Skocz do zawartości

Q6600, jakie dać najwyższe (bezpieczne) napięcie na proca ?


Recommended Posts

Daj takie napięcie na którym chłodziwo będzie w stanie utrzymać temperaturę tego procesora w max 75 stopniach przy pełnym i długim obciążeniu :P

Mi się też wydaje, że przy 1,5V z chłodzeniem Karakorum ten procesor się ugotuje.

Jakie masz teraz temperatury przy pełnym obciążeniu?

Link to post
Share on other sites

Max 63stC w trakcie całonocnego maratonu praktycznie bez ustanku w Dirt 2, GTA 4, Far Cry 2, Crysis, Tom Clancy's H.A.W.X., NFS Shift, Turok, F.E.A.R. 2 itd. itp. Mierzyłem temperature co ok. 30 minut. Nie wykonywałem innych, syntetycznych testów. Te 63st było po pół godzinie grania w Dirt 2.

Link to post
Share on other sites

Test OCCT Test Type Auto (1h) został przerwany po ok. 10 minutach, pojawił sie "blue screen" i komp zrobił restatrt, temperatury proca tuż przed restartem wskazywały 65-66 st.C w Speed Fanie a w OCCT 75-76 st.c. ;) Procek pracował na 3.30GHz przy napieciu 1.408V. Co czynić dalej po takim wyniku testu ???

Link to post
Share on other sites

Troche obcowałem z q66 i myśle że niema co przekraczeć 1,425 max 1,45.

Na średniej mobo wystarczy żeby rewizje g0 popędzić w granice 3,5 GHz stabilnie i na miękko.

 

mojego q66 kręciłem z takimi samymi rezultatami na p5b premium i p5k-v. nie przekraczałem 1,425 dla 3,6GHz.

 

P.S Wiadomo ze q66 sie super kręci ale kazda sztuka jest inna , dlatego musisz sam experymentować ;) To jest najpiekniejsze ;)

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem z ciekawości jak rozgrzewa procesor OCCT w porównaniu do SP2004 puszczonym na 4 rdzeniach. OCCT wygrzał mi proca to temp. 74 stopnie max, Typ Auto (1h), priorytet wysoki. SP2004 zaś już po 2 minutach pracy wygrzał mi procka do 75 stopni, max po 4h było 79.

Link to post
Share on other sites

Może problem leży w tym że mam rewizje B3 ??? Teraz mój proc pracuje na 3.00Ghz i tylko wtedy jest w pełni stabilny, zero restrtów i zawieszek. Może coś zmienić w tych ustawieniach w biosie ??? Dodam ze wszystkie "oszczędzacze" energii w biosie są wyłączone.

 

Pełna pierwsza strona z biosu:

 

Robust Graphics Booster: Auto

CPU Clock Ratio: 9x

CPU Host Clock Control: Enabled

CPU Host Frequency(mHz): 335

PCI Express Frequency (MHz): 100

C.I.A.2: Disabled

 

Performance Enhance: Standard

MCM Frequency Latch: 400MHz

System Memory Multipler (SPD): 2.00D

Memory Frequency (MHz) 800 670

 

CAS Latency Time 5 [5]

tRCD 5 [5]

tRP 5 [5]

tRAS 18 [18]

 

CPU Vcore 1.27500V [1.37500V]

CPU Termination 1.200V [1.200V]

CPU PLL 1.550V [1.550V]

CPU Reference 0.805V [0.805V]

 

MCH Core 1.100V [1.100V]

ICH I/O 1.550V [1.550V]

 

DRAM Voltage 1.800V [ 2.100V]

Link to post
Share on other sites

Skoro masz B3 to nic dziwnego że sie trudniej kręci , ale myśle że napiecie możesz spokojnie podnieść w granice 1,425 i zobacz czy bedzie coś lepiej, z tego co sie kiedyś interesowałem q66 rev b3 też ida w granice 3,5 GHz , moze jeszcze coś wyciśniesz z tego cepa na świeta :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...