Skocz do zawartości

KTORY TELEWIZOR WYBRAC?


Recommended Posts

Witam wszystkich.

To moj pierwszy post na tym forum. Szukam telewizora LED, HD okolo 40 cali do sporej sypialni. Glownie do odbioru sygnalu telewizji cyfrowej, DVD oraz Xbox-a. Nie zalezy mi na wodotryskach typu 3D. Najwazniejsza jest jakosc obrazu i dobre glosniki. Bedziemy ogladac z odleglosci okolo 2metrow.

Po zapoznaniu sie z oferta pobliskiego sklepu wybralem kilka typow. Oto one:

 

SAMSUNGUE40EH5000 Full HD 40" LED TV

http://www.currys.co...350447-pdt.html

 

TOSHIBA40RL958B Full HD 40" LED TV

http://www.currys.co...254833-pdt.html

 

SONYBRAVIA KDL42-EX440-0BU Full HD 42" LED TV

http://www.currys.co...438947-pdt.html

 

 

Ktory z nich byscie wybrali i dlaczego.

Edytowane przez porto
Link to post
Share on other sites

Do odległości dwóch metrów 42 cale to absolutne minimum by korzystać z dobrodziejstw obrazu fullHD (1920x1080). Odsyłam tutaj do naszego poradnika:

http://forum.benchmark.pl/topic/60672-poradnik-kupujemy-telewizor/

 

Co do wyboru modelu telewizora nie pomogę dopóki, drogi autorze tematu, nie wypowiesz się dlaczego akurat wybrałeś LCD-LED?

Link to post
Share on other sites

Do odległości dwóch metrów 42 cale to absolutne minimum by korzystać z dobrodziejstw obrazu fullHD (1920x1080). Odsyłam tutaj do naszego poradnika:

http://forum.benchma...jemy-telewizor/

 

Co do wyboru modelu telewizora nie pomogę dopóki, drogi autorze tematu, nie wypowiesz się dlaczego akurat wybrałeś LCD-LED?

 

Myslalem iz LED bedzie lepszy do grania na konsoli. Jesli sie myle to prosze mnie sprostowac.

Jesli mialbym wybierac plazme to mialbym taka na uwadze:

PANASONICViera TX-P42X50B HD Ready 42" Plasma TV

http://www.currys.co.uk/gbuk/panasonic-viera-tx-p42x50b-hd-ready-42-plasma-tv-12544503-pdt.html

Link to post
Share on other sites

No i proponowałbym ci plazme panasonica o której piszesz. Napewno Poziom czerni będzie ciekawszy niż na LCD z podświetleniem LED a dzięki temu i kolory na tle tej czerni bedą sie prezentować lepiej. Do konsoli również bardziej zaleca sie plazmy. W panasonicu czas reakcji to 0,001ms. Ale musze sprostować nazwe bo nie TX-P42X50B tylko w polsce model ten nosi nazwe TX-P42X50E.

 

Jako sprzedawca i ktoś kto sam posiadał najpierw TX-P42X10E a obecnie TX-P50G30E moge ci z czystym sumieniem powiedzieć że spośród telewizorów które wymieniłeś ten najprostszy model panasonica zagra najlepiej.

 

Po za tym trzeba dodać że ludzie często żyją mitami na temat plazm sprzed lat. Technologia mocno sie rozwinęła i plazma którą wymieniłeś ma średni pobór na poziomie 95W. Żywotność matrycy to 100tyś. godzin czyli tyle samo ile wynosi żywotność LCD z podświetleniem ledowym a 2-krotnie więcej niż żywotność matryc LCD która wynosi 60tyś. godzin. Również wypalanie sie bardziej statycznych obrazów nie ma już miejsca w panasonicu gdyż zastosowano technologie "ruchu" pikseli. Dzieki tej technologi nawet jeśli statyczny obraz delikatnie zarysuje swój kształt na matrycy to po około 2 godzinach znika. Kiedyś był to ogromny problem bo takie obrazy wypalały sie na stałe jednak teraz nie ma już sie co martwić. Mam nadzieję że ułatwiłem wybór.

 

P.S.

I jak najbardziej zgadzam sie z użytkownikiem SoundsGreat że 2 metry to odpowiednia odległość i jeśli ktoś odczuwa dyskomfort to musi faktycznie posiadać telewizor LCD z podświetleniem LED i oglądać na nim z bliska telewizje analogową że mu sie obraz nie podoba. Ja mam 4 metry od 50 cali i uważam że to już za dużo jeśli chodzi o cieszenie oka rozdzielczością fullhd podczas grania i oglądania filmów w jakości conajmniej HD.

Edytowane przez LeBsteR
Link to post
Share on other sites

Popieram kolegę wyżej, przy czym sugerowałbym wybór modelu fullHD, skoro ma służyć do gier. Panasonic P42S50, bądź starsze (P42S20, P42S30).

Niestety modele które podałeś produkowane były w 2010r jeśli chodzi o serie 42S20 i w 2011r jeśli chodzi o serie 42S30. O ile ten drugi jakimś cudem może jakiś sklep jeszcze będzie miał na stanie to ten pierwszy jest już nie do dostania. W tym roku zaś oznaczenie to 42S50 tak jak już wspomniałeś ale dodano już moim zdaniem zbędne opcje typu 3D i przeglądarkę za co trzeba zapłacić a szkoda moim zdaniem kasy. Proponowałbym zapolować więc na 42S30

Edytowane przez LeBsteR
Link to post
Share on other sites

Co do modeli poprzednich wszystko wiem. S30 powinien być do kupienia ;)

 

Natomiast zmartwiło mnie ifno o 50 i 3D - S50 nie istnieje, sa tylko ST50 ze wspomnianym 3D, wielka szkoda. Podobnie z seriami G i V, na naszym rynku nie mogę znaleźć nic bez 3D z 50'tek.

 

Gdy kupowałem S10 płaciłem 2700zł, S20 i S30 w swoich latach kosztowały 2100-2400zł, ST50 to minimum 2850zł - tym sposobem Panasonic ładnie wywindował sobie ceny modelu z tej samej rodziny - dodając upośledzone 3D.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie masz rację. Z tego wszystkiego wyleciało mi to z głowy. W tym roku wszystkie (No prawie wszystkie) modele wyszły z literą "T" w nazwie. Czyli można kupić model 42ST50E a nie S50E. Teraz wszystkie modele mają 3D prócz modelu 42X50E ale to podstawowy model z HD a nie FullHD. Na naszym rynku już nie ma plazm panasonica z matrycą Neo PDP które nie posiadają tych zbędnych bajerów. Mi w styczniu udało sie kupić w dobrej cenie 50G30E i długo go jeszcze nie zmienie.

Edytowane przez LeBsteR
Link to post
Share on other sites

Skoro już lecimy w offtop to sam miałem na niego chrapkę, niestety inne wydatki zmusiły mnie do rezygnacji. Gdy już będę zmieniał S10 widocznie będę zmuszony dopłacać do 3D, którego i tak nie użyję. Jednak co musze przyznać Panasowi to spory postęp odnosnie grubości plazm - 50'tki są porównywalne do tańszych LCD-LED, a zawsze były tutaj w tyle.

Link to post
Share on other sites

Tak jak też jestem pełen podziwu dla poziomu jaki udało im się osiągnąć. Oczywiście nie grało to dla mnie nigdy roli bo przecież nawet S10 czy moja G30 są dla mnie przyzwoitej "grubości" :) Ale efekt wizualny na pewno ewoluował. A co do technologi 3D to taka moda że we wszystkich to powoli będzie ale na nasze szczęście to tylko opcja z której wcale nie trzeba korzystać. Swoją drogą zabawne jest to że część ludzi myśli że jak kupi telewizor 3D to tylko w okularach będą mogli go oglądać :) Często muszę prostować ludziom światopogląd i tłumaczyć że to zwykły telewizor 2D z opcją 3D i że oglądamy w okularach kiedy chcemy a nie bez przerwy :D Ale to tak na marginesie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...