Skocz do zawartości

Problemy z 7970, przesunięty obraz w czasie bootowania, problem z krzywą wentylatorów


Recommended Posts

Zakupiłem Sapphire 7970 i mam z nią trochę problemów.

Pierwszy problem to jak zdefiniuje sobie swój własny profil wentylatrów w MSI Afterburner lub Trixx to po starcie systemu wentylatory na karcie startują z 50%, po chwili wracają na 20% tak jak zdefiniowałem ale czasami nie wracają do 20% tylko muszę kliknąć w AF po raz kolejny zatwierdzenie ustawień żeby wróciły do 20%. Trochę jest to denerwujące.

Drugi problem to podczas bootownia systemu oraz w Biosie obraz jest przesunięty na ekranie - zaczyna się w połowie ekranu i połowa obrazu jest poza ekranem więc nie mogę się swobodnie poruszać po Biosie. Obraz zajmuje poprawnie cały ekran po wejściu do Windowsa. Nie korzystam ze standardowego monitora tylko z TV plazmowego więc on może być przyczyną tego problemu ale na poprzednich dwóch kartach od NVidii tego problemu nie miałem. System sformatowałem i zainstalowałem na nowo.

Chyba kartę oddam i wrócę do starej dobrej NVidii.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem ustawienia TV, aspect ratio jest ustawiony na auto ale nawet jeśli go zmienię na 16:9 to nic to nie daje. Wczoraj ujawnił się kolejny problem. Czasami przestaje działać dźwięk po wybudzeniu ekranu z uśpienia co zapewne jest spowodowane przez sterowniki AMD, zainstalowałem najnowsze beta. Muszę restartować kompa aby dźwięk wrócił. Myślałem że problemy z AMD to mit ale jednak się myliłem i trochę się rozczarowałem. Karta wraca dziś do sklepu.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Zakupiłem Sapphire 7970 i mam z nią trochę problemów.

Pierwszy problem to jak zdefiniuje sobie swój własny profil wentylatrów w MSI Afterburner lub Trixx to po starcie systemu wentylatory na karcie startują z 50%, po chwili wracają na 20% tak jak zdefiniowałem ale czasami nie wracają do 20% tylko muszę kliknąć w AF po raz kolejny zatwierdzenie ustawień żeby wróciły do 20%. Trochę jest to denerwujące.

Drugi problem to podczas bootownia systemu oraz w Biosie obraz jest przesunięty na ekranie - zaczyna się w połowie ekranu i połowa obrazu jest poza ekranem więc nie mogę się swobodnie poruszać po Biosie. Obraz zajmuje poprawnie cały ekran po wejściu do Windowsa. Nie korzystam ze standardowego monitora tylko z TV plazmowego więc on może być przyczyną tego problemu ale na poprzednich dwóch kartach od NVidii tego problemu nie miałem. System sformatowałem i zainstalowałem na nowo.

Chyba kartę oddam i wrócę do starej dobrej NVidii.

 

Czyli plus dla nvidii. Jestem przed kupnem karty i taka informacja źle rzutuje na jakość radeonów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...