartowy bootmanager XP ??

Jak zyskane miejsce z partycji H przypisac do partycji F? < która jest praktycznie pelna (220 MG FREE ; z 50 GB ) >

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

na W7 mam zbyt mało razmu. Pozatym wersja "wolna" działa z tego co pamietam do marca. Póżniej co 2h następuje samoczynny restart. Na oryg. W7 nie mam kasy ;) a pirata nie chce uzywac;p

 

 

EDIT

 

Z racje ze programy typu partition magic itp nie chcialy dzialac/byly dostepne w wersji demo uniemożliwiającej faktycznie dokonanie zmian na dysku; postanowilem programem GPARTED zwiekszyć partycję F. Cala operacja przeszla pomyslnie ale : \

- mój komputer widzi partycje F dalej jako 20 GB < sic! powinno byc 60 GB bo wlasnie do takiego rozmiaru zostala powiekszona>

 

- zarzadzanie dyskami widzi jako 66 GB

 

dlaczego wiec w mój komputer figuruje 20 GB ??

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ale dlatego nie lubie tych wszystkich programow do zarządzania partycjami. Jak sie nie umie nimi posługiwać to łatwo cos spartolić. Ponoć 'jak sie umie' to nie ma problemów, ale na własnym doświadczeniu tego nie oprę, tylko na tym co mówili mi ludzie używający czesto tych programow ;)

 

Co do Sevena, na mam Triala na jeszcze 67 dni, a potem sie pomysli ;)

Link to post
Share on other sites

Ja używam EASEUS Partition Master Professional Edition (licencja z pisma komputerowego), możesz spróbować domowej, darmowej wersji ;)

 

http://www.easeus-download.com/download/epm.zip

 

U mnie wszystkie takie operacje zadziałały, trzeba było tylko zdefragmentować dysk ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...